(FOTO, VIDEO) E MALI, OVAKO SE IGRA TENIS: Novak održao čas francuskom tinejdžeru!

Srbin u trećem kolu AO

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u drugoj rundi takmičenja ubedljivo savladao mladog francuskog tenisera Kntina Alisa rezultatom 3:0 (6:1, 6:2, 7:6)

Novak je za svega sat i 42 minuta igre uspeo da savlada talentovanog francuskog tinejdžera.

Od početka meča Đoković je kontrolisao dešavanja na terenu. Već u drugom gemu imao je sjajnu priliku da oduzme servis Francuzu, ali nije uspeo da iskoristi čak pet brejk lopti. Međutim, ono što nije uradio u drugom gemu uradio je u nastavku seta. Dva puta je uspeo da "brejkne" Alisa za ubedljivih 6:1. Set je trajao svega 28 minuta.

Identično vreme bilo mu je potrebno da osvoji i drugi set na meču. Odmah na startu je napravio brejk i do kraja seta još jednom oduzeo servis mladom Francuzu (6:2).

Potpuno neočekivano Alis na početku trećeg seta pravi brejk i dolazi do prednosti 2:0. Međutim, usledio je ekspresan odgovor Đokovića, koji odmah oduzima servis Francuzu i nakon sigurnog servis gema stiže do izjednačenja. Do kraja seta nije viđen brejk pa je odluka pala u taj-brejku.

U trećem kolu srpski teniser će igrati protiv Italijana Andreasa Sepija koji je u tri seta savladao Amerikanca Denisa Kudla.

Dobar test, igrao sam bolje nego u prvom koluNajbolji teniser sveta Novak Đoković posle pobede protiv Kventana Alisa u drugom kolu Australijan opena izjavio je da je to bio dobar test, pogotovo u trećem setu kada je mladi Francuz poveo 2:0 i bio u gri sve do taj-brejka. "Bio je sjajan u trećem setu, zaslužio je aplauze, igrao je mudro, a ja sam se trudio da sačuvam mir i to se isplatilo. U svakom slučaju bio sam bolji nego u prvom kolu", rekao je Đoković.

Tok meča:

III set

7:6 - Kraj! Novak je u trećem kolu Ozi opena!

6:6 - Igraće se taj-brejk!

5:6 - Francuz je izdržao pritisak, osvojio gem i obezbedio bar taj-brejk u ovom setu.

5:5: Đoković ekspresno do novog izjednačenja.

4:5 - Pretio je Novak u ovom gemu ali ipak nije uspeo da oduzme servis borbenom Francuzu.

4:4 - Novak bez problema stiže do novog izjednačenja.

4:3 - Bez brejka u nastavku. Alis čuva servis i ponovo vodi.

3:3 - Novak osvaja servis gem.

2:3 - Alis prekida mini seriju Novaka.

2:2 - Izjednačenje! Siguran servis gem Đokovića.

1:2 - Brejk! Novak je odmah vraća brejk!

0:2 - Brejk! Potpuno neočekivano Francuz dolazi do dve vezane brejk lopte i uz dosta sreće koristi prvu šansu na meču i oduzima servis Novaku. Lopta je posle udarca Alisa pogodila mrežu i završila u Noletovom polju.

0:1 - Alis osvaja uvodni gem u trećem setu.

II set

6:2 - Novak za samo 28 minuta igre osvaja drugi set!

5:2 - Brejk! Novak ponovo oduzima servis protivniku, za ubedljivu prednost u finišu drugog seta.

4:2 - Siguran gem Đokovića.

3:2 - Posle velike borbe Alis uspeva da osvoji svoj servis gem.

3:1 - Ekspresan gem srpskog tenisera.

2:1 - Alis uspeva da prekine nalet Đokovića, posle dužeg vremena Francuz osvaja gem na ovom meču.

2:0 - Bez izgubljenog poena Novak je uspeo da osvoji gem i tako potvrdi prednost brejka.

1:0 - Brejk! Sjajan start Novaka u drugom setu. Odmah je oduzeo servis francuskom teniseru.

I set

6:1 - Novak lagano osvaja prvi set!

5:1 - Brejk! Novak još jedom oduzima servis protivniku za ubedljivu prednost u prvom setu.

4:1 - Đoković potvrdio brejk. Još jedan ubedljiv gem Srbina.

3:1 - Brejk! Novak uspeva da oduzme servis Alisu. Prilično lako je došao do dve vezane brejk lopte i ovaj put nije propustio priliku da oduzme servis Francuzu.

2:1 - Novak ponovo bez većih problema osvaja svoj servis gem.

1:1 - Srpski teniser je propustio veliku šansu da odmah na startu meča oduzme servis protivniku. Čak pet brejk lopti u ovom gemu nije iskoristio Novak (3 vezane). U maratonskom gemu viđeno je sedam izjednačenja. Francuz je uspeo da se izvuče iz neugodne situacije.

1:0 - Siguran gem Novaka na startu meča.