LIDER PAO NA ETIHADU: Mančester siti srušio Liverpul!

Gužva u vrhu Premijer lige

Mančester siti je pobedio Liverpul s 2:1 i stigao do drugog mesta na tabeli Premijer lige

MANČESTER - Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu ekipu Liverpula rezultatom 2:1 u derbi meču 18. kola engleske Premijer lige.Siti je krenuo ofanzivno, a domaći su već u petom minutu imali šansu, ali je Navas pogodio stativu. Liverpul je u nastavku zaigrao angažovanije i imao nekoliko prilika preko Suareza, ali nije bilo promene rezultata. Gostima je u 20. minutu poništen gol, koji je postigao Sterling, zbog ofsajda. Međutim, ofsajd nije postojao. Liverpul je poveo u 24. minutu golom Filipa Kutinja. "Građani" su uspeli da izjednače u 31. minutu preko Vinsana Kompanija, koji je glavom posle kornera pogodio mrežu gostiju. Konačan rezultat postavio je Alvaro Negredo u poslednjim trenucima prvog poluvremena. U nastavku utakmice nije bilo promene rezultata iako su oba tima imala po nekoliko prilika za postizanje golova.Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Siti, dok je Matija Nastasić bio na klupi za rezerve.Prvo mesto na tabeli Premijer lige posle 18. kola drži Arsenal sa 39 bodova. Siti je drugi sa 38, a potom slede Čelsi 37, Liverpul 36, Everton 34....