BURAN REMI U VEČITOM DERBIJU: Zvezda povela FANTASTIČNIM golom Bukarija, Partizan sa VAR PENALA stigao do boda! VIDEO

168.večiti derbi

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su večeras na stadionu u Humskoj nerešeno 1:1, u utakmici devetog kola Super lige Srbije.

Zvezda je u 168. "večitom" derbiju povela preko Osmana Bukarija u 26. minutu, dok je gol za crno-bele sa penala postigao Bibras Natho u 56. minutu.

Posle sedam odigranih utakmica Zvezda je prva na tabeli Super lige Srbije sa 19 bodova, dok je Partizan iz istog broja mečeva upisao 12 bodova i zauzima osmo mesto.

1 / 7 Foto: Nenad Kostić

Trener golmana Partizana Nemanja Jovšić i golmani crno-belih Aleksandar Popović, Nemanja Stevanović i Milan Lukač na zagrevanje su izašli u majicama u pomen na nedavno preminulog legendarnog čuvara mreže Partizana Milutina Šoškića.

Startna postava Partizana uoči početka meča nosila je golmanske dresove sa brojem jedan, a zatim je održan i minut ćutanja.

Utakmicu je bolje počela Zvezda, koja je u četvrtom minutu prva i zapretila preko Strahinje Erakovića, ali je njegov udarac otišao pored gola.

U 16. minutu sa dvadesetak mietara šutirao je igrač gostiju Aleksandar Katai, a golman Partizana Popović posle odbrane loptu šalje u korner. Nakon kornera najviši u skoku bio je Seku Sanogo, ali lopta završava pravo u rukama Popovića.

Bolju igru Zvezda kruniše u 26. minutu nakon volej udarca Bukarija. Reprezentativac Gane je sa ivice šesnaesterca natrčao na odbijenu loptu, a ona se odbila od stative i završila u mreži domaćeg tima.

Crvena Zvezda, Partizan, Derbi, 168. večiti derbi

Od tog trenutka inicijativu je preuzeo Partizan, a prvu ozbiljniju priliku imali su u 31. minutu, kada je šut Fusenija Dijabatea odbranio golman gostiju Milan Borjan.

Najbolju šansu u prvom delu igre crno-beli su imali u 42. minutu, nakon što je slobodan udarac izveo Natho. Posle centaršuta glavom je loptu zakačio Svetozar Marković, ali je Borjan refleksnom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

Prvo uzbudjenje u drugom poluvremenu vidjeno je u 51. minutu, kada je nakon kontakta sa Kataijem u kaznenom prostoru gostiju pao igrač Partizana Marko Živković.

Usledila je reakcija iz VAR sobe, a nakon gledanja video snimka na "belu tačku" je nekoliko minuta kasnije pokazao sudija Milan Mitić, kojem je ovo prvi "večiti" derbi.

Do izjednačenja crno-beli dolaze u 56. minutu, pošto je sa penala precizan udarac uputio Natho.

Sedam minuta kasnije u šansi je ponovo bio Natho, njegov šut sa ivice šesnaesterca je završio pored gola, pošto je lopta zakačila igrača Zvezde Milana Gobeljića.

Crveno-beli su prvu priliku u drugom delu imali u 69. minutu, nakon što je Katai šutirao preko gola.

Partizan je četiri minuta kasnije imao šansu da dodje do potpunog preokreta. Posle greške Sanoga do lopte dolazi napadač domaćih Rikardo Gomeš, koji je ušao u kazneni prostor i šutirao tik pored gola.

Obe ekipe su pokušale da u nastavku dodju do tri boda, ali nije bilo promene rezultata.

Utakmici na stadionu u Humskoj prisustvovalo je 18.568 gledalaca.

U sledećem kolu Zvezda dočekuje TSC, a Partizan gostuje Kolubari.

