UBEDLJIV TRIJUMF ZA DEKIJEV JUBILEJ: Zvezda lako slomila Mačvu, Stanković 50. put sedeo na klupi VIDEO

Superliga Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde savlaali su šabačku Mačvu 4:0 (2:0) u zaostalom meču Superlige Srbije.

Golove u šensaestom uzastopnom trijumfu tima trenera Dejana Stankovića, postigli su Alekandar Katai u 10 88, Milan Pavkov u 24, i Aleksa Vukanović u 79. minutu.

Zvezda ponovo ima devet bodova više od Partizana, što je prednost sa kojom je Zvezda i ušla u drugi deo prvenstva.

Gosti iz Šapca su odolevali samo u prvih deset minuta, a onda Aleksandar Katai prihvata loptu na levoj strani terena, potom prilazi do ivice kaznenog prostora i šalje loptu u suprotni ugao. Lopta je odskočila ispred golmana Perića, prevarila ga i završila u mreži - 1:0.

Dva minuta kasnije stopostotnu priliku propustio je Veljko Nikolić posle dodavanja Gajića sa desne strane, ovaj udarac je zaustavio golman Perić.

Ipak, već u 24. minutu Zvezda je duplirala prednost, golom Milana Pavkova sa oko dvanaest metara, posle još jedne akcije Gajića po desnoj strani - 2:0.

Dva minuta kasnije još jedna velika prilika za Veljka Nikolića, koji ovoga puta pogađa stativu.

U poluvremenu, u ekipi Crvene zvezde su Pavkova i Ivanića zamenili Kanga i Gavrić, ali se odnos snaga na terenu nije bitnije promenio.

Do kraja, uz konstantnu inicijativu, još dva Zvezdina gola, i to u finišu meča. Igrao se 80. minut, kada je Gajić sa desne strane pronašao Gobeljića u kaznenom prostoru Mačve, ovaj je vratio u sredinu za Vukanovića, koji šalje loptu u donji levi ugao Perićevog gola - 3:0.

Tačku na ovaj meč stavio je Aleksandar Katai, koji se posle nedavnog oporavka vraća u prepoznatljivu formu. U 87. minutu Kanga je sa desne strane uposlio Srnića na ivici kaznenog prostora, ovaj je samo prosledio do Kataija, a Zvezdin ''Magiko'' majstorskim udarcem sa petnaestak metara postavio konačan rezultat - 4:0.

.Drugo poluvreme

90. minut - Kraj utakmice

88. minut - GOOOOOOOOL 4:0, Katai! Još jedan gol Kataija, koji je tako krunisao odličnu partiju

79. minut - GOOOOOOOOOL 3:0 Vukanović! Gajić je centrirao Gobeljić glavom spustio loptu na koju je natrčao Vukanović i pogodio mrežu

69. minut - Opasan napad Crvene zvezde, bez promene rezultata

63. minut - Kanga, koji je ušao na poluvremenu, je raspoložen za igru

57. minut - Trimanović je naterao Borjana da interveniše

56. minut - Pokušao je Katai, odbrana Perića

51. minut - Pao je Gavrić u kaznenom prostoru posle jednog duela, ali nije reagovao Šegrt. Posle toga sa ivice kaznenog prostora pokušao je Katai, ali nije bilo opasnosti po gol Šapčana

46. minut - Utakmica je nastavljena

Drugo poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena

38. minut - Lepo se namestio Pavkov posle dodavanja Gajića. Prebacio je golgeter iz Begeča loptu sa desne na levu nogu i opalio. Ali lopta odlazi pored desne stative Perićevog gola

33. minut - Odlična kombinacija Kataija i Rodića, dobio je levi bek Zvezde loptu u prostor, ali samo gol-au, dobro je to zatvorio Pejović

26. minut:- Stativa Nikolića Neće gol mladog Veljka Nikolića! Prošao je vezista Zvezde kroz dvojicu protivničkih igrača, gađao levom nogom, ali pravo u stativu

24. minut - GOOOOOOOOOOL 2:0, Pavkov! Ivanić je poslao dijagonalu ka Gajiću, ovaj iz prve ubacio u sredinu, gde je omdah usledila strela preporođenog Milana Pakvova

20. minut - Solidan napad Mačve, centaršut Ćirkovića i intervencija Borjana

12. minut - Sjajna akcija Zvezde, posle koje je Nikolić bio u dobroj prilici, ali je golman Perić odlično intervenisao i sprečio gol

10. minut - GOOOOOOOOL 1:0, Katai! Sjajan šut sa leve strane, a čini se da je i golman Mačve Perić loše reagovao

7. minut - Pankov je probao glavom posle centaršuta Bena

3. minut - Probao je Obrovac, ali Borjan je na mestu. Pokazuju Šapčani ofanzivne ambicije na početku utakmice

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Degenek, Pankov, Rodić – Petrović, Ben, Nikolić, Ivanić, Katai – Pavkov.

MAČVA: Perić - Pejović, Kremenović, Dabić - Mijailović, Kočar, Knežević, Obrovac - Ćirković, Panić, Trimanović.

Sastavi

Domaćini su tokom aktuelne sezone zabeležili dvadeset tri pobede, uz dva remija i bez pretrpljenog poraza, pa sa 71 bodom na svom kontu trenutno zauzimaju 1. mesto na tabeli. U prethodnom kolu su kao domaćini savladali ekipu Čukaričkog, a rezultat je bio 2:0.

Šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković ističe da nema odmora i da će protiv Šapčana na teren izvesti najjači mogući sastav:

’’Ozbiljno spremamo utakmicu protiv Mačve, znamo šta nam je cilj i kako želimo da igramo. To je zaostali meč kom ćemo prići maksimalno, kao i svakom do sada. Od prvog minuta ćemo nastojati da ’’slomimo’’ protivnika i što pre to učinimo biće nam lakše. Nema razloga da odmaram igrače, oni su spremni i predah će doći posle 20. marta kada završavamo ciklus od 11 utakmica u 40 dana. To je zaista paklen ritam. Momci dobro rade, treniraju, koncentrišu se, daju maksimum i sutra će izaći najbolji sastav u datom trenutku.’’

Gosti su tokom aktuelne sezone zabeležili šest pobeda, uz dva remija i sedamnaest poraza, p A 20 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 19. mesto na tabeli. U prethodnom kolu su kao domaćini savladali ekipu Proletera, a rezultat je bio 3:1.

Prethodni duel ovih rivala odigran u Šapcu tokom prvog dela sezone ekipa Crvene zvezde je rešila u svoju korist, a rezultat je bio 0:3.

Šef stručnog štaba crveno-crnih Alfred Jermaniš ističe da je Crvena zvezda najkvalitetnija ekipa u ligi, ali da nema predaje:

’’I pored činjenice da je Crvena zvezda najkvalitetnija ekipa u ligi, Mačva se ne predaje i spremna je za borbu. Kada igrate protiv Crvene zvezde stvar je jasna ko je favorit, što ne znači da ćemo se mi predati pre utakmice. Sigurno je da ćemo pokušati da na svaki mogući način neutrališemo taj njihov kvalitet u igračkom kadru. Ne plašimo se, ovo je za nas jedan veliki izazov. Očekujem od mojih igrača da daju sve od sebe da zabeležimo dobar rezultat. Hteo bih da pohvalim moju mladu ekipu, podigli smo efikasnost, forma je u usponu.’’

Zaostali meč 22. kola Super lige Srbije između Crvene zvezde i Mačve igra se sa početkom u 19:10 časova.