NATHO U FINIŠU SA KREČA ZA TRI BODA: Partizan protiv Spartaka nastavio niz, Lazar Pavlović postigao prvi gol za crno-bele VIDEO

Superliga Srbije

Partizan je u okviru 33. kola fudbalske Super lige Srbije na svom stadionu savladao ekipu Spartaka 2:1 (1:0).

Partizan je u većem delu ove utakmice bio dominantan, stvarao je prilike, ali je opet bilo problema u realizaciji.

U jedanaestom minutu je najpre Nemanja Jović bio u prilici posle centaršuta Živkovića sa desne strane, ali je loše šutirao, da bi već u narednom napadu usledila još jedna dobra akcija po desnoj strani, ovoga puta preko Asana, a neprecizan u šutu je bio Lazar Pavlović.

Nešto kasnije jović je propustio još jednu dobru priliku, a Lazar Pavlović je svoju narednu iskoristio u 38. minutu meča. Ivan Obradović je tada probio po levoj strani, njegov šut je zaustavio golman Dujmović, ali lopta se odbila do Pavlovića, koji preciznim šutem sa desetak metara pogađa mrežu - 1:0.

Slična slika na terenu se nastavila i poičetkom drugog poluvremena. U 53. minutu meča akcija Holendera i Pavlovića, koji se lepim druiblingom oslobodio čuvara, otvorio mu se prostor, ali je loše šutirao, pravo u golmana Dujmovića.

Dva minuta kasnije odličan centaršut Lazara Pavlovića sa desne strane za Jovića na drugu stranu, ali mladi krilni fudbaler još jednom loše zahvata loptu i propušta novu priliku za crno-bele u ovoj utakmici.

Kazna za propuštene prilike crno-belih usledila je u 80. minutu kada je vujačić napravio prekršaj nad Tufegdžićem van kaznenog prostora, na nekih dvadeset metara od gola. Srećković je odlično izveo slobodan udarac, pogodio je prečku, lopta se odbila na ivicu kaznenog prostora, odakle Marčić, pored velikog broja Partizanovih igrača šalje loptu u mrežu - 1:1.

Ali, nije dugo trajala radost gostiju iz Subotice. U 88. minutu, mladi napadač Nikola Štulić, koji je zamenio Holendera, uspeva da iznudi jedanaesterac, pošto ga je Ivančević oborio s leđa. Siguran sa bele tačke bio je, naravno, Bibars Natho, koji je svojim golom doneo sva tri boda Partizanu - 2:1.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Ktraj utakmice

88. minut - GOOOOOOOOOOOL 2.1, Natho! Izraelac je rutinski pogodio mrežu

87. minut - Penal za Partizan! Oboren je Štulić. Ivančević je zbog neopreznog starta sa leđa zaradio i crveni karton

80. minut - GOOOOOOL 1:1, Marčić! Spartak je imao slobodan udarac, Srećković je pogodio prečku, a zatim se Marčić najbolje snašao i izjednačio

77. minutu - Igra se između dva kaznena prostora, ali mnogo manje sadržajno nego u prvom poluvremenu

65. minut - Igra se uglavnom na polovini Subotičana, ali nema ozbiljnijih prilika

55. minut - Pavlović je sada pripremio novu šansu Jovižu, ali mladi napadač nije uspeo da zatrese mrežu

54. minut - Lazar Pavlović je dva puta pokušao. Prvi put je lopta otišla kraj gola, a zatim je Dujmović prilikom drugog pokušaja uspeo da je ukroti

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

38. minut - GOOOOOOOOOOOOL 1:0, Lazar Pavlović! Probio je Ivan Obradović levom stranom, lopta je na petercu ostavljena za Lazara Pavlovića, koji je pogodio cilj i tako postigao prvi prvenstveni gol otkako nosi dres kluba iz Humske

29. minut - Novi pokušaj Lazara Pavlovića 19. minut - Posle akcije Nemanje Jovića, mladi krilni vezista je spremio zicer Takumi Asanu, Japanc je na petercu ispružio nogu, ali mu je golman Dujmović odbranio udarac

18. minut - Sve vredno pomena u dosadšanjem toku meča Partizan je stvorio preko desnog boka. Odatle je opet centrirao Marko Živković, ali je Filip Holender neprecizno tukao glavom

11. minut - Dobra akcija domaćih i centaršut Živkovića, koji nije najbolje iskoristio Jović. U istom mnutu pokušao je i Lazar Pavlović

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

PARTIZAN: Popović – Živković, S. Marković, Vujačić, Obradović – Zdjelar, Šćekić – Asano, Pavlović, Jović – Holender. Trener: Aleksandar Stanojević.

SPARTAK: Dujmović – Dunđerski, Ivančević, Tekijaški, Vidović – Marčić, Vidaković, Savković – Tufegdžić, Srećković, Furtula. Trener: Vladimir Buač.

Sastavi

Šef stručnog štaba crno-belih Aleksandar Stanojević ističe da su Subotičani opasan rival, kao i da je njihov prethodni duel u jesenjoj polusezoni bio prekretnica za njegov tim:

’’Sećamo se dobro poslednje utakmice sa Spartakom, bilo je vrlo neizvesno. Napadaju sa mnogo igrača, mogu u svakom trenutku da budu opasni. Sa druge strane, mi smo u jako dobroj formi. Taj odbranjeni penal Nemanje Stevanovića u Subotici je sigurno ključni momenat prvog dela sezone. Posle toga smo dobili na zajedništvu, taj momenat nam je doneo impuls i energiju. Što se tiče kadrovske situacije, van stroja su nakon duela u Novom Sadu golman Stojković, Natho, Urošević i Suma. Imamo i Miljkovića koji je dobio udarac u ranoj fazi meča, ali je izdržao. Vrlo smo roviti tako da će biti promena. Maki Banjak kvalitetno radi, zaslužio je šansu, ali bilo bi vrlo stresno da, zbog povreda, menjamo kompletno defanzivnu liniju. Dobiće sigurno šansu u nekoj od narednih utakmica, isto kao i mladi napadač Milovanović, a imamo i Baždara.’’

Šef stručnog štaba ’’golubova’’ Vladimir Buač ističe da će njegov tim pokušati da stigne do sva tri boda, bez obzira što crno-beli imaju ulogu apsolutnog favorita u ovom duelu:

’’Imam izuzetno visoka očekivanja, pokušaćemo da osvojimo sva tri boda. Znam da će to biti veoma teško, jer Partizan i Crvena Zvezda odskaču po mnogim parametrima u našoj Super ligi. Svesni smo da su imali niz od dvadeset pobeda zaredom, tako da znamo kakav protivnik nas očekuje. Sve te činjenice govore da su oni apsolutni favoriti, međutim fudbal je zbog toga i interesantan što i male ekipe mogu da iznenade velike klubove i ja se nadam da nas takav scenario očekuje u nedelju. Ova utakmica će biti veliki izazov za nas, za ove mlade momke koji su po mom mišljenju spremni da odgovore. Motiva, želje i volje imamo napretek i pokušaćemo da se nadigravamo sa Partizanom. Raduje me povratak suspendovanih igrača, Dunđerskog, Tekijaškog i Srećkovića. Vraća se i oporavljeni Tufegdžić i to mi daje mnogo više elana i optimizma da možemo biti mnogo bolji u odnosu na prethodne utakmice. Izostaće i dalje povređeni Milošević i Šimura.’’

Meč 33. kola između Partizana i Spartaka igra se sa početkom u 19:30 časova.