Partizan šampion

Gotovo je, gotovo

Crno-beli pobedom u Čačku peti put zaredom osvojili fudbalsko prvenstvo

Serija se nastavlja.Fudbaleri Partizana petu godinu zaredom postali su šampioni Srbije. Kao i prošle godine, naslov je osvojen u Čačku, gde je domaći Borac savladan sa 4:0 (1:0). Golove za proslavu titule postigli su Saša Marković u 10, Ivan Ivanov u 62. i Lamin Dijara u 79. i 85. minutu. Golman Stojković je, zbog povrede kolena, igru napustio u 39. minutu, ali tvrdi da će braniti u derbiju sledeće subote.- Ta utakmica se brani i s jednom nogom. Dobio sam jak udarac, stradalo je koleno, obnovio sam povredu čašice. Kad se završi sezona ili posle akcije reprezentacije, ako dobijem poziv, ići ću da je „očistim“ - rekao je Stojković, a bugarski defanzivac Ivanov dodao:- Više nego zaslužena titula. Videlo se da gazimo sve protivnike, ali što se tiče nas, znamo da tu nešto fali. Dešavaju nam se sitne greške u svakoj utakmici zbog pada koncentracije i moraćemo to da eliminišemo tokom priprema ukoliko želimo da ostvarimo bolji rezultat u Evropi u odnosu na ovu sezonu.Partizan je osvojio 24. titulu prvaka države i naredne sezone će pokušati da se izjednači sa Crvenom zvezdom po broju šampionskih naslova.

Kup je vaš!Navijači Partizana dugo su pozdravljali svoje ljubimce nakon osvajanja pete titule u nizu, a imali su zanimljivu poruku i za domaće fudbalere. Igračima Borca vikali su „Kup je vaš„ u želji da Čačani u finalu Kupa Srbije budu bolji od Partizanovog „večitog rivala“ - Crvene zvezde.