PARTIZAN DOŽIVEO PRVI PORAZ U SEZONI: Četa Željka Obradovića zaribala u Andori, užasna treća četvrtina skupo koštala crno-bele

4. kolo Evrokupa

Košarkaši Partizana doživeli su prvi poraz u sezoni pošto su u utakmici 4. kola grupe A Evrokupa izgubili na gostujućem terenu od Andore rezultatom 61:60 (16:12, 8:20, 24:8, 13:20).

Obe ekipe sada imaju učinak 3-1.

Panter je bio najefikasniji u timu Partizana sa 13 poena, Ledej je postigao 11 poena, Avramović osam.

U domaćem timu Arteaga je sa 15 poena bio najefikasniji. 11 je postigao bivši igrač Partizana Kodi Miler-Mekintajer.

Posle izjednačenog početka utakmice, Andora je vezala nekoliko poena i povela sa 16:10. Tada je Partizan krenuo u veliki nalet, napravio seriju 14:0 i potpuno preokrenuo tok meča u drugoj četvrtini.

Crno-beli su za 20 minuta primili 24 poena, a isti broj poena su primili u užasnoj trećoj četvrtini. Domaći je taj period rešio sa 24:8 i tako stekao dvocifrenu prednost.

Ipak, Partizan se nije predavao. Smanjivao je zaostatak iz minuta u minut i ušao u egal završnicu. Promašili su crno-beli nekoliko prilika za vođstvo, pa je Andora stekla tri poena viška u poslednjoj minuti.

Kevin Panter je devet sekundi pre kraja smanjio na 61:60, a u preostalom vremenu nije bilo više poena. Jelinek je promašio oba slobodna bacanja za Andoru, a u preostale tri sekunde Avramović nije bio precizan.

Partizan u narednom kolu Evrokupa čeka sudar sa Lijetkabelisom kod kuće 17. novembra, a tri dana pre toga crno-beli se sastaju sa Crvenom zvezdom u derbiju ABA lige, u kojoj Obradovićev tim zasad ima svih sedam pobeda.

Partizan, košarka, Andora, Evrokup

4. ČETVRTINA

40. minut - Na 3.4 sekunde pre kraja fauliran je Jelinek. Promašio je prvo.

40. minut - Panter je fauliran 9.2 sekundi pre isteka vremena. Precizan je oba puta za 61:60.

39. minut - Hena iz teške pozicije pogađa za 61:58.

37. minut - Dianj sa linije penala precizan za 57:56. Ledej koristi fintu i pogađa za 57:58. Mekintajer vraća prednost Andori - 59:58.

36. minut - Kevin Panter za novo vođstvo Partizana - 55:56.

35. minut - Panter postiže svoje prve poene iz igre, ukupno šesti njegov poen - 55:51. Panter vezuje četiri poena i tera Navara na tajm-aut - 55:53.

34. minut - Trojka Ledeja za 53:49. Arteaga postiže nove poene - 55:49.

33. minut - Trifunović smanjuje vođstvo Andore - 51:44. Koprivica smanjuje na 51:46. Arteaga na ziceru za 53:46.

32. minut - Avramović u svom stilu za 48:42. Miler-Mekintajer za tri - 51:42.

3. ČETVRTINA

30. minut - Još jedno zakucavanje domaćih košarkaša, Miler-Mekintajer za plus deset Andore - 48:38. Avramović prekida niz Andore za 48:40 na isteku treće četvrtine.

29. minut - Novi poeni Arteage - 44:38. Novi laki poeni za Andoru, Kroford je strelac - 46:38. Crno-beli su u prvih 20 minuta primili 24 poena, a zatim u ovoj za osam minuta čak 22.

28. minut - Arteaga zakucava - 42:37. Smailagić sa linije penala smanjuje rezultat na 42:38.

27. minut - Jelinek uvećava vođstvo španskog tima - 40:36. Crno-beli su za sedam minuta postigli tek četiri poena. Domaćin čak 16. Ledej smanjuje na 40:37.

26. minut - Panter sa linije penala prekida nalet domaćina - 36:36. Dianje za novo vođstvo Andore - 38:36.

25. minut - Pauli donosi izjednačenje - 34:34. Jelinek za totalni preokret Andore - 36:34.

24. minut - Pauli poentira, Andora je ponovo na četiri poena zaostatka - 30:34. Miler-Mekintajer koristi kontru za nove poene - 32:34. Tajm-aut za Željka Obradovića.

23. minut - Arteaga upisuje nova dva poena - 28:32. Smailagić u svom stilu, zakucao je za 28:34. Crno-beli postižu prve poene u trećoj četvrtini.

