SRBIJA IZGUBILA NA STARTU SVETSKOG PRVENSTVA: Šampioni odbranu titule počeli porazom od Amerikanaca

BASKET 3X3

Reprezentacija Srbije poražena je od Amerike 16:21 na startu Svetskog prvenstva u basketu 3x3, koje se održava u Amsterdamu.

Naši basketaši su počeli odbranu titule planetarnih šampiona neuspehom u prvom kolu Grupe A.

Srbija je igrala u sastavu: Dušan Domović-Bulut, Dejan Majstorović, Marko Savić i Mihajlo Vasić, dok Stefan Stojačić nije mogao da pomogne zbog povrede lista.

Reprezentaciju SAD su predstavljali: Kenjon Beri, Dejmon Hafman, Karim Madoks i Robi Humel.

Amerikanci su odlično otvorili meč i poveli 5:1, ubrzo su imali i 8:3, Srbi su uspeli da priđu na 7:9, zatim i na 9:10. Međutim, Ameri su tada napravili seriju 8:1 za 18:10. Svetski prvaci su uzvratili i smanjili na 15:18, ali više od toga nisu mogli, pa su izgubili 16:21.

Srpski basketaši danas igraju i meč drugog kola sa domaćom Holandijom (19:30), dok se sa Turskom (16:00) i Južnom Korejom (20:30) sastaju u petak.

Danas je u prvom duelu u Grupi A Južna Koreja ubedljivo savladala Tursku 22:12.

U četvrtfinale, koje je na programu u subotu, plasiraće se po dve najbolje ekipe iz sve četiri grupe. Polufinala, meč za treće mesto i finale igraće se u nedelju.

Srbija je osvojila četiri titule na ukupno pet odigranih svetskih šampionata, od čega tri uzastopne.

Zanimljivo je da su naši basketaši poslednje tri (uzastopne) titule osvajali pobedama u finalima upravo nad Amerikancima (2016) i Holanđanima (2017. i 2018), rivalima u grupi na turniru u Amsterdamu.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: fiba.basketball)