NADA ŽIVI! ZVEZDA RAZBILA VALENSIJU I OSTALA U IGRI ZA TOP 8: Nole uživao u argentinskom tangu u Pioniru!

evroliga

Nada živi! Za Crvenu zvezdu ne postoji reč - predaja od top 8. Oni su rešeni da pobede sve do kraja! Valensija je bila relativno lak zalogaj! U Pioniru domaćin je slavio sa 92:73 u meču 31. kola Evrolige.

Crveno-belima su potrebe sve tri pobede do kraja Evrolige, ali i da se poklope brojni drugi rezultati. Teška misija, ali nada i dalje postoji.

Zvezda je kontrolisala meč od početka do kraja! Nije bilo toliko oscilacija u igri tima Duška Ivanovića, što sigurno raduje iskusnog stručnjaka. Dosta raspoloženih igrača dalo je Zvezdi širinu u napadu, a odbrana je bila na momente jako dobra.

Petrušev je odigrao sjajan meč! Vildoza je bio odličan u šutu, ali je zato u drugoj četvrtini gubio lopte na potpuno netipičan način za njega. Doduše, na kraju je imao i sedam asistencija.

Kampaco je igrao, kao i uvek, maestralno. Sve to kad se sabere bilo je potpuno dovoljno za izuzetno važnu pobedu.

Inače, turski arbitar Šehar nastavio je da pravi cirkus u Beogradu. Prvo na meču Partizan - Barselona, a zatim i na utakmici Zvezde i Valensije. Neke potpuno neverovatne odluke doneo je ovaj čovek koji kao da ne poznaje prava košarke. Faul na šutu nisu slobodna bacanja - to je tumačnje "nove" košarke koju servira ovaj Turčin.

Utakmici u krcatom Pioniru prisustvovao je i Novak Đoković, koji je dobio ovacije navijača.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Petrušev sa 20, Dobrić je postigao 16, Kampaco 15, Bentil 10, a Vildoza 9 poena.

U narednom kolu Crvena zvezda u petak gostuje Asvelu. Crveno-beli su trenutno na skoru 14 pobeda uz 17 poraza.

1 / 7 Foto: Starsport

Evo kako je izgledao tok meča:

Kraj utakmice. Na kraju najubedljivija razlika - 92:73.

38. minut, 85:71 - Trojka Dobrića, posle sjajnog dodavanja Kampaca. A, onda i zakucavanje Petruševa. Čini se da je pitanje pobednika rešeno.

37. minut, 80:71 - Kampaco i Džons sigurni sa penala.

37. minut, 78:69 - Džons dalekometražnom trojkom nakratko vraća nadu svom timu.

35. minut, 76:64 - Raspala se igra Valensije u četvrtoj četvrtini. Odbrana Zvezde - vrhunska.

34. minut, 76:64 - Holand za tri! Pre njega Kampaco pogađa dva bacanja. Razlika je "konačno" otišla preko 10...

32. minut, 71:64 - Po jedan pogodak na obe strane. Odbrane su sada bolji deo u igri oba tima.

Crvena zvezda

Stefan Marković igra jako loše. Poslednji kvartal počinje faulom u napadu.

Kraj treće četvrtine - 69:62. Nikako da razlika za crveno-bele bude preko 10 poena, lome domaći rivala, ali Španci i dalje imaju šansu. Poseban oprez - Zvezda igra jako slabo u 4/4 u poslednja dva-tri meseca.

29. minut, 69:62 - Petrušev pogađa i dva bacanja, ukupno je na 14 poena. A, zatim i Bentil sa istog mesta siguran dva puta.

27. minut - 65:59 - Kampaco pogađa za tri, ali i Valensija igra jako dobro u ovim momentima. Pogađaju 2+1, a zatim i Džons za tri.

Nikola Ivanović je zbog povrede morao da ode u svlačionicu. Bek crveno-belih doživeo je povredu ruke na meču...

26. minut, 62:53 - Klaver igra jako dobro, postigao je deset poena, ali na drugoj strani blista Petrušev.

25. minut, 58:51 - Trojka Klavera, slaba odbrana crveno-belih u ovim momentima.

24. minut, 58:48 - Trojka Dubljevića, ali na isti način odgovara Dobrić.

22. minut, 53:43 - Vildozi večeras ide dobro šut! Pogodio je tri trojke iz četiri pokušaja, a zatim je Petrušev sjajno skočio u napadu u doneo Zvezdi plus deset. Zanimljivo, kompletnu drugu četvrtinu Petrušev je presedeo na klupi.

21. minut, 48:43 - Radebo i Petrušev otvaraju nastavak sa poenima.

Kraj prvog poluvreme 46:41. Stekao se utisak da je razlika mogla da bude i veća, ali Zvezda igra jako dobro za sada. Ono gde Zvezda mora da bude bolja u drugom poluvremu je izvođenje slobodnih bacanja. U prvom poluvremenu su promašili čak pet od devet koji su izveli.

19. minut, 46:39 - Radebo pogađa trojku, ali uzvraća Bentil košem za dva poena.

