13. UZASTOPNA POBEDA: Lazović het-trikom vodi Zvezdu ka tituli

Revanš sa kamatom

U trijumfu nad Čukaričkim 4:1 pogodak postigao i Dragan Mrđa

Fudbaleri Crvene zvezde zadržali su prvo mesto na tabeli Super lige Srbije, pošto su na svom terenu pobedi Čukarički sa 4:1 u 23. kolu. Golove za Zvezdu, koja se time revanširala Brđanima za jesenji poraz od 2:0 postigli su Darko Lazović u 3, 45. i 50. minutu i Dragan Mrđa u 56, a jedini gol za goste sa Banovog brda postigao je Staniša Mandić u 52. minutu meča. Crveno-beli, kojima je ovo 13. uzastopna pobeda, i dalje su prvi na tabeli sa 56 bodova, dok je Čukarički treći sa 38 bodova. Zvezda je povela već u trećem minutu golom Lazovića. Vezista crveno-belih pretrčao je nekih 20 metara, lako prošao pored odbrambedih igrača Čukaričkog i lako savladao golmana Borivoja Ristića. U narednih 20 minuta igralo se uglavnom na sredini terena, a prvu narednu priliku Zvezda je imala u 29. minutu, ali je Dragan Mrđa loše šutirao glavom posle dobrog centaršuta Lazovića. Prednost Zvezde su mogli da dupliraju Filip Kasalica i kapiten Nenad Milijaš, ali su i oni bili neprecizni. Posle nekoliko propuštenih prilika, usledila je kazna, pa je Čukarički došao do izjednačenja u 42. minutu. Dejan Kelhar je želeo da loptu glavom doda Savi Pavićeviću, ali je ona stigla do Staniše Mandića, koji je izbio sam ispred Bobana Bajkovića i bez većih problema je doneo izjednačenje svojoj ekipi. Crveno-beli su, ipak, na odmor otišli s prednošću, pošto je Lazović u 45. minutu, posle odličnog dodavanja Nejca Pečnika, još jednom savladao Ristića. Već na početku drugog dela igre Zvezda je ponovo preko Lazovića postigla i treći gol. Lukas Piasentin je prethodno oborio Mrđu u šesnaestercu, pa je sudija pokazao na belu tačku, a Lazović je bio precizan za 3:1 u 50. minutu. Samo nekoliko minuta kasnije Milijaš je iz slobodnog udarca pogodio prečku, ali je Zvezda dobru igru materijalizovala u 56. minutu. Ponovo je Lazović odigrao ključnu ulogu, šutirao je sa 16 metara, a na odbijenu loptu je naleteo Mrđa koji je glavom smestio u mrežu.

U narednom kolu Zvezda gostuje Novom Pazaru, a Čukarički dočekuje Donji Srem.

Tekstualni prenos

20:50 (90+3) - Kraj utakmice

Crvena zvezda je ostvarila 13. uzastopnu pobedu

20:36 (77) - Kasalica u dobroj šansi

Crntarfor Crvene zvezde primio je dugu loptu od Kelhara uspeo da je gurne pored golmana Ristića, ali nije imao snage da zatrese mrežu. Gol je sprečio Brežančić, koji je loptu izbacio u aut

20:30 (70) - Zvezda rutinski čuva visoku prednost

Posle gola Mrđe uakmica je poprimila mirniji tok i nema uzbuđenja

20:16 (57) - GOOOOOOOOOL Lazović promašio, Mrđa pogodio za 4:1

Posle pasa Ninkovića, šut Lazovića Ristić je odbranio, ali je odbijenu loptu prihvatio Mrđa i glavom sproveo u mrežu

20:14 (55) - Prečka Milijaša

Kapiten Crvene zvezde je izveo slogbodan udarac, a golman Čukaričkog je loptu odbio i ona je posle kontakta sa prečkom završila u korneru

20:09 - (50) - Mrđa iznudio penal, Lazović postigao het - trik

Napadač Crvene zvezde je posle starta Plasentina iznudio jedanaesterac, koji je Lazović rutinski pretvorio u gol, njegov treći na ovom susretu. Na severnoj tribini je bakljada Delija.

20:07 (48) - Dve prilike za Kovačevića

Vezni fudbaler Crvene zvezde dva puta je pokušao da ugrozi gol Čukaričkog, ali mu je prvi put golman odbranio, dok u nastavku akcije Zvezdin igrač nije pogodio gol

20:04 (46) - Počelo drugo poluvreme

Nema promena u sastavima timova

19:46 (45) - GOOOOOOOOOL Felš Lazovića za novo vođstvo Zvezde

Lazović je uktrao loptu na polovini gostiju, proigrao saigrača, ali je nastavio da se kreće sjajno prihvatio pas i sa strane felšom savladao golmana Čukaričkog

19:43 (41) - Gol, Mandić utišao Marakanu i izjednačio na 1:1

Kelhar je pogrešio jer ga je preletela lošpta, posle koje je Mandić izbio sam pred Bajkovića, kojem je proturio loptu kroz noge za izjednačenje 1:1

19:38 (37) - Novi zicer Mrđe

Lazović i Pečnik su kombinovali, Slovenac je centrirao našao Mrđu, ali ovaj u padu iz voleja nije uspeo da zatrese mrežu.

19:29 (28) - Velika šansa za Mrđu

Lazović je primio loptu, odlično centrirao, našao Mrđu negde na petercu, ali centarfor Crvene zvezde nije bio dovoljno precizan, pa je lopta otišla pored gola.

19:23 (21) - Mandić pokušao da ugrozi Bajkovića

Fudbaleri Čukaričkog se polako oslobađaju početnog pritiska Zvezde, ali i dalje nema šuta u okvir gola Bobana Bajkovića, iako je Mandić dva puta pokušao 19:16 (15) - Mirnije posle gola Lazovića

Igra se između dva šesnaesterca, bez prilika, i nešto sporije nego na početku, kada je postignut jedini gol

19:06 (6) - Korner za Čukarički

Napada Čukarički. Centaršut Srnića nije dobro prošao, a onda je Bojić šutirao, ali je odbrana Zvezde dobro intervenisala i poslala loptu u korner.19:03 (3) - GOLLLLL!!! Lazović postiže gol u 3. minutu za Zvezdu!

Počela je utakmica na Marakani

18:45 - Kasalica u prvom timu umesto povređenog DaudeTrener Crvene zvezde Slaviša Stojanović odlučio se da u startnu postavu, umesto povređenog Daude uvrsti Kasalicu, a uz njega se našlo mesta i za još desetoricu, u koje spadaju Bajković, Pečnik, Pavićević, Kelhar, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Ninković, Lazović i Mrđa.

TOK UTAKMICECrveno-beli dočekuju Čukarički na prvom mestu na tabeli sa 53 boda. Ekipa sa Banovog brda je na trećem mestu na tabeli sa 38.Crvena zvezda želi da nastavi pobedničku seriju, pošto imaju 12 trijumfa u nizu. Istovremeno, ekipa iz Ljutice Bogdana želi da se osveti za poraz u prvom delu sezone kada je bilo 2:0 za Čukarički.