(VIDEO) OUMARU ODVEO PARTIZAN U ČETVRTFINALE KUPA: Pobeda crno-belih u senci teže povrede Vulićevića

Kup Srbije

Fudbaleri Partizana golom Abubakara Oumarua u 30. minutu savladali kao gosti Voždovac u osmini finala Kupa Srbije.

Oumaru je u 30. minutu sjajno reagovao na pas Nikole Ninkovića i glavom savladao golmana Voždovca Miloševića.

Ninković je odradio veliki deo posla pošto je prošao po levoj strani i lepo centrirao.

Pobeda crno-belih ostaje u senci teže povrede desnog beka Miroslava Vulićevića. On je u 24. minutu posle duela sa Nikolom Srećkovićem nezgodno pao i zadobio težu povredu desne ruke. Naknadno se ispostavilo da se ne radi o prelomu ruke kako se u prvi mah činilo, već o tome da je pokidao sve ligamente.

VOŽDOVAC - PARTIZAN

Stadion Obilića

Sudija: Igor Stojiljković (Zemun)

VOŽDOVAC: Milošević - Stanković, Mihajlović, Jovanović, Radivojević - Sinđić, M. Pavlović - Marinković, Stojanović, Srećković - Mašović.

Rezerve: Popović, Ristović, Petrović, D. Pavlović, Zlatković, Adamović, Odita.

PARTIZAN: Živko Živković - Vulićević, Bandalovski, Ćirković, Subić - Jevtović, Brašanac - Andrija Živković, Babović, Ninković - Oumaru.

Rezerve: Klajić, Petrović, Ilić, Fabrisio, Božinov, Trujić, Šaponjić.

1. POLUVREME

Ovo je prvi međusobni duel ove dve ekipe u okviru kupa.

Partizan je u prvenstvenom meču na Vračaru slavio sa 2:1 posle preokreta u finišu meča.

Na Vračaru prisutno tek nekoliko stotina navijača.

Početak utakmice miroljubiv, bez opasnijih akcija na obe strane. Prvi je zapretio Srećković, u devetom minutu, ali je Živko Živković, kojeg je Drulović vratio na gol, odbranio šut iz daljine.

Minut kasnije Abubakar je pokušao, ali je šut izblokiran. Dva minuta kasnije Ninković je probao iz slobodnjaka sa oko 20 metara, ali lopta odlazi visoko preko gola.

Posle faula u 24. minutu teže je povređen Miroslav Vulićević. Po svemu sudeći polomio je desnu ruku. Vulićević je bio u duelu sa Nikolom Srećkovićem. Umesto njega u igri je Petrović

GOOOL!!! Partizan od 30. minuta vodi sa 1:0. Strelac je Oumaru Abubakar, koji je glavom zakucao u mrežu posle centaršuta Ninkovića.

Voždovac je u 42. minutu pripretio udarcem sa oko 20 metara, ali Živković brani.

2. POLUVREME

Prvi opasniji napad Partizan je izveo u 50. minutu, ali se Ninković i Živković nisu razumeli.

Tri minuta kasnije Jevtović šutira sa oko 20 metara, snažno ali golman Voždovca Milošević brani.

Voždovac je do prve opasnije prilike stigao u 57. minutu kada je Srećković šutirao sa ivice šesnaesterca, međutim lopta odlazi preko gola.

Obe ekipe izvršile su sredinom drugog poluvremena izmene. Kod domaćina Odita je zamenio Srećkovića, dok je Saša Ilić zamenio Babovića u Partizanu