ISPUSTILI SET PROTIV KAMERUNA: Srbija trijumfalno završila prvu fazu takmičenja na Svetskom prvenstv

Nova pobeda odbojkaša

Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Kameruna sa 3:1 (25:21, 24:26, 29:27, 25:17) u 5. kolu Grupe A i tako trijumfalno završila prvu fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu u Poljskoj

VROCLAV - Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Kameruna sa 3:1 (25:21, 24:26, 29:27, 25:17) u 5. kolu Grupe A."Orlovi" su tako trijumfalno završili prvu fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu u Poljskoj. Odbojkaši Srbije su još ranije izborili plasman u drugu fazu takmičenja, pošto su u prethodne četiri utakmice ostvarili tri pobede. Duel sa Kamerunom nije imao rezultatski značaj, jer se u drugi krug prenose samo bodovi iz mečeva sa rivalima koji prođu dalje.U takvoj situaciji selektor Igor Kolaković odlučio je da odmori nekoliko prvotimaca, pa je Srbija igrala u kombinovanom sastavu.Srbija je na startu takmičenja poražena od domaćina Poljske, a zatim je savladala Argentinu, Australiju i Venecuelu. To znači da "Orlovi" u drugu fazu šampionata prenose šest bodova.Prvu utakmicu u novoformiranoj E grupi srpski odbojkaši igraju 10. septembra u Lođu protiv Italije.TOK MEČAIV setPosle dva uzbudljiva seta i velike borbe srpski odbojkaši su rutinski dobili četvrti set. Izabranici selektora Igora Kolakovića u završnici meča nisu dozvolili protivniku da napravi novo iznenađenje i produži meč.Srbija je četvrti set dobila rezultatom 25:17. III setVelika borba se vodila i u trećem setu u kojem je Kamnerun takođe sve vreme držao rezultatski priključak. Usledila je još jedna dramatična završnica, a Srbija je spasla dve set lopte pre nego što je stigla do novog vođstva u setovima. Orlovi su na kraju realizovali treću set loptu za konačnih 29:27.II setU drugom setu je viđena izjednačena borba, a Kamerun je u nekoliko navrata imao čak i prednost. Afrička selekcija od početka meča ima veliku podršku sa tribina. Poljaci su stali na stranu autsajdera, pa se u hali ori "Kamerun, Kamerun". Odbojkaši Kameruna su na krilima te podrške na kraju uspeli i da osvojili drugi set na Svetskom prvenstvu i stignu do izjednačenja protiv Srbije - 24:26. I setOdbojkaši Srbije sigurno su ušli u duel sa autsajderom Kamerunom. Izabranici selektora Igora Kolakovića osvojili su prva dva poena na meču i tako odmah postavili stvari na svoje mesto. Srbija je tokom celog prvog seta imala prednost. Posle vođstva od šest poena razlike naši odbojkaši su se opustili, pa su Afrikanci u završnici u nekoliko navrata prilazili na samo tri poena minusa, ali su Orlovi rutinski dobili uvodni set sa 25:21. Saša Starović je bio najefikasniji u prvom setu sa sedam poena.