PARTIZAN IZJEDNAČIO U FINALU: U mirnoj utakmici crno-beli slavili kao gosti protiv Crvene zvezde

Superliga Srbije

Za razliku od prvog meča igrači oba tima su se umesto tuče sada sportski pozdravili

Košarkaši Partizana izjednačili su na 1:1 u finalnoj seriji plej-ofa, pošto su večeras u Pioniru pobedili Crvenu zvezdu sa 82:62 (23:11, 17:18, 19:21, 23:12).

Partizan je uspeo da vrati brejk i pred protivničkim navijačima stigne do važne pobede.

Kako prošle, tako i ove godine, pokazalo se da domaći teren ne predstavlja prednost u susretima večitih rivala.

Izabranici treneraDuška Vujošević odmah na početku meča došli su do dvocifrene prednosti, koju su čuvali do samog kraja. Najbliža preokretu Zvezda je bila u 32. minutu kada je prišla na 60:57, ali je Bogdan Bogdanović u tim trenucima preuzeo odgovornost i sa šest vezanih poena vratio šampiona na pristojnu razliku.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je neverovatni Bogdanović sa 33 poena, 18 je postigao Đorđe Gagić, a 13 Davis Bertans.

Kod crveno-belih istakli su se Jaka Blažič (19), Čarls Dženkins (17) i Raško Katić (15).

Partizan večeras nije mogao da računa na suspendovanog Nikolu Milutinova i Aleksandra Pavlovića, dok u timu domaćina nije bilo Demarkusa Nelsona i Marka Tejića.

Prvi meč dobila je Zvezda sa 97:88, a utakmicu su obeležili prekidi, tuča igrača na terenu i nesportsko ponašanje navijača.

Treća utakmica finalne serije igra se u četvrtak pred praznim tribinama hale Pionir, a domaćin je Partizan..

Tekstualni prenos

22:02 (40') - Pobeda Partizana 62:82

U mirnoj atmosferi Partizan je sasvim zasluženo savladao Crvenu zvezdu

21:56 (37') - Zvezda pogodila samo 4 trojke 62:75

Mudrom i efikasnijom igrom u većem delu utakmice Partizan je dva i po minuta pre kraja došao na korak od pobede.

21:52 (35') - Bogdanović drži Partizan 59:69

Posle dobre odbrane i trojke Dženkinsa Zvezda je prišla na 5 poena zaostatka 60:65, zatim i na minus tri, ali je tada na scenu stupio tokom poluvremena vređani Bogdanović, koji je sa nekoliko vezanih poena uz trojku Andrića vratio Partizan na plus

21:35 (30') - Partizan opet na plus 11 - 48:59

Posle trojke Bogdanovića, Partizan opet ima dvocifrenu prednost, koju je do kraja deonice Zvezda uspela da smanji na 50:59

21:27 (27') - Tehnička za Simonovića - 44:53

Sa četiri poena iz jednog napada Partizan je vratio prednost na devet poena

21:25 (27') - Zvezda se vraća 44:49

Serijom 11:4 Crvena zvezda je uspela da uhvati rezultatski priključak za Patrtizanom i da natera trenera Vujoševića da zatraži minut odmora.

21:20 (24') - Partizan bolji u nastavku -33:45

Partizan je bolje počeo drugo poluvreme u jednom momentu opet imao 14 poena prednosti. Zvezda gubi mnogo lopti i ima samo jednog raspoloženog igrača Jaku Blažiča

21:12 - Pogrdno skandiranje Bogdanoviću

Huligani sa tribina pogrdno su tokom poluvremena skandirali košarkašu Partizana i reprezentativcu Srbije Bogdanu Bogdanoviću, a sa tribina se moglo čuti "Bogdane ustašo", na šta je spiker u dvorani zamolio da se sa tim prekine.

21:10 - Prozivke sa tribina pred nastavak

Dve navijačke grupe su na pauzi ubacile nekoliko petardi i topovskih udara, tako da je sada potrebno da se teren očisti

20:51 - (20') Zvezda smanjila zaostatak 29:40

Posle prvog poluvremena jasno je da Partizan pokušava ritmom da održi razliku, ali napadački ima mnogo problema, jer nema rešenja za Zvezdinu zonu, a sa druge strane u odbrani zbog velikog broja prekršaja ne može da bude agresivan, kao u pojedinim momentima prve utakmice ili u jednom delu prve četvrtine

20:44 (17') - Zvezda se polako vraća - 25:37

Mini serijom 6:0 Zvezda smanjuje zaostatak i prepoznaje da je Partizan u problemu sa rotacijom igrača sa obzito,m da Andrić ima četiri faula, a Lovernj i Gagić tri, što uz ne igranje suspendovanih Milutinova i Pavlovića jeste ogroman hendikep

20:38 (15') - Partizanova prednost raste, ali problemi sa faulovima crno belih - 35:16

Partizan je u jednom momentu imao plus 19, ali ono što može da brine trenera Vujoševića su po tri faula Lovernja i Gagića, što uz neigranje Muslija koji je povređen može biti problem i izazvati dominaciju Katića i Radenovića pod košem.

Delije su sve glasnije, ali prednost Partizana je i dalje velika

20:30 (14') - Zvezda nema pleja, Partizan na plus 18 - 13:31

Crvena zvezda ima mnogo problema u organizaciji napada, jer nema kažnjenog Nelsona. Lipovij, koji igra pomoćnog pleja što mu nije strano, jer je na poziciji "jedan" igrao i u Ukrajini odakle je ove sezone stigao u Beograd, ali se za sada ne snalazi na agresivnost Partizana, koji postiže mnogo "lakih" poena

20:27 (11') - Atmsofera za sada korektna

Dvorana je poluprazna, a atmosfera na obe tribine je sasvim korektna. Na terenu nema većih čarki. Bio je samo jedan sudar Bogdanovića i Lazića, posle kojeg je bek Partizana na kratko bio na podu

20:24 (10') - Partizan dobija odbranom i kontranapadom - 11:23

Partizan je zonom 1-3-1 uspeo da zatvori prilaz košu, a zatim u kontranapadu pogodili su izabranici trenera Vujoševića nekoliko šuteva, što im je u duelu sa dosada neorganizovanom Zvezdom donelo vođstvo 23:11

20:19 (8') - Zvezda ubacila samo jednu dvojku - 7:17

Crvena zvezda je za osam minuta igre ubacila samo jednu dvojku, što je Partizan kaznio i napravio solidnu razliku

20:15 (6') - Partizan mnogo bolje počeo - 5:15

Posle prvih šest minuta meča u kom ne može da računa na Milutinova i Pavlovića, koji su kao i Nelson u ekipi Zvezde suspendovani na ovom meču, Partizan je vodio 15:5. Gagić je pogodio 7 poena, a sa druge strane Blažič je ubacio 4 poena.

20:02 (1') - Počeo je meč

19:50 - Velike tenzije

Prvi meč obeležili su dva prekida, tuča igrača na terenu, kao i kraj utakmice koji su dočekali šestorica košarkaša. Zvezda je na kraju slavila sa 97:88.