ZAGORAC TROJKOM 3 SEKUNDE PRE KRAJA SRUŠIO ZVEZDU: Partizan posle nezapamćene drame pobedio crveno-bele i izjednačio u finalu (KURIR TV)

PAKAO U PIONIRU

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu 73:72 u dvorani "Aleksandar Nikolić" i izjednačili na 1:1 u finalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije.

"Večiti" derbi odlučio je Rade Zagorac trojkom tri sekunde pre kraja!

Kao i skoro svaki put ove sezone, i ovaj okršaj crno-belih i crveno-belih bio je dramatičan. Možda i najdramatičniji.

Domaćin je tokom prvog poluvremena bio znatno bolji rival i sve vreme bio u vođstvu, imao i dvocifrenu prednost, ali su gosti u trećoj deonici odigrali furiozno i napravili preokret (24:13).

Tokom poslednje deonice Markus Pejdž nije dozvolio Zvezdi da se odlepi, a imali su crveno-beli više prilika za to, naročito jer su se crno-beli u finišu ispromašivali sa linije slobodnih bacanja.

I onda se ušlo u poslednji minut, koji bi i Hičkok teško smislio...

Mohamed Faje je na šest sekundi pre kraja iz odbojke doveo Zvezdu u vođstvo od 72:70, usledila su dva tajm-auta, po jedan na obe strane, posle čega i trojka Zagorca.

Trener Partizana Andrea Trinkijeri objasnio je kako je odlučio da ukaže poverenje Zagorcu, kada je pre toga promašio svih šest pokušaja za tri poena.

"Imali smo nešto drugo u planu, oni su zvali kontra tajm-aut jer su prepoznali akciju i onda smo morali da promenimo. Rade je visok i imao sam poverenje u njega protiv bekova", rekao je Trinkijeri za TV Arena sport neposredno posle meča.

"Mi smo puno bolje igrali prvu utakmicu, danas smo stali u trećoj četvrtini. Ovo smo zubima i noktima dobili".

Upitan za teške uslove u "Pioniru" zbog visoke temperature, Trinkijeri je rekao:

"Nije ovo stvar dvorane nego tima koji treniram. To je Partizan. To je nešto posebno".

Pejdž je sa 19 poena bio najefikasniji na meču, a Nikola Janković je zabeležio dabl-dabl učinak sa 13 poena i deset skokova. Njih dvojica su bili jedini dvocifreni kod domaćina.

Zagorac je dao ukupno pet poena.

Kod Zvezde su najbolji bili Faje sa 14 poena, Dejan Davidovac sa 11 i Bili Beron sa deset.

Treća utakmica igraće se u subotu u "Pioniru", a domaćin će biti Crvena zvezda.

Serija se igra do tri pobede.

Četvrta četvrtina - 73:72:

40. minut - 73:72 - Beron pokušava sa ogromne udaljenosti, lopta pogađa obruč i izlazi, Partizan je pobedio!

40. minut - 73:72 - TROJKA ZAGORCA TRI SEKUNDE PRE KRAJA!

40. minut - 70:72 - Faje iz odbojke pogađa šest sekundi pre kraja.

40. minut - 70:70 - Jaramaz asistirao, a Nikola Janković daje zicer pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje. Do kraja 28 sekundi...

40. minut - 68:70 - Odžo daje oba bacanja na 44 sekunde pre kraja.

39. minut - 68:68 - Zagorac krade loptu i u kontri postiže svoje prve poene na utakmici.

38. minut - 66:68 - I Pejdž "polovičan" sa penala.

38. minut - 65:68 - Nikola Janković daje jedno slobodno bacanje.

38. minut - 64:68 - Četvrta trojka Pejdža! Amerikanac jedini "prati" Zvezdu.

37. minut - 61:68 - Faje koristi četiri uzastopna slobodna bacanja.

Van igre zbog pet prekršaja su Ristić kod Zvezde i Marinković kod Partizana.

35. minut - 61:64 - Razmena trojki - Veličković, pa Davidovac.

35. minut - 58:61 - Poeni Ristića.

34. minut - 58:59 - Treća trojka Pejdža (15). On sada održava Partizan.

34. minut - 55:59 - Jedan poen Ristića sa linije penala.

34. minut - 55:58 - Polaganje Pejdža, najefikasnijeg igrača Partizana sa 12 poena.

33. minut - 53:58 - Trojka Davidovca.

33. minut - 53:55 - Ristić vraća vođstvo Zvezdi.

32. minut - 53:53 - Ofanzivni skok, pa faul, i onda Nikola Jankovića pogađa dva slobodna bacanja.

31. minut - 53:53 - Nesportska lična greška Lazića, Renfro daje oba slobodna bacanja.

Treća četvrtina - 49:53:

DOBRIĆ JE DOSKOČIO NA NOGU ZAGORCA I PAO! POVREDIO JE SKOČNI ZGLOB.

30. minut - 49:53 - Renfro održava crno-bele u životu.

30. minut - 47:53 - Čović ne promašuje slobodna bacanja.

30. minut - 47:51 - Poeni Renfroa.

29. minut - 45:51 - Posle tehničke Ristiću, Renfro daje jedno slobodno bacanje, zatim Gagić promašuje oba, a na drugoj strani Faje, takođe sa penala, beleži polovičan učinak.

29. minut - 44:50 - Trojka Čovića.

28. minut - 44:47 - Još jedna trojka Berona iz velike udaljenosti.

