(VIDEO) NOVA POBEDA PARTIZANA: Leonardova majstorija, Đurđevićev lob i gol Božinova srušili Mladost

Šesti trijumf u nizu crno-belih

Fudbaleri Partizana su u 11. kolu Superlige Srbije savladali lučansku Mladost sa 3:1.

Crno-beli su poveli golom Leonarda iz slobodnog udarca neposredno pre kraja prvog poluvremena, a šokirao ih je jedanaesterac za Mladost, koji je u 57. minutu Bojović pretvorio u izjednačenje. Tri minuta kasnije Đurđević je ponovo doneo prednost Partizanu, a meč je rešen u 67. minutu kada je golmana Lučanaca savladao Valeri Božinov.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj meča

86. minut - Lepa kacija i potez Božinova

77. minut - Pokušaj Leonarda

67. minut - GOOOOOOOOOOOOL 3:1 Božinov - Tek šro je ušao u igru Bugarin je rutinski zatresao mrežu Lučanaca

62. minut - Velika prilika za Mladost

60. minut - GOOOOOOOOOOL 2:1 - Uroš Đurđević je pogodio

57. minut GOOOOOOOOOOOL 1:1 Bojović - Posle kornera dosuđen je penal za Mladost, koji je Bojović pretvorio u gol

52. minut - Dobar napad Partizana, ali od svega samo korner posle pokušaja Saše Ilića

48. minut - Prva kakava - takva prilika za Luučance, ali i dalje nema njihovog šuta u okvir gola

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+ 3. minut - Kraj prvog poluvremena

45. + 1. minut - Povredio se i Everton

45. minut - GOOOOOOOOOL 1:0 Leonardo - Brazilac pogađa iz slobodnog udarca

39. minut - Napad Partizana prekinut je zbog ofsajda

35. minut - Velika prilika za Partizan, ali i dalje nema promene rezultata

32. minut - Umesto povređenog Jevtovića u igri je Saša Ilić

26. minut - Opet centaršut u kazneni prostor Mladosti

24. minut - Pokušaj Jevtovića, završio je van okvira gola

17. minut - Partizan napada, ali nema opasnosti po gol Lučanaca, koji se grčevito brane

8. minut - Prva situacija u kaznenom prostoru Mladosti, pao je Đurđić, ali nije bilo razloga da se svira jedanaesterac

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

Partizan: 12 Kljajić, 4 Vulićević, 6 Balažic, 31 Milenković, 26 Miletić, 25 Everton, 21 Jevtović, 42 Leonardo, 95 Janković, 32 Đurđević, 40 Đurđić.Mladost: 1 Krznarić, 17 Pešić, 93 Šatara,4 Milošević, 5 Saničanin, 33 Protić, 15 Pejović, 27 Radivojević, 7 Jovanović, 10 Milosavljević, 88 Bojović.

Sastavi

Crno-beli su nakon izuzetno slabog starta sezone uspeli da unaprede igru i uđu u seriju dobrih rezultata. Sezonu su započeli remijem sa ekipom OFK Bačke (0:0) i porazima u duelima sa Napretkom (1:2) i Vojvodinom (1:3), da bi u naredna dva prvenstvena kola savladali ekipe Javor Matisa (2:0) i Čukaričkog (1:0). Usledio je potom novi poraz u duelu sa subotičkim Spartakom (1:2), da bi u naredna četiri kola izabranici Marka Nikolića pokazali da su u usponu forme savladavši komšijski Rad (4:0), čačanski Borac (2:0), najvećeg rivala Crvenu zvezdu (1:0) i u prethodnom kolu ekipu milanovačkog Metalca (1:0). U međuvremenu su uspešno prebrodili i prvu prepreku u Kupu Srbije savladavši na svom terenu kruševački Napredak (3:1). Sa 19 osvojenih bodova ekipa Partizana trenutno zauzima 4.mesto na superligaškoj tabeli. Lučanci su na startu sezone igrali sa dosta oscilacija, ali su tri vezane pobede u prethodna tri kola pokazale da je ekipa u sve boljoj formi. Tome treba pridodati i ubedljivu pobedu u Kupu Srbije u duelu sa ekipom Kolubare (4:0).

