(VIDEO) ČESI IDU KUĆI: Turcima posle prve pobede ostala nada za plasman u osminu finala EP

Rasplet u grupi D

Francuska 2016 -

Fudbalska reprezentacija Turske pobedila je Češku 2:0 u meču trećeg kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

1 / 9 Foto: Reuters

Golove za Tursku dali su Jilmaz u 10. i Tufan u 65. minutu.

Hrvatska je pobedila Španiju 2:1 u drugom meču trećeg kola grupe D. Hrvatska je prva na tabeli sa sedam bodova, dok je Španija druga sa 6. Turska je treća sa tri boda, dok je Češka poslednja sa samo jednim bodom.Španija će u osmini finala igrati protiv Italije, dok će se Hrvatska sastati sa jednom od trećeplasiranih ekipa. Turska je zadržala šanse da se plasira u osminu finala, a da li će se to desiti znaće se posle utakmica u grupi E i F. Češka se vraća kući.TOK MEČA90+5. minut - Kraj utakmice90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta80. minut - Turski navijači slave pobedu bakljadom

76. minut - ŠANSA za TURSKU! Arda Turan je neprecizan!

65. minut - GOOOLLL - 2:0 za TURSKU! Posle prekida i, mora se priznati ofsajda koji škotski sudija Vilijam Kolum nije dosudio, lopta je došla do Ozana Tufana. On se našao iskosa sa desne strane i pucao je jako i precizno u bliži ugao.

58. minut - Turcima je potrebna ubedljivija pobeda da bi se uopšte nadali prolazu dalje. Sada je Česima zapretio mladi Emre Mor, međutim, posle solo prodora šutirao je neprecizno.

53. minut - Sudar glavama Sivoka i Gonula, a deblji kraj izvukao je Turčin

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.45+1. minut - Kraj prvog poluvremena. Turska vodi 1:0

38. minut - Snažan udarac Plašila, golman Volkan je uspeo da loptu izbaci u korner.

31. minut - ŠANSA za ČEŠKU! Posle "glavometa" Krejčija i Necida u šesnaestercu Turske, Kadežabek je morao da ukliza da bi stigao loptu, ali je iz neposredne blizine poslao je loptu pored gola.

24. minut - Kadežabek je užao u turski kazneni prostor po desnoj strani, ali je otišao previše iskosa, šutirao je - u spoljnji deo mreže.

16. minut - STATIVA! Sivok je šutirao glavom, ali je loptu zaustavila stativa, pa od izjednačenja nije bilo ništa.

10. minut - Turska vodi 1:0!GOLLL!!! Turska vodi 1:0. U listu strelaca upisao se Jilmaz 1. minut - Utakmica je počela

20:45 - Ajfelova kula u boji turske zastave

20:15 - Poznati su sastavi timova

U drugom meču poslednjeg kola sastaju se Hrvatska i Španija.Češka je trenutno treća sa samo jednim bodom, pošto je u prvom kolu poražena od Španije (0:1), a u drugom igrala je 2:2 sa Hrvatskom. Turska je poražena od Hrvatske 0:1, a potom i od Španije 0:3. Turska i Češka igraju u Lansu. Obe selekcije se nadaju da bi mogle pobedom da izbore plasman u osminu finala, pošto su Hrvatska i Španija to već izborile