NOVA POBEDA: Rukometaši Srbije nadigrali i Beloruse

Siguran trijumf

Rukometaši Srbije su sigurnom igrom, pre svega u prvom poluvremenu pobedili Belorusiju s 34:28.

SARAGOSA - Muška rukometna reprezentacija Srbije pobedila je u ponedeljak veče u Saragosi selekciju Belorusije 34:28 (20:13) u meču drugog kola grupe C na Svetskom prvenstvu u Španiji.Srbija je ovim trijumfom tri kola pre kraja takmičenja po grupama obezbedila plasman u osminu finala Mundijala."Orlovi" su u prvom kolu savladali Južnu Koreju 31:22, a u utorak od 18,00 sati igraće protiv Saudijske Arabije.Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Ivan Nikčević, Petar Nenadić i Marko Vujin sa po pet golova, dok je Momir Ilić postigao četiri. U ekipi Belorusije najbolji je bio Sergej Rutenka sa 11 golova. Srbija je nešto slabije otvorila utakmicu, a Belorusija je na početku imala prednost od dva gola (5:3). Priključak su zadržali krilni igrači srpskog nacionalnog tima, Rajko Prodanović i Ivan Nikčević, koji su postigli prvih pet golova za "orlove". Srbija je do prve osetne prednosti došla u 21. minutu (15:10), kad su bekovi Petar Nenadić i Ivan Stanković odlično šutirali sa distance. Kapiten Momir Ilić je svojim četvrtim golom krunisao dobru igru Srbije u prvom poluvremenu, koje završeno s 20:13.Rutenka je u drugom poluvremenu pokušavao da održi priključak svog tima za Srbijom, ali "orlovi" su nastavili u istom ritmu. U drugom poluvremenu Srbiju je predvodio Vujin, koji je postigao pet golova, a odličnu igru prikazao je i mladi Nemanja Ilić koji se tri puta upisao u listu strelaca. Golman Ivan Gajić u drugom delu meča bio je dobar na golu Srbije, a sa druge strane, Vitali Čerepenko u par navrata sprečio je da "orlovi" steknu veću prednost. Srbija je sredinom drugog dela imala prednost od 10 golova (28:18), ali je Belorusija u završnici meča uspela da ublaži poraz. Srbija je na kraju slavila s 34:28.Rezultati, 14. januar:Grupa CJužna Koreja - Slovenija 27:34Srbija - Belorusija 34:28Poljska - Saudijska Arabija 28:14TabelaSrbija 4 bodaSlovenija 4Poljska 4Belorusija 0J. Koreja 0S. Arabija 0Grupa DHrvatska - Alžir 31:20Španija - Egipat 29:24Mađarska - Australija 43:13Tabela:Mađarska 4Hrvatska 4Španija 4Egipat 0Alžir 0Australija 0TOK UTAKMICEI poluvreme2. minut - 1:0 za Beloruse, ali brzo izjednačenje.4. minut - Trenutno je 2:2.6. minut - Belorusi golom Rutenke vode s 3:2. Nikčević pogađa za 3:3.8. minut - Belorusija ponovo vodi ali s 4:3, ali posle neuspešnog napada Srbije, naši rivali dolaze po prvi put do dva gola prednosti, 5:3.11. minut - Srbija s igračem više postiže dva gola i stiže do izjednačenja, 5:5.13. minut - Belorusi kažnjavaju greške našeg tima i sa dva uzastopna gola ponovo vode s 7:5. 14. minut - "Orlovi" s dva gola dolaze od 7:7, ali Rutenka ponovo dovodi Belorusiju u vođstvo, 8:7.15. minut - Srbija prvi put dolazi do vođstva golom Ilića sa sedam metara. Ilić već u narednom napadu postiže novi gol i prvi put dva gola prednosti za naš tim, 10:8.18. minut - Igra se gol za gol, a naši rukometaši drže dva gola prednosti, 12:10.21. minut - Srbija prvi put ima tri gola prednosti, 13:10.24. minut - Prednost Srbije raste, a trenutno je 15:10.27. minut - Orlovi drže prednost od četiri gola, 16:12.28. minut - Dva nova gola za Srbiju, 18:12.30. minut - Srbija je prvo poluvreme dobila s čak 20:13.II poluvreme31. minut - Belorusi imaju prvi napad u drugom poluvremenu, ali bez pogotka.32. minut - Nenadić pogađa na 21:13, a onda odlične odbrane Stanića i kontra Ilića za 22:13. 35. minut - Srbija vodi s 24:15.38. minut - "Orlovi" sigurnom igrom održavaju prednost od devet golova, 27:18.42. minut - Posle perioda nešto slabije igre oba tima, ali Srbija i dalje drži visoku prednost, 29:20.45. minut - Polovina igre u drugom poluvremenu, a naša selekcija ima vođstvo od 30:22.49. minut - Tajm-aut za selekciju Srbije. Trenutno je 31:23 za Srbiju.52. minut - I dalje visoka prednost za Srbiju, 32:24. 53. minut - Belorusi imaju dva igrača više i smanjuju vođstvo Srbije na 32:25.55. minut - Belorusi koriste nešto slabiju igru srpskog tima i u 55. minutu smanjuju na 33:27.58. minut - Belorusi smanjuju minus na pet golova, 33:28. Srbija koristi napad za 34:28.60. minut - Kraj utakmice, pobeda Srbije 34:28.