Zanimljivo je da je ekipa Mladosti jedini tim bez mečeva završenih podelom bodova, uz šest pobeda i četiri poraza. Pobede su ostvarili u duelima sa ekipama Rada (2:1), Borca (1:0), Napretka (1:0), Radnika (2:0), Novog Pazara (2:1) i u prethodnom kolu OFK Bačka (1:0). Poraze su pretrpeli u duelima sa ekipama Crvene zvezde (2:4), Metalca (0:2), Voždovca (0:1) i Radničkog (0:2). Ekipa Mladosti sa 18 osvojenih bodova, samo jednim manje od crno-belih, trenutno zauzima odlično 5.mesto na superligaškoj tabeli.Rivali su tokom prethodne sezone odigrali dva međusobna susreta, a nešto uspešniji bili su Beograđani. Prvi meč odigran je tokom jesenjeg dela šampionata u Lučanima, a završen je nerešenim rezultatom 2:2(1:0). Poveli su domaćini u ranoj fazi utakmice preko Miloša Lepovića, crno-beli su preokrenuli rezultat preko Stefana Babovića i Petra Grbića, ali je ekipa Mladosti ipak uspela da stigne do jednog boda pogotkom Nebojše Gavrića u samom finišu susreta. Drugi susret odigran je tokom prolećnog dela sezone u Beogradu, a crno-beli su slavili ubedljivo rezultatom 4:0(2:0). Strelci za ekipu Partizana na tom susretu bili su Valeri Božinov i Saša Ilić sa po dva postignuta pogotka. Ako posmatramo rezultate prethodnih 15 međusobnih prvenstvenih duela (u periodu 1996-2016) Beograđani su mnogo uspešniji sa 13 pobeda, jednim remijem i samo jednim porazom (sezona 1997/98).Domaćini u ovaj meč ulaze sa puno optimizma, pre svega zbog serije odličnih rezultata, ali su svesni da je uloga apsolutnog favorita opasnost protiv tako kvalitetnog rivala. O tome je na redovnoj konferenciji za medije održanoj pred ovaj susret govorio i šef stručnog štaba crno-belih Marko Nikolić koji je istakao da pobeda u tom meču sigurno neće doći sama od sebe:"Utakmica protiv Mladosti dolazi kao poslednja pred reprezentativnu pauzu i na neki način nas javnost vidi kao apsolutnog favorita, što je veoma opasno ako se tako doživljava utakmica. Naravno da mi jesmo favoriti, ali niko ne bi trebalo da pomisli da će pobeda doći sama od sebe. Igramo protiv Mladosti koji je samo jedan bod iza nas na tabeli što govori o kvalitetu tog tima. Želimo pobedu, ali do nje nećemo doći ako svi preduslovi za kvalitetnu igru ne budu ispunjeni, a to su - vanredno zalaganje, zajedništvo na terenu, timska disciplina i ogromna energija i motivacija."Trener Nikolić se osvrnuo i na trenutnu kadrovsku situaciju istakavši da još uvek ima jednu ili dve dileme:"Nema velikih rotacija, kompletni jesmo. Valeri Božinov se vratio u trenažni proces i Alen Stevanović je zdrav. Jedina nepoznanica je stanje trojice igrača koji su bili u Kataru."On je potom govorio i o ambicijama vezanim za nastavak borbe za titulu i boljoj atmosferi u timu tokom prethodnih nekoliko nedelja:"Jeste činjenica da smo popravili ambijent koji imamo na Teleoptiku, što je posledica dobrih rezultata u poslednje vreme. Ono što jeste pouka je da taj ambijent i rezultati nisu pali s neba, već su posledica velikog truda i rada, jedne velike posvećenosti i spremnosti za žrtvu. Kada je to tako onda je recept šta treba da radimo u narednom periodu veoma jasan. Nekoliko pobeda ne treba da nas zavara i da nas zaustavi na tom putu, moramo da nastavimo da radimo. Zadovoljan sam pomakom koji je vidljiv, da li sam do kraja zadovoljan - nisam zato što sve može da bude dosta bolje."U taboru gostiju dobro znaju ko je favorit u ovom susretu, ali upravo u tome vide svoju šansu. Šef stručnog štaba lučanskog superligaša Nenad Milovanović istakao je u izjavi za medije datoj pred ovaj meč da je pritisak na crno-belima koji moraju da jure bodovni zaostatak za Crvenom zvezdom:''Utakmica sa večitim rivalima je za nas najlepša. Nema opterećenja rezultatom, nemate šta da izgubite. Nažalost po nas, u usponu su forme, pobeda u derbiju ima specifičnu težinu kad je pobedonosni niz u pitanju. Ulogu favorita prepuštamo Partizanu, pod imperativom juri zaostatak za Crvenom zvezdom. Nismo poraženi u četiri susreta i imamo pravo na optimizam, želimo da napravimo iznenađenje. Do njega možemo doći samo trkom, disciplinom, hrabrošću i bez kompleksa prema veličini protivnika.''Trener Milovanović se potom osvrnuo i na trenutnu formu svoje ekipe istakavši da za konačan sud treba da prođe neko vreme:''Polako dolazimo do željene igre i forme, kojoj težimo od početka prvenstva. Pozicija na tabeli može da se opravda jednim od najboljih prelaznih rokova. Mnogo novajlija je stiglo, potrebno je vreme da se sve skocka, da se adapitiraju na stručni štab i mene. Za konačan sud treba sačekati još deset kola i kraj jesenjeg dela prvenstva, za sad je sve u najboljem redu. Imali smo četiri vezane pobede, nije lako pobeđivati u nizu, pogotovo u Novom Pazaru i Lazarevcu.''