22. minut - Arteaga sa linije penala smanjuje prednost Partizana - 26:32.

2. ČETVRTINA

Partizan je imao seriju 14:0 kojom je potpuno preokrenuo rezultat. Avramović je uneo promenu ritma, Ledej postigao dve vezane trojke, crno-beli su zaigrali daleko čvršće u odbrani i rezultat toga je solidno vođstvo koje gosti imaju posle dve četvrtine.

Ledej, Mur i Madar imaju po šest poena, Avramović i Smailagić po četiri u timu Partizana. Crno-beli imaju loš šut za tri poena - 2/12.

20. minut - Dru Kroford postiže trojku za 24:32. Crno-beli su ovu četvrtinu dobili rezultatom 20:8.

18. minut - Kroford prekida nalet crno-belih - 21:30. Posle tajm-auta Obradovića prve poene postiže Dangubić - 21:32.

17. minut - Smailagić dodaje nova dva poena - 19:28. Kontra Mura za 19:30. Raste prednost Partizana, tajm-aut za domaći tim.

16. minut - Lepo se Smailagić snašao u reketu domaćina, uhvatio loptu posle promašaja i poentirao za 19:26.

15. minut - Aleksa Avramović nastavlja Partizanov niz na 14:0 - 16:24. Jelinek trojkom prekida nalet crno-belih - 19:24.

14. minut - Druga vezana trojka Ledeja, crno-beli na najbolji način kažnjavaju postavljenu odbranu rivala - 16:20. Dalas Mur povećava prednost Partizana - 16:22. Crno-beli su u seriji 12:0.

13. minut - Prva trojka za Partizan, Zek Ledej je strelac - 16:15. Avramović u kontri donosi ponovo vođstvo Partizana - 16:17.

Partizan, Andora, Željko Obradović

1. ČETVRTINA

10. minut - Dalas Mur sa linije penala prekida seriju domaćina - 16:12.

9. minut - Noa posle tajm-auta Obradovića povećava prednost Andore - 16:10. Domaćini su u seriji 7:0.

8. minut - Kevin Panter se sa linije penala upisuje u listu strelaca - 9:10. Jelinek pogađa prvu trojku na utakmici - 12:10. Pauli u kontri povećava prednost Andore - 14:10.

7. minut - Pauli koristi kontru i smanjuje vođstvo Partizana - 6:8. Arteaga pod faulom poentira, Androa prvi put vodi - 9:8.

5. minut - Madar upisuje i šesti poen - 4:8.

4. minut - Kuruc postiže svoje prve poene - 2:6. Pauli smanjuje na 4:6.

3. minut - Kodi Miler-Mekintajer, bivši košarkaš Partizana, postiže prve poene za Andoru - 2:2. Četiri poena za Jama Madara - 2:4.

2. minut - Jam Madar postiže prve poene na meču - 0:2.

ANDORA - PARTIZAN Hala: Poliesport D'Andora

Sudije: Lotermozer, Perandi, Čaruša

ANDORA: Miler-Mekintajer, Pauli, Lovet, Hena, Noa, Nakić, Dianje, Kroford, Kolom, Jelinek, Morgan, Arteaga. Trener: Ibon Navaro

PARTIZAN: Panter, Kuruc, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Dangubić, Smailagić, Mur, Glas, Trifunović, Madar. Trener: Željko Obradović

Partizan, Željko Obradović

Košarkaši Partizana od 20 časova igraju na gostujućem terenu protiv Androe utakmicu 4. kola grupe A Evrokupa.

U prva tri kola kontinentalnog takmičenja, crno-beli su savladali Hamburg, Turk Telekom i Huventud, dok je Andora nakon startnog poraza od Lokomotive u Krasnodaru, savladala Trento i Hamburg.

Crno-beli su promenili nekoliko prevoznih sredstava na putu do Andore.

"Ekipa Andore voli da igra u tranziciji, pokušavaju preko svojih plejmejkera da reše što pre, pogotovo ako imaju višak igrača u kontra napadu. To je prva stvar koju treba da uradimo – da zaustavimo njihovu tranziciju. A posle toga u igri pet na pet da probamo da sprečimo te blokade koje imaju za šutere. Treba da iskontrolišemo i skok, jer su tim koji ide izuzetno dobro ide na skok. To bi trebalo da budu ključne stvari. Ako to uspemo da uradimo, imamo šanse da odigramo dobru utakmicu", rekao je Željko Obradović.

Dobra vest za Partizan jeste to da je u timu Alen Smailagić koji je propustio poslednju utakmicu u ABA ligi.