HRVATI GORE PROŠLI OD SRBA: Rumunija deklasirala mlade Vatrene na Evropskom prvenstvu (VIDEO)

MEČ U SAN MARINU

Reprezentacija Rumunije pobedila je Hrvatsku 4:1 (2:1) u utakmici prvog kola Grupe C na Evropskom prvenstvu za mlade.

Na meču odigranom u San Marinu, Rumuni su imali veliku podršku navijača, kojima su doneli veliku radost trijumfom nad favorizovanim rivalom.

Rumuni su poveli već u 11. minutu iz penala. Škotski sudija Maden je posle odgledanog snimka odlučio da pokaže na belu tačku, a najbolji strelac ekipe Georg Puškaš bio je siguran realizator najstrože kazne.

Samo tri minuta kasnije Rumunija je duplirala prednost preko Janisa Hadžija, inače sina legendarnog Georgija Hadžija.

Nikola Vlašić je u 18. minutu vratio Hrvate u igru prepolovivši zaostatak, ali izabranici selektora Nenada Gračana nisu imali ni snage ni znanja za više.

Naprotiv.

Tudor Baluta je u 66. minutu vratio Rumunima dva gola prednosti, a konačan rezultat postavio je Adrijan Petre u 94, kada mu je pogodak priznat posle konsultacije Madena sa VAR-om.

U drugom meču prvog kola Grupe C u 21.00 sastaju se Engleska i Francuska.

U drugom kolu u petak igraće Engleska - Rumunija i Francuska - Hrvatska.

Podsetimo, Srbija je u Grupi B juče poražena od Austrije 0:2.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/LUCA FANFANI)