PARTIZAN ODBRANIO KUP RADIVOJA KORAĆA: Crno-beli u velikom finalu savladali Crvenu zvezdu. Trinkijeri osvojio prvi trofej (KURIR TV)

finale kupa radivoja koraća

Košarkaši Partizana savladali su u Nišu u finalnom meču Kupa Radivoja Koraća Crvenu zvezdu 76:74 (19:18, 18.15, 18:24, 21:17)) i odbranili trofej

1 / 30 Foto: Starsport©

Junak je bio Džok Lendejl koji je dve stotinke pre kraja meča iznudio faul i pogodio oba slobodna bacanja za pobedu crno-belih.

Partizan zamalo ispustio sigurnu pobedu jer je na 74:72 i posle dva promašena penala Dobrića dozvolio Zvezdi dva ofanzivna skoka, a posle drugog Majk Cirbes poravnava na sekund pre kraja.

Usledio je tajm-aut Trinkijerija, posle dosta preuzimanja lopta je išla pod koš za Lendejla koji je fauliran 0,2s pre kraja. Bunili su se crveno-beli, ali sudijski trio na čelu sa Beloševićem posle pregleda snimka potvrđuje dva penala.

Australijanac pogađa oba, a Zvezda ne uspeva u preostalom vremenu da šutira pa Partizan 15. put osvaja nacionalni Kup.

Partizan su sa po 18 poena predvodili heroj Lendejl i Aleks Renfro koji je imao i 10 asistencija uz 7 skokova, 9 je dodao Novica Veličković, a 8 Đorđe Gagić.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Bili Beron sa 18 poena uz četiri trojke u poslednjoj četvrtini, dok su tim tokom meča nosili Dejan Davidovac i Džo Reglend sa po 17 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 76:74 za Partizan - Lendejl je pogodio oba puta 0,2 sekunde pre kraja

40. minut 74:74 - Lendejl je pod košem iznudio faul Berona, na isteku vremena

40. minut 74:74 - Dobrić je promašio oba bacanja, ali je posle karambola došao do lopte i položio u koš, 1,1 sekund pre kraja

40. minut 74:72 za Partizan - Trojka Berona pa Renfroa

39. minut 71:69 za Partizan - Renfro opet polovičan

39. minut 70:69 za Partizan - Trojka Berona

39. minut 70:66 za Partizan - Renfro je pogodio jedno bacanje

38. minut 69:66 za Partizan - Lendejl je ubacio oba penala

38. minut 67:66 za Partizan - Trojka Berona

37. minut 66:63 za Partizan - Renfro je pogodio uz faul

37. minut 64:63 za Partizan - Lendejl vezuje 7 poena

36. minut 63:62 za Zvezdu - Lendejl je zakucao, Beron pogodio trojku, a na isti način mu je uzvratio Lendejl

33. minut 60:55 za Zvezdu - Reglend pogađa trojku

30. minut 57:55 za Zvezdu - Trojka Renfroa

29. minut 57:52 za Zvezdu - Reglend i Davidovac za seriju Zvezde

27. minut 50:50 - Vanja Marinković pogađa trojku

27. minut 50:47 za Zvezdu - Crveno-beli su u seriji 10:0

26. minut 47:46 za Partizan - Dve vezane trojke Davidovca

25. minut 47:43 za Partizan - Crno-beli su imali plus 7, ali je Davidovac pogodio trojku

Navijači Partizana vređaju Milana Gurovića

21. minut 40:33 za Partizan - Veličković pogađa

Treća četvrtina

20. minut 37:33 za Partizan - Čović je postigao poslednje poene u prvom poluvremenu finala

20. minut 37:31 za Partizan - Gagić je iskoristio neodlučnost Berona i Ristića da zakuca

19. minut 34:29 za Partizan - Odličan prodor Renfroa

18. minut 32:29 za Partizan - Gagić kupi promašaj i pogađa uz faul, zatim pogađa i bacanje

18. minut 29:29 - Zverzda je ubacila trojku, posle 11 promašaja pogodio je Simanić

16. minut 24:24 - Za 6 minuta druge četvrtine rezultat je 6:5 za crveno-bele

14. minut 22:22 - Cirbes za izjednačenje

13. minut 22:20 za Partizan - Trojka Jaramaza o tablu

Druga četvrtina

10. minut 19:18 za Partizan - Ekipe su nervoznije na početku meča, Partizan se nešto bolje snašao

9. minut 15:15 - Malo poena na startu meča

6. minut 9:6 za Partizan - Trojka Sija

4. minut 6:4 za Partizan - Crno beli su u seriji 6:0

2. minut 2:0 za Zvezdu - Cirbes je ubacio prve poene u finalu

Prva četvrtina

I jedni i drugi su "Žućkovu levicu" podigli u šest navrata - Partizan pet puta uzastopno od 2008. do 2012, pa šesti put prošle godine, a Crvena zvezda 2004, 2006, pa tri puta u nizu od 2013. do 2015. i šesti put 2017. godine. Ako se na te brojke doda učinak u kup takmičenjima pre 2003, računajući i period SFR Jugoslavije, Partizan će se boriti za 15, a Zvezda za jubilarni 10. trofej.

Ukupno su u finalu Kupa odmerili snage sedam puta, a blaga prednost je na strani crno-belih (4:3).

2018. (NIŠ): Partizan - Zvezda 81:75

Izabranici trenera Andree Trinkijerija su do polufinala došli lakom pobedom nad ekipom Novog Pazara 102:72, dok je Crvena zvezda posle velike borbe i preokreta savladala Dinamik 75:70.

Partizan je u prvom polufinalu, osim jednog dela treće četvrtine, držao kontrolu nad tokom utakmice i uspeo da je privede bez veće drame u svoju korist - 83:71. U drugom polufinalu, Zvezda jeste prikazala bolju igru nego veče pre, ali ponovo nije blistal a i ponovo se prilično mučila, što konačni rezultat od 92:73 i ne oslikava.

Zvezda je sjajno šutirala za tri poena u polufinalu, pošto je pogodila čak 15 od 33 pokušaja. Na drugoj strani Partizan je uputio nešto manje, ali je takođe bio efikasan (10/23).

Kako se očekuje utakmica na malo poena trojke bi mogle da igraju možda i najveću ulogu. Ne očekujte ih mnogo na meču, ali ona ekipa koja uspe da veže nekoliko zaredom doćiće do prekopotrebnog samopouzdanja.

Borba pod obručima takođe će uticati na tok utakmice. Zvezda je znatno oslabljena jer joj ne igra Majkl Odžo, a Maik Cirbes i Dušan Ristić se nisu pokazali kao preterano sigurni na turniru.

Partizan bi tu mogao da ima prednost jer ima tri košarkaša koja igraju podjednako dobro i svako je na svoj način zahvalan. Janković donosi sigurnost na skoku, Lendejl širinu u napadu, a Gagić iskustvo jer zna kako se igraju “večiti” derbiji.

Sa druge strane crveno-beli će morati da dobiju mnogo više od Cirbesa i Ristića koji nisu briljirali na utakmicama četvrtfinala i polufinala.

Na kraju mora da se spomene i bezbednost. Kup Radivoja Koraća znao je u prošlosti da bude problematičan zbog organizacije, međutim prošle i ove organi reda podigli su sve na najviši nivo.