PORAZ ĐUROVSKOG NA DEBIJU: Neuspela šok terapija, Zvezda izgubila od Čuke, ali ušla u finale Kupa

Revanš utakmica

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije, iako su danas u revanš utakmici polufinala izgubili od Čukaričkog sa 1:2.

1 / 11 Foto: Dragan Kadić

Zvezda je posle pobede u prvoj utakmici sa 4:1, u revanšu izgubila na svom terenu od Čukaričkog sa 1:2.Čukarički je vodio sa 2:0 pred oko 4.500 ljudi na stadionu "Rajko Mitić". Ognjen Ožegović je postigao pogodak u četvrtom, a Nemanja Milić autogol u 55. minutu.Kod oba gola gostiju loše je intervenisao golman crveno-belih Filip Manojlović.Zvezda je smanjila zaostatak u 76. minutu golom Ričmonda Boaćija iz penala, koji je arbitar Marko Popović dosudio pošto je odbrambeni igrač Čukaričkog Boris Kopitović igrao rukom u kaznenom prostoru.

Čukarički je pred kraj mogao i do trećeg gola, imao je nekoliko prilika iz kontranapada, ali je Manojlović u 84. minutu odlično izašao i sprečio Nemanju Radonjića da utakmicu uvede u neizvesnu završnicu.Zvezda je tako izgubila u prvoj utakmici otkako je trener Miodrag Božović napustio ekipu, a preuzeo je Boško Đurovski.Finale Kupa Srbije igraće se 27. maja, a protivnik Zvezdi biće poznat sutra, kada će Partizan i Vojvodina igrati revanš polufinala u Beogradu. Prva utakmica te dve ekipe završena je bez golova..

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj meča

90+3. minut - Manojlović spasava Zvezdu Lep pokušaj Radonjića

90. minut - Boaći nikakko da zatrese mrežu iz igreNova prilika i odbrana Pajovića, iako je napadač Zvezde bio vrlo blizu gola

85. minut - Kakva šansa za Čukarički Le Talek nije video Radonjića koji mu se prišunjao iza leđa gotovo iz bezazlene situacije, a onda je nastala gužva u kaznenom prostoru. Ali, na kraju je kao pobednik izašao Filip Manojlović pošto je tri puta skinuo udarce protivniku. Prvo Radonjiću, pa Ožegoviću i onda Kajeviću.

75. minut - GOOOOOOOOOL 1:2, Boaći Siguran je napadač Zvezde

74. minut - Penal za ZvezduĐurić je igrao rukom u kaznenom prostoru Čukaričkog

68. minut - Zvezda ima inicijativuTim trenera Đurovskog međutim ne stvara prilike

60. minut - Nema uzbuđenja

54. minut - GOOOOOOOOOOOL 0:2, autogol Milića Opet posle prekida, s tim što je sada u pitanju bio korner. Autogol! Rezervista Milić matirao je Filipa Manojlovića posle kornera koji je s leve strane izveo Dragoljub Srnić.

50. minut - Šansa za Bojića Slab šut napadača Čukaričkog

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

43. minut - Zvižduci sa tribina Malobrojni navijači Zvezde su nezadovoljni igrom domaćeg tima

40. minut - Novi zicer za Boaćija Sjajno je napadač Crvene zvezde prihvatio loptu, prevario čuvara, ali ne i golmana gostiju

33. minut - Ožegović opet pred golom Sada ga je odbranaZvezde zaustavila u poslednjem trenutku

22. minut - Opet Boaći Dobar napad i novi neprecizan šut napdača Zvezde

18. minut - Dobra šansa za Boačijanapadač Zvezde je šutirao glavom, ali nije pogodio

17. minut - Dobar napad Zvezde bez zavšniceAnđelković je prošao, ali je njegov povratni pas bio netačan

14. minut - Poletanović je probao Solidan udarac, ali i dobra intervencija golmana Čukaričkog

9. minut - Zvezda napadaZa sada bez opasnosti po gol gostiju

4. minut - GOOOOOL 0:1 - OžegovićNapadač Čukaričkog je kaznio grešku odbrane Crvene zvezde posle slobodnog udarca

1. minut - Počela je utakmica

Prvo poluvreme

CRVENA ZVEZDA: Manojlović - Petković, Le Talek, Frimpong, Anđelković - Poletanović, Donald - Ristić, Kanga, Plavšić - Boaći. Klupa: Kahriman, Luković, Račić, Milić, Adžić, Srnić, Vučićević.

ČUKARIČKI: Pajović - Jovanović, Đurić, Kopitović, Bogosavac - Docić, D. Srnić - Obradović, Bojić, Kajević - Ožegović. Klupa: Petrić, Jovanović, Matić, Radonjić, Jevtić, Milojević, Radić.

Sastavi

Tok utakmice

Nekoliko dana pred revanš meč polufinala Kupa Srbije, crveno-beli su ostali bez trenera. Miodrag Božović je podneo ostavku na mestu šefa stručnog štaba, a tu fukciju do kraja sezone obavljaće Boško Đurovski.

(KURIR TV) TRESLO SE BRDO! Zvezda razmontirala Čukarički i trasirala put ka finalu Kupa Srbije

U prvoj utakmici fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su pobedili ekipu Čukaričkog. Crveno-beli su nad Brđanima slavili sa 4:1.

Ulaz na utakmicu je besplatan!DELIJE DOĐITE NA STADION: Besplatan ulaz na utakmicu Crvene zvezde i Čukaričkog

Navijači polako pristižu na stadion "Rajko Mitić".