17. minut, 44:36 - Bentil je promašio zicer, ali je Marin uhvatio loptu u i pogodio uz faul.

Cirkus koji prave sudije od početka meča rezultovao je tehničkom greškom za trenera Valensije.

16. minut, 39:33 - Vildoza i Holand ubacuju trojke!

Možda su ga navijači Zvezde zaboravili, ali on je i dalje tu. U igru je ušao Džon Holand.

Ovakve stvari ne želimo da gledamo:

15. minut, 32:30 - Bentil pogađa dva napada uzastopno. Domaćin ima dosta raspoloženih igrača.

Dokle će više ovaj turski sudija Semeš da se iživaljva na košarkom? Čovek ima svoja pravila ove igre. Dva puta očigledan faul nad šutu ne sankcioniše sa dva bacanja, već odlučuje da je lopta sa strane?!

14. minut, 28:30 - Loša odbrana Zvezde i Harper ostaje sam van linije 6,75.

12. minut, 24:24 - Luka Mitrović vezuje četiri poena za Zvezdu, ali Valensija uzvraća trojkom.

Kraj prve četvrtine 20:21 - Gosti su košem uz u poslednjim sekundama prvog kvartala došli do prenosti.

10. minut, 20:19 - Turski arbitar koji je pravio cirkus juče na meču Partizana, nastavlja to i u Pioniru. Šta ovaj čovek sudi?!

9. minut, 19:15 - Kampaco je fantastičan, magična asistencija za Dobrića donela je Zvezdi plus četiri.

Vildoza je izgubio dve lopte i to su bile dve kontre Valensije i laki poeni za njih. Potpuno neshvatljive greške.

6. minut, 17:13 - Raspucani su igrači u ovim momentima. Petrušev je na šest poena.

4. minut, 12:7 - Vildoza za tri, pa Kampaco za dva! Vraćaju prednost na vodenicu domaćeg tima.

4. minut, 7:7 - Uzvraćaju gosti. Klaver precizan za tri poena, on se nalazi u sjajnoj formi u poslednjih nekoliko mečeva.

Stefan Lazarević je naprvio tri lične greške za 2 i po minuta! Neverovatno.

3. minut, 7:2 - Petrušev vezuje jedno bacanje i dvojku. Dobar početak meča za krilnog centra crveno-belih.

2. minut, 4:2 - Hasan Martin siguran, ali i gosti se pomeraju sa nule.

1. minut, 2:0 - Kampaco postiže prve poene na meču.

Počeo je meč u Pioniru.

18.55 - Novak Đoković je upravo stigao u dvoranu! Navijači su ga dočekali skandiranjem "Jedan je Đoković Novak".

Zanimljivo, pre nekoliko dana Novak je bio i na utakmici Partizan - Olimpijakos.

18.40 - Polako se puni dvorana "Aleksandar Nikolić", goste će dočekati paklena atmosfera.

18.30 - Zvezda može čak i ispred Partizana da bude na kraju sezone, a evo i kako.

18.15 - Šok za crveno-bele! Nemanja Nedović nije u sastavu Crvene zvezde za ovaj meč, saopštili su komentatori Sport kluba.

Nemanja Nedović

Nošeni onom čuvenom krilaticom "Nada umire poslednja", košarkaši Crvene zvezde večeras dočekuju Valensiju u 31. kolu Evrolige (19.00).

Svakako - predaja nije opcija za srpskog prvaka.

Crveno-beli maksimalno mogu da imaju 17 pobeda, a to u slučaju da slave u sva četiri preostala meča. Moguće je da ni to ne bude dovoljno, sve će zavisiti od ostalih rezultata.

Ipak, četa Duška Ivanovića pokušaće da skupo proda kožu i igraće na pobedu na svakoj utakmici. Na kraju krajeva, svaki trijumf donosi i novac u klupsku kasu.

Španska ekipa je stigla u Beograd u prilično nezgodnom trenutku po crveno-bele. Odranije je povređen Branko Lazić, tegobe u vezi sa zadnjom ložom oseća Luka Vildoza, ali bi on ipak mogao da se nađe na parketu. Na to su se nadovezali zdravstveni problemi koji su pogodili nekolicinu drugih igrača pred put u Bar, pa je meč ABA lige s Mornarom odložen.

Nije trener Duško Ivanović mogao da sprovede treninge pred ovaj evroligaški meč kako je zamislio, ali to ništa neće promeniti u motivu. Nedović, Kampaco i drugovi žele da pobede, baš kao što su to uradili pre šest dana, kad je u dvorani "Aleksandar Nikolić" deklasirana Baskonija.

Valensija je u poslednjih šest kola ostvarila samo jednu pobedu, i to kod kuće nad Fenerbahčeom. Može se reći da su momci Aleksa Mumbrua prilično srozali svoje šanse da se nađu u plej-ofu.

I njima gori pod nogama, praktično nemaju pravo na kiks. Nadaju se da bi baš u Beogradu mogli do "brejka". Interesantno je da će na ovoj utakmici Fakundo Kampaco najverovatnije ući u "klub 1.000". Potrebna su mu samo dva poena da bi zaokružio broj u Evroligi.