NAPOLI KAZNIO SVE ZVEZDINE GREŠKE: Crveno-beli porazom u Napulju ostali bez šanse za prolaz u osminu finala LŠ! Protiv PSŽ na Marakani za proleće u Ligi Evrope! (KURIR TV)

LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u 5. kolu grupe C Lige šampiona od Napolija sa 3:1 (2:0). Crveno-beli su ostali na četvrtom mestu sa četiri boda i izgubili su sve šanse da se nađu u osmini finala Lige šampiona.

1 / 18 Foto: Reuters

Golove za Napoli su postigli Hamšik u 11. minutu i Mertens u 33. i 52. minutu. Jedini gol za Zvezdu je postigao Ben u 57. minutu.

Timu Vladana Milojevića ostaje da se u poslednjem kolu na svojoj Marakani protiv Pari Sen Žermena bore za treće mesto koje obezbeđuje plasman u Ligu Evrope.

Zvezdi bi pored pobede nad Francuzima bila potrebna i pobeda Napolija u Liverpulu.

U drugoj utakmici Pari Sen Žermen je u Parizu savladao Liverpul sa 2:1.

Uoči poslednjeg kola Napoli ima 9 bodova, Pari Sen Žermen 8, Liverpul 6 i Crvena zvezda 4.

BLOG UŽIVO:

Trener Crvene zvezda Vladan Milojević nije mogao da računa na povređene: kapitena Vujadina Savića, Filipa Stojkovića, Dušana Jovančića, Ričmonda Boaćija i Milana Pavkova.

Očekivano je šansu u zadnjoj liniji ukazao Srđanu Babiću i Marku Gobeljiću, kao i Nikoli Stojiljkoviću u napadu, ali senzaciju predstavlja njegova odluka da u tim uvrsti Veljka Simića. Ovakav sastav Zvezde izgleda ultra ofanzivno.

NAPOLI - CRVENA ZVEZDA 3:1 (2:0)

Stadion: San Paolo

Sudija: Hesus Gil Mancano (Španija)

Gledalaca:

Strelci: Hamšik 11, Mertens 33, 52. - Ben 57.

Žuti kartoni: Krstičić

NAPOLI: Ospina - Maksimović, Albiol (Hisaj od 46.), Kulibali, Mario Rui - Alan, Hamšik, Fabijan - Kaljehon (Rog od 85.), Mertens, Insinje.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Babić, Degenek, Rodić - Krstičić, Srnić (Jovančić od 64.), Ben, Marin, Simić - Stojiljković (Joveljić od 46).

KRAJ UTAKMICE

89. minut - Ebesilio oprobao šut

Ebesilio je drugi put u kratkom periodu oprobao šut, ali nije imao sreće.

85. minut - Treća izmena u Napoliju

Marko Rog ulazi u igru umesto Kaljehona.

81. minut - Žuti karton za Gobeljića

Fudbaler Crvene zvezde je neoprezno startovao nad Mariom Ruijem.

77. minut - Treća izmena u Zvezdi

Umesto Simića u igri je Ebesilio.

77. minut - Druga izmena u Napoliju

Zjelinski ulazi u igru umesto Insinje.

75. minut - Žuti karton za Jovančića

Dušan Jovančić je zaradio žuti karton zbog povlaćenja Alana sa leđa.

74. minut - Hisaj šutira preko gola

Jedan od retkih napada Napolija u poslednje vreme, Hisaj je šutirao sa 22-23 metara preko gola.

69. minut - Jovančić šutira preko gola

Zvezda ima inicijativu u poslednjim minutama utakmice, Jovančić je šutirao sa oko 25 metara iskosa sa desne strane, ali lopta odlazi daleko preko gola.

68. minut - Krstičić loše zahvatio loptu u izglednoj poziciji

Crvena zvezda je izborila korner, a posle Marinovog ubacivanja Krstičić je šutirao sa ivice šesnaesterca. Lopta je otišla daleko od gola.

64. minut - Druga izmena u Crvenoj zvezdi

Dušan Jovančić ulazi u igru umesto Slavoljuba Srnića.

57. minut - GOOOL! Ben smanjuje rezultat

Sjajna akcija Marka Marina završila je golom Bena! Nemački reprezenentativac je sjajno uposlio Bena kome nije bilo teško da savlada Ospinu!

52. minut - GOOOL! Mertens postiže svoj drugi gol

Ponovo je ispala odbrana Crvene zvezde, Degenek nije uspeo da isprati Mertensa koji sa 15-tak metara šutira iznad Borjana. Hamšik je upisao asistenciju, i to na sjajan način.

46. minut - Prva izmena u Napoliju

Umesto Albiola u igri je Hisaj.

46. minut - Prva izmena u Zvezdi

Umesto Nikole Stojiljkovića u igri je Dejan Joveljić.

POLUVREME

45. minut - Krstičić je dobio žuti karton

U poslednjim sekundama prvog poluvremena Krstičić je zaradio žuti karton pošto je na sredini terena faulirao Insinjea.

Ovako se u Kosovskoj Mitrovici prati duel Napolija i Crvene zvezde

33. minut - GOOOL!!! Mertens duplirao vođstvo Napolija

Ponovo je odbrana Crvene zvezde početnički reagovala. Mertens je izbio sam ispred Borjana i nije mu bilo teško da matira golmana Zvezde. Ruiz mu je sjajno poslao loptu sa leve strane.

30. minut - Ruiz je neprecizan

Šutirao je Ruiz sa 25 metara iskosa sa leve strane, međutim bio je vrlo neprecizan.

