(VIDEO) ZVEZDIN PORAZ U NAPETOJ ATMOSFERI: Cedevita pobedila, BBB uz povike Ubi Srbina napali Delije

Poslednje kolo TOP 16 faze Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su poraženi od Cedevite u Zagrebu u utakmici 14, poslednjeg kola Grupe E TOP 16 faze Evrolige - 62:83.

Duel u "Draženovom domu" nije imao rezultatski značaj, jer je od ranije bilo poznato da će srpski i regionalni šampion takmičenje završiti na četvrtom mestu u grupi i da će se u četvrtfinalnoj seriji sastati sa moskovskim

CSKA, prvoplasiranim u Grupi F. Crveno-belima je ovo sedmi poraz, uz isto toliko pobeda.Zagrepčani su zabeležili četvrtu pobedu, a doživeli su deset poraza.

Meč u Zagrebu obeležila je tuča navijača na tribini tokom prvog poluvremena. Nekoliko navijača Zvezde sukobilo se sa domaćim pristalicama, pa je odmah intervenisala policija i razdvojila ih. U tom trenutku halom se zaorilo: "Ubi Srbija".

Za crveno-bele je gostovanje u Zagrebu važno i zbog toga što se na parket posle šestomesečna pauze zbog povrede kolena vratio kapiten Luka Mitrović.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Vladimir Štimac sa 18 poena uz 11 skokova, a 11 poena postigao je Tarens Kinsi. Maik Cirbes dodao je 10, a Marko Simonović šest poena. U beogradskom timu nije bilo Kvinsija Milera.

Cedevitu je do pobede predvodio Džejkob Pulen sa 22 poena, a po 12 su postigli Miro Bilan i Luka Žorić.

Zvezda će u utorak i četvrtak igrati prva dva meča četvrtfinalne serije sa CSKA u Moskvi. Treća utakmica igraće se u Beogradu 18. aprila, a četvrta, takođe u Srbiji, ako bude potrebe, 20. aprila. Eventualna majstorica igrala bi se 26. aprila u Moskvi.

TOK MEČA CEDEVITA - ZVZEDA:

Četvrta četvrtina - 83:62:

35. minut - 75:52 - Pulen je dao koš i dodatno slobodno bacanje. Cedevita ne dozvoljava Zvezdi da smanji razliku.

31. minut - 70:45 - I poslednja deonice je počela poenima domaćina, u strelce se upisao u Žganec.

Treća četvrtina - 68:45:

28. minut - 65:40 - Cedevita je opet na maksimalnih "plus 25"

27. minut - 61:37 - Domaćin bez problema održava veliku razliku.

22. minut - 52:33 - Prve poene u trećoj deonici postigao je Kinzi, posle minut i po igre.

Druga četvrtina - 52:31:

20. minut - 52:31 - Svojom četvrtom trojkom Pulen je odveo Cedevitu na odmor sa prednošću od 21 poena.

20. minut - 49:29 - Brzo se Cedevita vratila na "plus 20".

17. minut - 43:27 - U ovim momentima Štimac i Simonović sprečavaju Cedevitu da napravi još veću razliku. Zvezda je napravila 11:2.

15. minut - 41:23 - Serijom 7:0, zaključno sa trojkom Simonovića, crveno-beli su smanjili zaostatak na 18 poena.

12. minut - 37:14 - Poeni Žorića i Vajta za novu maksimalnu prednost. Radonjić je bio prinuđen da zatraži tajm-aut.

19:20 - Tuča navijača u haliTuča na tribinama! Nekoliko navijača Zvezde sukobilo se sa domaćim pristalicama, pa je odmah intervenisala policija i razdvojila ih. U tom trenutku halom se zaorilo: "Ubi Srbija".

Prva četvrtina - 27:12:

10. minut - 29:11 - Raste prednost domaćina... Džejkob Pulen je najefikasniji sa 11 poena - nije promašnio nijedan od tri šuta van linije 6,75.

9. minut - 25:10 - Još dve trojke Pulena! Vezao ih je tri! Cedevita sada vodi sa 15 razlike!

8. minut - 19:9 - Driga trojka domaćina, precizan je Pulen za velikih deset poena prednosti.

6. minut - 14:7 - Trojkom Gordića Cedevita dolazi do "plus sedam".

5. minut - Luka Mitrović je na parketu! To je prvi njegov ulazak u igru posle oporavka od povrede.

5. minut - 11:7 - Bilan je već dao pet poena.

3. minut - 7:7 - Nesportska lična greška Bilana. Cirbes je pogodio oba bacanja, ali su zatim crveno-beli napravili grešku u koracima.

2. minut - 3:5 - Prva trojka na meču - Micić donosi vođstvo Zvezdi.

19:00 - Meč je počeo, na tribinama je oko 1.500 gledalaca.

18:59 - Zvezda igra bez Milera.

18:57 - U hali je desetak navijača Zvezde

18:47 - Rigorozna kontrolaPolicija sprovodi rigoroznu kontrolu na ulazima u "Draženov dom".

18:40 - Navijači Zvezde ušli u haluDeo navijača Crvene zvezde koji je doputovao u Zagreb ušao je u halu "Draženov dom" i smestio se na tribini. Specijalno za Kurir navijač Zvezde poslao je fotografiju sa lica mesta. Tenzije nema ni ispred hale ni unutar.

18:30 - Opsadno stanje u ZagrebuHrvatska policija je intervenisala kako bi sprečila sukob navijača Dinama "Bed blu bojsa" i "Delija". Pripadnici organa reda upali su u lokal u kome se okupljaju "Bojsi" i, prema izveštajima lokalnih medija, priveli jednog navijača. Jake policijske snage su i ispred "Draženovog doma", gde se okuplja sve više pripadnika BBB, sa očiglednom namerom da se sukobe sa navijačima Zvezde.

18:23 - Đoković doneo srećuCrvena zvezda i Cedevita sastajale su se ove sezone već pet puta. Pošto je zagrebački tim zabeležio dve pobede u ligaškom delu ABA lige, crveno-beli su bili bolji u evroligaškom meču u Beogradu, a zatim i dva puta u polufinalu plej-ofa ABA lige.Evroligašku utakmicu u "Pioniru" pratio je i Novak Đoković.

18:15 - Delije hapšene po ZagrebuNavijači Crvene zvezde stigli su tokom dana u Zagreb, gde je usledila jurnjava sa policijom, posle čega je nekoliko desetina "Delija" uhapšeno, javili su lokalni mediji. Kada ih je policija ubacila u marice, oni su zapevali.