1 / 95 Foto: Nenad Kostić

Drugo poluvreme:

90 + 5 minut- Utakmica je završena

90 +3. minut - Sjajno je Milunović otlonio opasnost nakon centaršuta Andradea

90+ 1 minut - Gužva u šesnaestercu Partizana nakon prekida, crno-beli su otklonili opasnost

90. minut - Utakmica je produžena 5. minuta.

89. minut - Umesto Rikarda u igri je Baždar

88. minut - Dobro je prošao Bukari po desnoj strani, centrirao, međutim odlčično reaguje Popović i otklanja opasnost

86. minut - Mnogo varnica u finišu meča

83. minut - Umesto Kataija u igri je novajlija Kulibali. Kod Partizana umesto Natha u igri je Fejsa

81. minut - Zvezda ima prividnu inicijativu, ali Partizan vrlo opasan iz kontre.

78. minut - I jedni i drugi žele pobedu.

75. minut - Nakon velike greške Sanoga, Rikardo je izbio ispred Borjana, ali je šutirao pored gola

74. minut - Probao je Katai nakon prodora po levoj strani, centrirao ali Popović siguran

71. minut - Milunović je dobio žuti karton nakon starta nad Jovićem.

69. minutu - Dve šanse u istom minutu, najpre Dijabate, a potom Katai nakon kontre.

67. minut - Dvostruka izmena i u Zvezdi. Umesto Ivanića i Pešića u igri su Mitrović i Kangva

66. minut - Dvostruka Izmena u Partizanu umesto povređenog Belića u igri je Nemanja Jović. A umesto Meniga na terenu je Andrade

61. minut - Dobra akcija Parizana, Natho iz izgledne situacije šutira pored gola

60. minut - Pokušao je Kanga zamalo pored gola

56. minut - Izmena u Zvezdi umesto Rodića u igri je Gobeljić. Velika magla u Humskoj usled bakljade.

52.minut - GOOL 1:1, Natho! Partizan je tražio penal posle starta Kataija nad Živkovićem. Gledao se VAR,pauza je potrajala par minuta, sudija Mitić je pogledao snimak i pokazao na kreč. Natho je bio siguran

50. minut - Ivanić je dobio žuti karton

48. minut - Zvezda je ušla ofanzivno u drugo poluvreme.

46. minut - Utakmica je nastavljena

1 / 67 Foto: Nenad Kostić

Prvo poluvreme:

45.minut - Prvo poluvreme, produženo je za 1. minut

42. minut - Velika šansa za Partizan, nakon centaršuta Natha, Marković je šutirao glavom sa pet metara, ali Borjan sjajnom intervencijom spašava gol

40. minut - Sanogo je dobio žuti karton nakon neopreznog starta na Dijabateu

37. minut - Velika prilika za Partizan nakon gužve, ali je Menig promašio ceo fudbal.

34. minut - Partizan je krenuo ofanzivnije posle primljenog gola

30. minut- Pokušao je Dijabate sa ivice šesnasterca, Borjan siguran.

- Delije su napravile bakljadu posle vodećeg gola

00:23

Bakljada na severu posle vodećeg gola

27. minut - GOOL, 0:1, Bukari. Nakon kornera za Zvezdu i odbitka ,lopta dolazio do Bukarija koji sjajnim volejom od stative trese mrežu nemoćnog Popovića.

21. minut - Zvezda je imala kontru posle prekida za Partizan, Katai je trčao ka golu, imao je Bukarija sa , ali ga je sustigao Traore i sprečio gol šansu

- Koreografija na severu uoči meča

00:18

Koreografija na severu

19. minut- Prvo uzbuđenje pred golom Zvezde, korner za Partizan, ali bez opasnosti.

- Koreografija na jugu uoči meča

00:22

Koreografija na jugu

15. minut - Sjajan pokušaj Kataija sa distance, Popović brani. Nakon kornera pokušao je Sanogo ali pravo u Popovića.

