(VIDEO) NOVAK PREGAZIO LUA: Furiozan start Đokovića ka istorijskom uspehu na Rolan Garosu

Lagano zagrevanje u prvom kolu

Najbolji teniser sveta Novak Đoković izborio je plasman u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je na startu turnira ubedljivo savladao Jen Sun Lu iz Kineskog Tajpeha 3:0 (6:4, 6:1, 6:1).

Novak će u drugom kolu igrati protiv Belgijanca Stiva Darsisa iz Belgije, koji je u tri seta eliminisao Marsela Ilhana.

Novak je odigrao odličan meč, trebalo mu je samo sat i po vremena da završi posao u prvom kolu. Od rezultata 4:4 u prvom setu, Srbin je osvojio 14 od 16 gemova do kraja meča, što jasno govori koliko je bio dominantan na ovom meču.

3. SET

6:1 - Pobeda Novaka!

5:1 - Lu uspeva da se upiše u trećem setu, osvojio je prvi gem i dobio ovacije publike.

5:0 - Još jedan lagan gem Đokovića.

4:0 - Novi brejk Novaka! Srbin gazi protvnika u trećem setu.

3:0 - Bez izgubljenog poena Đoković uspeva da potvrdi brejk za ubedljivu prednost u trećem setu.

2:0 - Brejk! Novak gazi protivnika. Ekspresno je stigao do dve vezane brejk šanse i odmah iskoristio priliku.

1:0 - Novak nastavlja u istom ritmu, rutinski dolazi do prednosti na startu trećeg seta.

2. SET

6:1 - Gotov je drugi set! Novi brejk Đoković.

5:1 - Đoković je stigao na korak od osvajanja drugog seta.

4:1 - Novi brejk Đokovića! Forhend viner, uz dve greške Sun Lua iz forhenda za veliku prednost.

3.1 - Sa jednim izgubljenim poenom Đoković potvrđuje brejk. Srpski teniser je odservirao jedan as i pridodao dva poena iz forhenda.

2:1 - Brejk Đokovića! Srpski teniser je stigao do dve vezane brejk lopte, a drugu je pretvorio u osvojeni gem.

1:1 - Bez izgubljenog poena Đoković stiže do izjednačenja. Đoković je naterao rivala na četiri greške u ovom gemu.

0:1 - Sun Lu osvaja prvi gem u drugom setu.

1. SET

6:4 - Bez izgubljenog poena Đoković dobija deseti gem, samim tim i prvi set.

5:4 - Novi brejk Đokovića! Preslikan prošli gem, teniser na servisu je imao 40:15, a ovog puta je Đoković bio taj koji je vezao četiri poena i poveo u 1. setu.

4:4 - Ribrejk Sun Lua! Đoković je imao 40:15, a zatim napravio niz grešaka u naredna četiri poena.

4:3 - Brejk Đokovića!!! Sjajim forhend vinerom srpski teniser je stekao tri vezane brejk lopte, a drugu je iskoristio za prvo vođstvo u meču.

3:3 - Ne popuštaju ni jedan ni drugi. Đoković bez problema stiže do izjednačenja.

2:3 - Đoković je stigao do izjednačenja 40:40, međutim izbacio je po jedan bekhend i forhend u aut i omogućio rivalu da povede sa 3:2.

2:2 - Srpski teniser se malo namučio na svom servisu, imao je po jednu forhend i bekhend grešku.

1:2 - Dve greške Đokovića za novi gem za Sun Lua.

1:1 - Tri vezane greške Sun Lua za izjednačenje u gemovima.

0:1 - Sun Lu je prvi servirao i osvojio gem u kome je Đoković napravio dve bekhend greške.