ORLOVI ZA ČISTU DESETKU Košarkaši nepobedivi pred Mundobasket: Izabranici Saše Đorđevića u generalci savladali Francusku! VIDEO

Orlovi sjajni

SP KINA -

Košarkaši Srbije su završili pripremni period sa maksimalnim učinkom.

Deset od deset. To je učinak košarkaša Srbije u pripremnom periodu.

U generalnoj probi izabranici Aleksandra Đorđevića savladali su Francusku sa 61:56 (14:17, 9:15, 23:16, 15:8).

Redom su padali Borac, Finska, Litvanija dva puta, Turska, Italija, Grčka, ponovo Italiju, Novi Zeland i sada Francusku.

Pobedom nad Francuskom Orlovi su osvojili i prvo mesto na turniru u Šenjangu.

Prvu utakmicu na Mundobasketu Srbija igra u subotu 31. avgusta od 9.30 protiv Angole.

Srbija je protiv Francuske nastupila bez Bogdanovića, Bjelice i Lučića, dok je Francuska igrala bez De Koloa.

Srbija je prilično uspavano delovala u prvih 20 minuta, a samo 23 postignuta poena za 20 minuta dovoljno ilustruju šta se dešavalo na parketu.

Pauza je dobrodošla Orlovima koji su u trećoj četvrtini postigli isto poena koliko u prvih 20 minuta - 23.

Srpski tim je do prvog vođstva stigao u 26. minutu posle poena Jovića za 41:40.

Do pred kraj utakmice vodila se neizvesna borba,a onda je Srbija u pravom momentu zaigrala sjajno u odbrani i napravila odlučujuću prednost.

SRBIJA: Simonović 6 (5 sk), Lučić, Raduljica 13, Birčević 4 (3 sk), Jokić 6 (8 sk, 7 izg.l), Milutinov 6 (4 sk), Micić 7, Gudurić 9 (3 sk), Jović 8 (4 sk, 3 as, 4 ukr.l), Marjanović 2.

FRANCUSKA: Okobo 6, Ntilikina 3, Mbaje 5, Batum 9 (4 sk, 3 ukr.l), E.Furnije 7, Poarije 7 (5 sk), Albisi 5, Laberije 6, Lesor (4 sk), Gober 6 (3 sk), Tupan 2, Lakomb (7 sk, 5 ukr.l).

4. ČETVRTINA

Sjajan finiš Srbije, poeni Jovića za novi trijumf - 61:56.

Jokić je vezao tri poena za vođstvo Srbije 56:54.

Milutinov je na nešto manje od četiri minuta pre kraja izjednačio sa linije penala - 54:54.

Okobo je faulirao Gudurića, a zatim ga udario po ruci posle sudijskog zvižduka. Gurudić je reagovao zbog toga. Usledio je kraći prekid kako bi se strasti smirile.

Francuzi održavaju minimalno vođstvo od jedan do tri poena - 51:54.

3. ČETVRTINA

Srbija je u jednom trenutku imala maksimalnih plus tri, ali na isteku treće četvrtine Francuska ima prednost - 46:48. Srbija je ovu četvrtinu dobila sa 23:16.

Srbija je do prvog vođstva na meču stigla u 26. minutu posle poena Jovića sa linije penala - 41:40.

Razigrao se kapiten Srbije koji je pogodio trojku za 38:40. Odmah zatim Jović je u kontri pogodio uz faul - 41:40.

Raduljica je prvi dvocifreni u našem timu - 32:35 u 24. minutu.

Micić postiže trojku kojom Srbija u 22. minutu smanjuje na 28:35. Raduljica odmah zatim vezuje poene za 30:35.

Francuzi otvaraju trojkom Furnijea treću četvrtinu za najveće vođstvo - 23:35.

2. ČETVRTINA

Mali broj poena je obeležio prvih 20 minuta. Francuska vodi sa devet poena - 23:32.

Boban Marjanović je dobio tehničku grešku u poslednjem minutu prvog poluvremena zbog prigorova. Centar Srbije se žalio zbog nedosuđenog prekršaja.

Foarje u 17. minutu dovodi svoj tim prvi put u vođstvo od sedam poena - 21:28.

Francuzi konstantno drže vođstvo, igra se na mahove između jednog i pet poena razlike - 21:26 u 16. minutu.

Do prvog izjednačenja posle uvodnih minuta Srbija je stigla u 14. minutu posle polovičnog učinka Jokića sa linije penala - 17:17.

Posle dva minuta igre videli smo prve poene u drugoj četvrtini. Jokić je efektno asistirao Guduriću - 16:17.

1. ČETVRTINA

Francuzi su prvih 10 minuta rešili u svoju korist rezultatom 14:17.

Saveti Saše Đorđevića su urodili plodom. Birčević i Micić su vezali poene za 14:15.

Period loše igre srpskog tima i Francuska ide na plus pet - 10:15 u 8. minutu.

Jović i Raduljica su poenima u petom minutu doveli Srbiju na poen minusa - 8:9.

Francuzi su bolje otvorili meč. Srbija je prvi koš iz igre postigla posle tri minuta, Gudurić je smanjio na 4:7.

Srbija je počela meč u sastavu: Jović, Gudurić, Simonović, Jokić, Raduljica. Sa druge strane su Nilikina. Fornije, Batum, Laberi, Gober.

Srbija je i na ovom meču bez Bogdanovića, Bjelice i Lučića. Francuzi su bez Nanda De Koloa.