14. minut - Nestvaran posed Zvezde 80-20 u korist crveno-belih

9. minut - Treći korner već za Zvezdu, koja želi što pre do gola

- Navijači Partizana vređaju upravu kluba. Na tribinama je oko 20. hiljada ljudi

4. minut - Eraković promašuje odličnu šansu za Zvezdu, nakon dodvanja Bukarija

2. minut - Bakljada na južnoj tribini ometa izvođenje prvog kornera za Zvezdu, crveno-beli su ušli agresivno u meč

1. minut - Utakmica je počela

- Uoči meča održan je minut ćutanja za legendarnog golmana Partizan Milutina Šoškića

SASTAVI:

PARTIZAN (4-5-1): Popović - Živković, Vujačić, Marković, Urošević - Belić, Traore, Dijabate, Natho, Menig - Rikardo.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1) : Borjan - Rodić, Dragović, Milunović Eraković - Sanogo, Kanga - Bukari, Ivanić, Katai - Pešić

- Legendarni igrač Mančester junajteda Mikael Silvestre posetio Partizan

Fudbaleri Partizana dočekuju Crvenu zvezdu u 9.kolu Superlige Srbije.

Večiti derbi, 168. po redu, dolazi u vreme kad su obe ekipe u tranziciji, s novim trenerima i novim fudbalerima.

Partizan se nakon očajnog starta sezone i smene Ilije Stolice, malo konsolidovao, plasirao u grupnu fazu Lige konferencija i zabeležio teškom mukom dvwe minimalne pobede u prvenstvu. Crno-beli ne blistaju ali nekako pobeđuju.

Sa druge strane Zvezda je ubedljiva u prvenstvu, ali je šokantna eliminacija od Makabija, uzdrmala sve u klubu, što je rezultiralo ostavkom trenera Dejana Stankovića.

Blagi favoriti su crveno-beli, zbog velike prednosti od sedam bodova u Superligi, mada su u ovakvim utakmicama, kroz istoriju, šanse gotovo uvek 50/50.

Pogotovo što je tradicija na strani Partizana jer Zvezda nije slavila u Humskoj punih 7 godina.

Gordan Petrić

Trener Partizana Gordan Petrić veruje u svoje fudbalere i nada se trijumfu, koji bi mnogo značio za njegov klub.

- Bilo bi dobro kad bi Partizan dobio, da se približimo, da se uvede stabilnost u klub i svlačionicu. Ako se desi pobeda, posvetio bih je bata Šoletu (Milutin Šoškić). Ovo je još jedna utakmica u nizu četvrtak-nedelja koja nas čeka - rekao je Petrić i nastavio:

- Znamo ko će igrati, znamo njihove karakteristike. Niti oni nas mogu da iznenade, niti možemo mi njih. Jedino ovaj novi igrač Kalifa Kulibali, koga su doveli, jer ga nismo videli...

Miloš Milojević

Trener Crvene zvezde Miloš Milojević preuzeo je u subotu klub posle šokantnog odlaska Dejana Stankovića. Trijumf Zvezde u derbiju praktično bi rešio prvenstvo.

- Mi treba da budemo ti koji hoće da kontrolišu utakmicu, da igramo za gol i na kraju da imamo rezultat. Postoji dobra mogućnost za varijacije, za Pešića i Kulibalija u napadu. Ne mislim da je bitno ko će igrati, već kako će igrati cela ekipa - istakao je Milojević i dodao:

- Prihvatio sam ovaj posao i znam da ekipa pobeđuje, a trener gubi. Ne treba da se veruje da sam ja mađioničar! Ako se izgubi, ja se spremam da preuzmem odgovornost, ali i igrači na terenu moraju zbog zadataka koje im dajemo. Od navijača tražim samo podršku za momke. Postoje neke stvari koje morate da odradite, a tiču se duel igre, fajta, motorike i taktičke discipline. Bude li tako, onda se nadam slavlju.