DRAMA U ŠANGAJU: Đoković preokretom do polufinala!

Monfis pružao dostojan otpor

Najbolji srpski teniser igraće u polufinalu protiv još jednog Francuza, Žoa Vilfreda Conge
1 / 5 Foto: AP

ŠANGAJ - Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Šangaju.Đoković je u četvrtfinalu nadigrao Francuza Gaela Monfisa rezultatom 2:1, po setovima 6:7 (4), 6:2, 6:4. Ovo je bio deveti međusobni duel srpskog i francuskog tenisera, a deveti trijumf Đokovića. Meč je trajao dva sata i 22 minuta.Prva četiri gema prvog seta obeležili su brejkovi, ali su od rezultata 2:2, i do kraja seta rivali bili sigurni na svoj servis, te je pobednik rešen u taj-brejku, koji je pripao Monfisu. Đoković je u prvom gemu drugog seta oduzeo servis Francuzu, a onda još jednom u sedmom gemu, što je bilo dovoljno Srbinu da izjednači na 1:1 u setovima. Đoković je odlučujući brejk napravio u sedmom gemu trećeg seta, a onda je mirnom igrom rutinski došao do pobede.Meč je pored dobre dvojice tenisera obeležila i rasprava igrača sa sudijom, a pogotovo je u tome prednjači Monfis. Francuz se često žalio na odluke sudija, a zbog povrede tražio je i medicinski tajm-aut. Međutim, on se vratio u meč i uspeo je da pruži dostojan otpor srpskom teniseru.Novak će u polufinalu igrati protiv još jednog Francuza, Žoa-Vilfreda Conge, koji je u dva seta bio bolji od Nemca Florijana Majera 6:2, 6:3. Đoković i Conga odigrali su 16 mečeva u karijeri, a Novak vodi 10:6 u pobedama.Srbin brani titulu u Šangaju.

TOK MEČA6:4 - Novak stiže na svoj servis do teške, ali zaslužene pobede5:4 - Novak je imao meč loptu na servis Monfisa, ali je Francuz uspeo da se spase i da ostane u meču5:3 - Đoković na gem od pobede4:3 - Brejk za srpskog tenisera3:3 - Srbin stiže do izjednačenja2:3 - Francuz bez problema osvaja još jedan gem2:2 - Đoković takođe osvaja još jedan gem na svoj servis1:2 - Francuz osvaja novi gem1:1 - Đoković teško mukom dolazi do prvog gema u trećem setu0:1 - Monfis osvaja prvi gem na svoj servis u trećem setuIII set

6:2 - Đoković sa lakoćom osvaja drugi set5:2 - Novak pravi novi brejk i nalazi se na gem od osvajanja seta. Francuz je zatražio medicinski tajm-aut, a od sudije je dobio opomenu zbog prigovora4:2 - Đoković osvaja gem, a spasao je brejk loptu, koju je imao Francuz3:2 - Monfis nekako osvaja gem, iako je Đoković imao brejk loptu3:1 - Novak osvaja gem na svoj servis2:1 - Monfis uzvraća osvojenim gemom2:0 - Đoković dobija gem na svoj servis1:0 - Novak pravi brejk na startu drugog seta

II set

6:7 (4:7) - Francuz je dobio prvi set6:6 - Monfis uz dosta muke osvaja gem koji mu donosi taj-brejk6:5 - Đoković je uspeo da spase brejk loptu, a onda je osvojio još jedan gem5:5 - Monfis se ne predaje5:4 - Đoković sa nulom osvaja još jedan gem i nalazi se na korak od osvajanja prvog seta4:4 - Francuz uzvraća4:3 - Novi gem za srpskog tenisera3:3 - Prvi gem i za Monfisa na svoj servis3:2 - Đoković konačno dobija gem na svoj servis2:2 - Četvrti brejk na meču, Novak stiže do izjednačenja1:2 - Novi brejk francuskog tenisera1:1 - Srpski teniser je odmah uzvratio ribrejkom0:1 - Đoković pravi greške već u prvom gemu na meču, a Monfis odmah pravi brejkTOK MEČA