(VIDEO) KRALJEVI SE U DERBIJU ISKUPILI ZA BLAMAŽU: Ronaldo pogađao iz penala za trijumf Reala u Valensiji

BBC STARTOVAO POSLE 280 DANA

Fudbaleri Real Madrida kao gosti na "Mestalji" pobedili su Valensiju u derbiju 21. kola španskog prvenstva - 4:1 (2:0).

Oba gola za aktuelnog šampiona u prvom poluvremenu postigao je Kristijano Ronaldo, oba iz penala, u 16. i 38. minutu.

"Slepi miševi" su uspeli da smanje preko Santija Mine na isteku sata igre, ali više od toga nisu mogli, pa su Marselo u 84. i Toni Kros u 89. minutu otklonili sve dileme.

Ronaldo je u drugom uzastopnom prvenstvenom meču bio dvostruki strelac, pa je sada na osam golova u La Ligi.

Tako je pomogao Realu da stavi melem na poslednju ranu, jednu od brojnih ove sezone. Podsetimo, ekipa Zinedina Zidana je prošle nedelje eliminisana iz Kupa kralja posle senzacionalne pobede Leganjesa na "Santjago Bernabeuu" - 2:1.

Inače, današnji meč u Valensiji bio je prvi posle 280 dana koji je počeo čuveni trio BBC (Bejl, Benzema, Kristijano). U tom periodu Real je odigrao čak 45 utakmica, zabeležio 30 pobeda, sedam remija i osam poraza i osvojio čak pet trofeja.

Real se današnjom pobedom zadržao četvrto mesto, a ujedno se i približio trećeplasiranoj Valensiji. "Slepi miševi" su ostali na 40 bodova, dok "kraljevski klub" ima 38 i utakmicu manje.

Trener domaćina Marselinjo nije ukazao šansu srpskom fudbaleru Nemanji Maksimoviću.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)

KURIR SPORT UŽIVO! Kanga još nije prodat, a kad‘ će ne znamo!