Peti Grandov muzički festival, koji ove godine nosi naziv "Budi human", namenjen je prikupljanju pomoći za bolesnu decu.
U finale su prošli: Steva Anđelković, Biljana Sečivanović, Snežana Đurišić, Milica Todorović, Danijel Alibabić, Muhamer Serbezovski, Nebojša Vojvodić, Darko Lazić, Milan Dinčić Dinča i Milan Topalović.
Publici su se druge polufinalne večeri predstavili: Nebojša Vojvodić, Jasmin Hasić, Maja Nikolić, Danijel Alibabić, Katarina Živković i Elvir, Milan Mitrović, Jadranka Barjaktarević, Milan Dinčić Dinča, Ćira, Adreana Čekić, Blek Pantersi, Rada Sarić, Milan Topalović Topalko, Čeda Marković, Bilja Sečivanović, Darko Lazić, Aleksandra Bursać, Steva Anđelković, Snežana Đurišić, Saša Kapor, Mina Kostić, Petar Mitić, Mirjana Mirković, Muharem Serbezovski, Marko Gačić.
Žiri će posle dve polufinalne večeri od 50 kandidata izabrati 20 finalista.
Polufinalne večeri prenosiće "Grand televizija", koji možete da pratite na portalu Kurira i OBN, dok će finalno veče biti održano u sredu, 3. decembra i prenosiće ga TV "Prva" i "Kanal 5" iz Makedonije.
Kako je direktor Granda Saša Popović najavio, žiri će biti sastavljen od eminentnih ličnosti iz sveta muzike, sporta, filma, kao i predstavnika medija. Program će voditi Dragana Katić i Sanja Kužet, dok će razgovore sa izvođačima u bejkstejdžu voditi Tihomir Tepić.
U žiriju su mnogi eminentni izvođači, kompozitori i javne ličnosti: Vesna Zmijanac, Željko Vasić, Aleksandar Šapić, Aca Lukas, Zorica Brunclik, Bane Opačić, Perica Zdravković, Goran Ratković Rale, itd...
Tok emisije
23.50 - U finalu u sredu će nastupiti ovih 10 takmičara: Steva Anđelković, Biljana Sečivanović, Snežana Đurišić, Milica Todorović, Danijel Alibabić, Muhamer Serbezovski, Nebojša Vojvodić, Darko Lazić, Milan Dinčić Dinča i Milan Topalović.
23.26 - Bekstejdž
Katarina Živković kaže da se oseća fenomenalno i da nije imala tremu.
"Ja nisam oduševljen svojim nastupom, malo sam pogrešio u tekstu, ali nadam se da to publika nije primetila", kaže Čeda.
"Fenomenalno ozvučenje, bina, kolege su fantastične, i mislim da su večeras bolje pesme nego sinoć", kaže MAja NIkolić. Milica Todorović kaže da ne pamti da je imala veću tremu:
"To je dobro kod mene jer me spuca adrenalin i onda dam sve od sebe", kaže Milica.
"Da se ne foliramo, ja znam da je pesma jako lepa i nadam se da će naslediti pesmu "lepi moj"", kaže Snežana Đurišić.
23.21 - Poslednja kompozicija za večeras je "Konačna odluka" koju peva Milica Todorović.
23.17- Marko Gačić predstaviće se pesmom "Majko moja, moj anđele".
23.11 - Muhamer Serbezovski predstavio se pesmom "Nisi sve izgubila".
23.07 - Mirjana Mirković predstaviće se pesmom "Stope ljubavi".
23.04 - Petar Mitić predstavio se pesmom "Zamalo".
23.03 - Bekstejdž:
"Moje peseme su favoriti Darko, Snežana, bilo je i sinoć finih pesama i boga mi je Saša Popović čudo od čoveka. Sve treba skupiti na jedno mesto", rekao je Šaban.
22.59 - Mina Kostić predstaviće se pesmom "Biće mi svaka noć Nova godina"
22.55 - Saša Kapor predstavi se pesmom "Sveća za zdravlje".
22.49 - Snežana Đurišić presdstavila se pesmom "niko me nije voleo kao ti".
22.37 - Steva Anđelković predstaviće se pesmom "Nikad prave ljubavi".
22.31 - Aleksandra Bursać predstaviće se pesmom "Prva liga".
22.26 - Darko Lazić peredstavio se pesmom "Ja te volim".
22.22 - Biljana Sečivanović predstavila se pesmom "Ili sve ili ništa".
22.17 - Čeda Marković peva pesmu "Ti si moj bol".
22.13 - Milan Topalović Topalko predstaviće se pesmom "Godine bez nje".
22.09 - Rada Sarić predstaviće se pesmom "Do zadnje čaše".
22.03 - Blek pantersi pevaju pesmu "Zbog tebe".
21.58 - Andreana Čekić peva pesmu "Rođena da plače".
21.54 - Milan Mitrović prestavio se pesmom "Mala".
21.42 - Milan Dinčić Dinča predstaviće se pesmom "Da se isplačem".
21.38 - Jadranka Barjaktarović prestavila se pesmom "Linija nadanja".
21.32 - Ćira se predstavio pesmom "Podmornica".
21.28 - Katarina Živković i Evir otpevali pesmu "Totalno"
21.26 - Članovi žirija su i Saša Matić, Ana Bekuta, Zorica Brunclik, Aca Pejović i Aca Lukas.
21.22 - Danijel Alibabić predstaviće se pesmom "Grad".
21.18 - Maja Nikolić predstaviće se pesmom "Šu Šu"
21.17 - Voditeljke su predstavile deo žirija među kojima su Maja Odžaklijevska, Vesna Zmijanac, Željko Vasić.
21.12 - Drugi nastupa Jasmin Hasić pesmom "Uzalud za tebe pitam".
21.08 - Prvi nastupa Nebojša Vojvodić, peva pesmu "Moja zemljo".
21.05 - Voditeljke Dragana Katić i Sanja Kužet otvorile su emisiju, dok se Tihomir Tepić javio iz bekstejdža.