(VIDEO) NOVAK PIŠE ISTORIJU: Ovako je Đoković osvojio 6 titula u Melburnu

Uživajte bez stresa

Najbolji teniser sveta Novak Đoković šesti put u karijeri osvojio je Otvoreno prvenstvo Australije.

Srbin je u tri seta savladao Britanca Endija Mareja (četvrti putu finalima u Melburnu), a mi vam donosimo podsetnik na svih 6 titula, koje je Đoković osvojio u Australiji, čime je po broju trofeja u Melburnu sustigao domaćeg tenisera Roja Emersona.

Osim Mareja, pred Novakom, koji je igrao 6 finala i u svakome pobedio padali su i Žo-Vilfred Conga i Rafael Nadal.Prva - 2008. Žo-Vilfred Conga 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (7:2)Za Novaka Đokovića 2008. ima poseban značaj jer je tada osvojio svoj prvi gren slem, a ubrzo još tri velika trofeja – Indijan Vels, Rim i Šangaj krajem godine. Đoković je u finalu savladao Žoa-Vilfreda Congu, dok je u polufinalu pobedio tada najboljeg tenisera sveta – Rodžera Federera. Govorio je tada Novak da je „neverovatan osećaj pobediti najboljeg tenisera sveta”, a ubrzo je on bio taj koga su svi zvali kraljem.

Druga - 2011. - Endi Marej 6:4, 6:2, 6:3

Novak Đoković je osvojio svoj drugi Gren Slem trofej u Australiji, a žrtva je ovog puta bio Endi Marej. Titula je usledila posle sjajnog uspeha u Dejvis kupu, odnosno pobede nad Francuzima u finalu. Tri godine ranije, na istom mestu je zabeležio prvu pobedu u finalu na turnirima iz velike četvorke.

Treća - 2012. - Rafael Nadal 5:7, 6:4, 6:2, 6:7 (5:7), 7:5

U najdužem finalu na turniru u Melburnu nijanse su odlučivale pobednika, a u ovom slučaju to je bio Đoković. Koliko god da im je bilo teško na terenu, osećaj posle trijumfa nadmašio je sve bolove tokom meča, a način na koji je uspeo da osvoji petu gren slem titulu činio je Noleta i više nego ponosnim.

Četvrta - 2013. - Endi Marej 6:1, 7:5, 7:6 (7:3)

Treći put uzastopno Nole je šampion Otvorenog prvenstva Australije, čime se upisao u istoriju tenisa kao prvi igrač kome je to pošlo za rukom!

Pobedom u finalu Australijen Opena nad Britancem Endijem Marejem (3) rezultatom 3:1, po setovima 6:7 (2:7), 7:6 (7:3), 6:3, 6:2 najbolji teniser sveta je osvojio svoju šestu Gren Slem titulu (četvrtu u Melburnu), 35. u karijeri, a prvu u 2013. godini (učinak 7-0).

Peta 2015. - Endi Marej 7:6 (7:5), 6:7 (4:7), 6:3, 6:0

U nedelju, 1. februara 2015. Novak je osvojio osmu gren slem titulu u karijeri, pobedom nad Endijem Marejem rezultatom 7:6 (7:5), 6:7 (4:7), 6:3, 6:0 u finalu Australijen Opena, čime je postao prvi teniser u Open eri koji je osvojio pet titula na Otvorenom prvenstvu Australije.

Šesta 2016 - Endi Marej 6:1, 7:5, 7:6 (7:3)