27. minut - 44:44 - Faje sa linije slobodnih bacanja za izjednačenje.

27. minut - 44:42 - Davidovac daje jedno, Marinković dva slobodna bacanja.

26. minut - 42:41 - Gagić prekida seriju gostiju, koji odmah zatim gube loptu, a Nikola Janković zakucava.

26. minut - 38:41 - Trojka Berona iz nemoguće pozicije za vođstvo Zvezde. Veliki preokret. Crveno-beli u drugom poluvremenu imaju 12:2.

25. minut - 38:38 - Ristić za izjednačenje.

23. minut - 38:36 - Lazić dovodi Zvezdu na samo "minus dva", pa Trinkijeri traži tajm-aut.

23. minut - 38:34 - Davidovac prolazi pored Zagorca i poentira.

22. minut - 38:32 - Prve poene u drugom poluvremenu daje Nikola Janković, a onda na drugoj strani Faje daje trojku.

GROBARI "SAHRANILI" ZVEZDU!

Druga četvrtina - 36:29:

20. minut - 36:29 - Nikolić na jednoj, pa Čović na drugoj strani daju po jedno slobodno bacanje.

20. minut - 35:28 - Igralo se više od 17 minuta bez trojki, a sada četiri uzaszopne - pogađa i Čović.

19. minut - 35:25 - Druga uzastopna trojka Pejdža.

19. minut - 32:25 - Evo i prve trojke za goste - Simanić.

18. minut - 32:22 - Na 2:44 pre kraja prvog poluvremena PRVA TROJKA na meču posle 21 pokušaja obe ekipe. Precizan van linije 6.75 bio je Pejdž. Partizan ima dvocifrenu prednost.

18. minut - 29:22 - Ponovo laki poeni za Veličkovića, Tomić zove minut odmora, tokom kog je besneo na svoje igrače.

17. minut - 27:22 - Veličković krade loptu Beronu i u kontri zakucava.

16. minut - 25:21 - Nikolić prekida seriju gostiju.

15. minut - 23:21 - Rivers nastavlja seriju Zvezde, koja prilazi na samo dva poena.

GROBARI: "Draž derbija se mora sačuvati! Karte gostujućim navijačima"

15. minut - 23:19 - Zakucavanje Odža.

14. minut - 23:17 - Beron ulazi u seriju.

14. minut - 23:15 - Stefan Janković daje dva poena, pa promašuje dodatno slobodno bacanje.

14. minut - 21:15 - Upisao se i Beron.

13. minut - 21:13 - Renfro se prošetao reketom i poentirao.

12. minut - 19:13 - Zakucavanje Nikole Jankovića pored Fajea.

12. minut - 17:13 - Rivers pogotkom i asistencijom Dobriću otvara drugu deonicu, pa Trinkijeri traži tajm-aut.

Prva četvrtina - 17:9:

10. minut - 17:9 - Nikola Janković povećava prednost Partizana na osam poena.

9. minut - 15:9 - Stefan Janković daje jedno slobodno bacanje.

9. minut - 14:9 - Ristić prekida seriju crno-belih.

9. minut - 14:7 - Stefan Janković je promašio zakucanje, ali je to ispravio Jaramaz za "plus sedam", posle čega je Tomić tražio tajm-aut. Serija Partizana 8:0.

8. minut - 12:7 - Posle namernog prekršaja Čovića, Renfo je pogodio oba bacanja, a onda Jaramaz poentirao sa poludistance.

8. minut - 8:7 - Jaramaz je izblokiran, ali popravlja Nikola Janković.

7. minut - 6:7 - Odžo pogodio jedno slobodno bacanje.

7. minut - 6:6 - Po pet pokušaja za tri poena na obe strane i nijedan pogodak!

6. minut - 6:6 - Prodor i novi poeni Marinkovića.

5. minut - 4:6 - Marinković je blokirao Berona, ali je onda Odžo zakucao.

4. minut - 4:4 - Marinković flouterom preko Odža.

3. minut - 2:4 - Posle niza promašaja na obe strane pogađa Davidovac sa poludistance o tablu.

1. minut - 2:2 - Krenulo je poenima Veličkovića, uzvratio je Faje sa penala.

1 / 6 Foto: Starsport©

18:57 - Pioniri Partizana šampioni Srbije na parketu, Grobari ih pozdravili

18:49 - Ovacija za Trinkijerija i zvižduci za sudije

18:40 - Grobari priredili vruć doček košarkašima Zvezde

Zvezda vodi 1:0 u seriji, jer je premijerni meč kao domaćin dobila rezultatom 98:94.

U drugom duelu domaćin je Partizan.

Treća utakmica na programu je u subotu.

Titulu će osvojiti ekipa koja zabeleži tri pobede.

Prvi susret, odigran u ponedeljak, bio je buran. Crveno-beli su vodili sve vreme, često imali i dvocifrenu prednost, ali su crno-beli uspeli da naprave preokret i povedu u 36. minutu. Ipak, aktuelni šampion je u finišu ponovo počeo da ubacuje trojke (15/39) i zabeleži pobedu.

Utakmicu su obeležile i tehničke greške, od kojih su najveću buru podigle dve uzastopne (isključujuće) dosuđene treneru Partizana Andrei Trinkijeriju.

Crno-beli su imali mnogo zamerki na suđenje, čak doveli u pitanje nastavak takmičenja, ali su ipak odlučili da ne odustanu od borbe za titulu.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)