BEČKI LEKARI U BEOGRADU: Klinika za urologiju počela saradnju sa klinikom AKH
Foto: Tanjug/Sava Radova

Najsavremenije metode lečenja uskoro i kod nas

BEČKI LEKARI U BEOGRADU: Klinika za urologiju počela saradnju sa klinikom AKH

Društvo -
BEOGRAD - Klinika za urologiju otpočela je saradnju sa AKH klinikom iz Beča u primeni najsavremenijih metoda lečenja, kao i usavršavanja naših lekara u oblasti urologije, a ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da je to i strategija, da se što više stranih, poznatih stručnjaka dovodi u Srbiju.

Ministar je, prilikom posete načelnika odeljenja urologije AKH klinike iz Beča Šaroka Šariata, rekao da to praktično znači da će on biti redovno ovde, kako bi se iskoristile sve mogućnosti, jer, kako je naveo, AKH klinika sarađuje sa drugim klinikama u svetu, drugim lekarima, i želja je da to ima i naša urološka klinika, da se po dokazanom programu priključi tome.

"I ne šamo sa urologijom, već i sa drugim oblastima, sa transplantacijom, ginekologijom... Ovo je ozbiljan benefit pre svega za naše pacijente, a i za lekare, da budemo u korak sa svetom", istakao je Lončar.

Kaže i da saradnja sa AKH klinikom postoji i kroz zvanične sporazume i zvanične programe i dodao da je prošle nedelje razgovarao sa direktorom te klinike, koji je izrazio apsolutnu spremnost da podrži sve.

"Uključiće i Medicinski fakultet iz Beča, zbog planova i programa koje treba uraditi. Danas će se dogovoriti oko detalja, termina kada će ko gde biti, pogledaće sve naše pacijente, gde imamo dilemu, ili je potreban konzilijum, i da se pripremi dinamika sarađivanja. Rezulate ćemo imati već danas kada se pogledaju ti pacijenti i dogovore se operacije", rekao je ministar.

Podsetio je da je strategije njaegovog ministarstva da se što više stranih, poznatih, priznatih stručnjaka sa rezultatom dovede u Srbiju, da budu ovde, pomažu pacijentima. "Da pacijenti budu kod kuće, da njihova rodbina može da ih obilazi ovde, bez dodatnih troškova, da nisu negde u inostranstvu i drugi razlog je da sto više naših lekara ide u korak sa dostignućima u svetu i da mogu u matičnoj klinici da prate šta se radi", rekao je Lončar.

Kako je rekao, htelo se da se te dve stvari spoje, jer smatra da je to mnogo isplatljivije, nego da naši lekari idu u posete u inostranstvo, što, kako je istakao, dosta košta i ta praksa će se malo smanjiti, jer efekat nije bio zadovoljavajući. Šariat je istakao da su svuda slični problemi u zdravstvu, ali da dobra zdravstvena nega ne mora da "košta bogatstvo", kao i da će se saradnjom pacijent i odlična zdravstvena nega po niskoj ceni staviti u fokus.

Prijavite se za kurir 5 priča
Naš dnevni izbor najvažnijih vesti

* Obavezna polja
track