(VIDEO) 13. UZASTOPNA POBEDA ZVEZDE: Crveno-beli sa igračem više zgromili OFK

Romantičari položili oružje na Marakani

OFK Beograd je od 30. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je isključen Srđa Knežević

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu OFK Beograda 4:1 (1:0) u meču 16. kola Superlige Srbije.Dva gola za lidera Superlige Srbije postigao je Slavoljub Srnić u 44. i 64. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Vukašin Jovanović u 61. i Ugo Vijeira u 81. minutu. Jedini gol za goste dao je Simić u 90. minutu. OFK Beograd je od 30. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je isključen Srđa Knežević.Utakmici je prisustvovalo 11.200 navijača.Crvena zvezda je prva na tabeli sa 44 boda, dok je OFK Beograd u donjem delu tabele sa 15.Crveno-beli su ostvarili 13. uzastopnu pobedu u domaćem šampionatu. Zvezda će u narednom kolu na svom terenu dočekati Metalac.

92. minut - Kraj utakmice 90. minut - OFK Beograda smanjuje na 4:1!
81. minut - Zvezda vodi 4:0!
70. minut - Nova šansa za Zvezdu 64. minut - GOLLL!!! Zvezda vodi 3:0

61. minut - Jovanović trese mrežu OFK BeogradaGOLLL!!! Zvezda vodi 2:0. U strelce se upisuje Jovanović

58. minut - Velika prilika za OFK
46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Posveta Delija navijačima Spartaka iz Moskve

45+2. Kraj prvog poluvremena. Zvezda vodi 1:0!

Zvezda je postigla još jedan gol, ali je on poništen zbog navodnog ofsajda. Srnić se upisao u strelce na asistenciju Donalda, ali je pomoćni arbitar signalizirao ofsajd, iako napadač Zvezde nije bio u nedozvoljenoj poziciji.Prvo poluvreme je produženo za dva minuta

44. minut - Zvezda vodi 1:0!GOLLL!!! zvezda vodi 1:0. U listu strelaca upisao se Srnić. Matos je centrirao, a Srnić je zatresao mrežu gostiju

38. minut - Matos šutira pored gola 30. minut - Zvezda ima inicijativu, OFK Beograd sa igračem manje

23. minut - Velika šansa za RistićaDobra kontra Zvezde. Ristić je izašao sam ispred golmana OFK Beograda. Međutim, Ristić je sebi dao veliki for i Čupić je stigao pre njega do lopte

22. minut - Čučkić šutira preko gola

18. minut - Delije skandiraju ime ubijenog navijačaDelije skandiraju ime ubijenog navijača Aleksandra Radovića. Na tribinama je blizu 10.000 navijača

9. minut - Prva šansa na utakmici za Crvenu zvezdu
5. minut - Ofanziva Zvezde od početka utakmice 1. minut - Utakmica je počela

Crvena zvezda je ubedljivo prva na tabeli sa 41 bodom, dok je OFK Beograd 11. sa 15. Meč dva kluba odigran pre nekoliko meseci koji je završen pobedom Zvezde od 6:2 izazvao je veliku pažnju javnosti. Ovaj duel je izazvao mnogo bure i sumnje u regularnost, pošto su crveno-beli u drugom poluvremenu uspeli da nadoknade dva gola minusa za samo devet minuta i trijumfuju sa 6:2. Taj meč je i dalje pod istragom Tužilaštva, ali za sada nema nikakvih konkretnih dokaza da je bio namešten. Izabranici Miodraga Božovića deluju nezaustavljivo, vezali su 12 pobeda zaredom i samo ih tri dele od klupskog rekorda koji je postavio trener Slaviša Stojanović u sezoni 2013/2014.