28. minut - Sjajni Borjan još jednom spasava svoj tim

Opasan napad Napolija po desnoj strani, Kaljehon je centrirao, Kulibali glavom pokušao da lobuje Borjana, ali je golman Zvezde sjajnom intervencijom sprečio pogodak.

22. minut - Velika prilika za Crvenu zvezdu

Mogla je Zvezda do izjednačenja u 22. minutu. Marin je odlično uposlio Veljka Simića koji je prošao po levoj strani, šutirao iskosa sa leve strane sa 7-8 metara, ali je Ospina odbranio. Kratko je odbio loptu, a zatim je Kulibali izbacio loptu u polje.

19. minut - Srnić je oprobao šut

Pokušala je Crvena zvezda preko Srnića, šutirao je fudbaler Zvezde sa 25 metara, ali je lopta otišla nekoliko metara pored gola.

11. minut - GOOOL!!! Napoli vodi golom Mareka Hamšek

Slovački napadač Marek Hamšek matirao je Milana Borjana već posle 11 minuta igre. Hamšik je pogodio mrežu Zvezde sa samo dva metra posle kornera. Nespretna je bila odbrana Zvezde. Mertens je prethodno izveo korner!

Srbi u Kosovskoj Mitrovici gledaju utakmicu iz Napulja

6. minut - Velika prilika za Napoli, Borjan brani!

Napoli je izveo opasan kontranapad, Mertens je šutirao sa nekoliko mestara, Borjan je odbranio.

1. minut - Već u 1. minutu prekid zbog povrede golmana Napolija

Golman Napolija Ospina povredio se već u 1. minutu. Prekid je trajao oko dva minuta.

21:00 - Crvena zvezda prvi put u LŠ igra u crvenim dresovima

20:50 - Neobična pesma je dočekala fudbalere Zvezde na stadionu

20:45 - Darko Miličić u Napulju

20:40 - Nešto manje od pola sata do početka utakmice ispred stadiona je velika gužva

U isto vreme u Parizu se sastaju PSŽ i Liverpul.

Tabela uoči petog kola izgleda ovako: Liverpul i Napoli po šest, PSŽ pet, Crvena zvezda četiri boda.

U poslednjoj rundi 11. decembra igraće: Liverpul - Napoli i Crvena zvezda - PSŽ.

20:32 - Ovako je izgledao korteo Delija

21:26 - Večerašnji meč je najavila i Marika Frusko

Najpoznatija navijačica Napolija Marika Frusko najavila je večerašnji meč.

20:15 - Tribine se pune...

20:14 - Tribina sa najvatrenijim navijačima Napolija

20:11 - Deo tribine rezervisan za "Delije"

20:02 - Ovako izgleda "San Paolo" sat pred početak meča

Atmosfera ispred stadiona

Padaju cene ulaznica kod tapkaroša!

Cene ulaznica kod tapkaroša dostizale su i 100 evra, a sat i po pred početak meča "pale" su na 75...

Pred stadionom "San Paolo" je oko 4.000 navijača Crvene zvezde!

Stigao i Darko Miličič

Kosovo je Srbija, grmi ispred "San Paola"

Italijani potcenili Zvezdu

Napoli u Grupi C jedini nema poraz. Italijanski tim je kao domaćin pobedio Liverpul u drugom kolu golom u 90. minutu 1:0, a u preostala tri meča je remizirao. Osim "podele plena" na premijeri sa Zvezdom, Napolitanci su u dve uzastopne utakmice sa Pari Sen Žermenom takođe igrali nerešeno. Pogodak Lorenca Insinjea za trijumf nad Liverpulom im se na neki način vratio na "Parku prinčeva", gde je Anhel di Marija doneo bod "svecima" u 93. minutu – 2:2. Na "San Paolu" je situacija bila obrnuta, Napoli je gubio od PSŽ-a, a do remija je došao u 77. minutu preko Drisa Mertensa – 1:1.

Lorenco Insinje je dao čak tri od ukupno četiri gola Napolija (jedan iz penala), dok je jednom strelac bio i Dris Mertens.

Osim Pavkova, koji je dao oba gola protiv Liverpula, jedini strelac Crvene zvezde u grupnoj fazi Lige šampiona je Marko Marin, koji je u Parizu zatresao mrežu "svetaca".

Crveno-beli su debitantski nastup u Ligi šampiona počeli remijem sa Napolijem u Beogradu (0:0), zatim su doživeli poraze u Parizu (1:6) i Liverpulu (0:4), a onda su se revanširali crvenima na "Marakani" (2:0).

Crvena zvezda je u uvertiri za gostovanje u Napulju odigrala 2:2 u superligaškom derbiju sa Radničkim u Nišu. Trener Vladan Milojević na teren "Čaira" poslao je kombinovani tim, sa kojim su crveno-beli došli do drugog remija u sezoni (prethodno igrali nerešeno samo sa Partizanom), pa su održali distancu u odnosu na drugoplasirani "Real sa Nišave" od devet bodova. Zvezda je u prvenstvu zabeležila 15 pobeda, a još dve recke je lupila u Kupu Srbije. Na domaćim bojištima, dakle, gazi bez problema.

Napoli u Seriji A kaska za vodećim Juventusom. Posle blamaže u nedelju na svom "San Paolu", razlika je osam bodova. Napolitanci su u seriji od šest mečeva bez poraza, ali remi sa "fenjerašem" Kjevom (0:0) predstavlja veliki kiks. Ipak, Anćeloti nije paničio.

Zvezda će na stadion "San Paolo" pod Vezuvom prvi put u Ligi šampiona imati pravo da organizovano vodi navijače, što nije smela na prethodna dva gostovanja, u Parizu i Liverpulu. Kazna UEFA je istekla, pa "Delije" idu u Napulj.