(VIDEO) ZVEZDA KAO TAJFUN: Crveno-beli protutnjali kroz Sloveniju, okreću se Evroligi

Pobeda za kraj godine

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u gostima ekipu Tajfuna (73:63) u 17. kolu regionalne ABA lige.

Crvena zvezda je zabeležila 13. trijumf ove sezone i ponovo se primakla vodećem dvojcu - Cedeviti i Budućnosti. Ekipa Dejana Radonjića dugo se mučila protiv slovenačkog šampiona, nije uspevala da se odlepi sve do pred kraj treće četvrtine kada je serijom 8-0 prelomila meč. U poslednjoj deonici sve je bilo znatno lakše, crveno-beli su imali i 16 poena viška, ali je Tajfun na kraju ublažio poraz.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Stefan Jović sa 14 poena, a jedini dvocifren bio je još samo Marko Gudurić sa 11. Kod Tajfuna istakao se Domen Bratož sa 16 poena.Košarkaši Crvene zvezde narednu utakmicu igraju 30. decembra u Istanbulu protiv Efesa u prvom kolu Top16 faze Evrolige.

Tok meča

40. minut 73:63 - Kraj utakmice

37. minut 71:55 - U poslednjem kvartalu, gosti su se razigrali i rutinski idu ka 13. pobedu u regionalnom takmičenju

34. minut 63:52 - Zvezda je steglaodbranu, Gudurić je pogodio trojku, a Jović dvojku, i prvi put gosti imaju dvocigrenu prednost

Četvrta četvrtina

30. minut 55:49 - Trojka Lazića, Zvezda se opet odlepila

27. minut 47:47 - Tajfun je uspeo da stigne maksimalnu prednost Crvene zvezde od 6 poena 47:41

24. minut 45:40 - Sa dve dobre odbrane i 4 laka poena Zvezda beži Tajfunu i posle serije 6:0 prvi put na meču ima plus 5

22. minut 39:40 - Posle trojke Bolčine, tajfun je mini serijom 5:0 preokrenuo i poveo

Treća četvrtina

20. minut 39:35 - Zvezda se muči, ali je utisak da pre svega zahvaljujući Stefanu Joviću kontroliše dešavanja na terenu u Celju

15. minut 34:30 - Jović sa 4 vezana poena (ima ih do sada 12) vraća prednost na stranu Zvezde

14. minut 26:30 - Tajfun je došao na plus 4 posle čega je radonjić zatražio tajm aut

13. minut 26:27 - Timovi se od početka meča konstantno smenjuju u vođstvu, koje nije veće od tri poena

Druga četvrtina

10. minut 20:21 - Tajfun nije dozvolio Crvenoj zvezdi da se razigra, pa posle 10. minuta ima pola koša prednosti

7. minut 15:14 - Mnogo promašaja na startu meča

5. minut 11:11 - Ekipe se smenjuju u vođstvu, a Zvezdi mnogo problema pravi Ponjavić.

Prva četvrtina

Dangubić: Ozbiljno na Tajfun

Pred poslednji meč u godini, Nemanja Dangubić kaže da Crvena zvezda ne sme da potceni ekipu Tajfuna.

Potencijalni reprezentativac Srbije opravio se nedavno od povrede kuka, a tek u prethodna dva meča počeo je postepeno da ulazi u igru.

"Očekuje nas teška utakmica i nezgodno gostovanje. Ekipa Tajfuna je pokazala kroz dosadašnji tok takmičenja da ima kvalitet za ovu ligu. Sigurno da u ovom ritmu, u kome se nalazimo, moramo maksimalno ozbiljno da pristupimo ovoj utakmici i nastavimo niz dobrih igara u ABA ligi. Tajfun je postao ozbiljan faktor u slovenačkoj košarci, a većina momaka će po prvi put igrati meč u dvorani u Celju, ali mi želimo dva boda kako bi ostali u samom vrhu tabele”, rekao je pred put u Sloveniju Dangubić.

U prvom meču dva tima, Zvezda je slavila 113:66