TEŽAK PORAZ PARTIZANA U LITVANIJI: Nenad Čanak srušio svoj bivši klub, Litvanci trojkama "ubili" crno-bele

14. kolo

Košarkaši Partizana poraženi su u utakmici 14. kola Evrokupa na gostovanju Lijetkabelisu rezultatom 93:78 (24:24, 29:13, 27:18, 13:21).

Crno-beli su doživeli peti poraz i sa devet pobeda su trenutno drugi u grupi A.

Lijetkabelis je zabeležio sedmu pobedu, što ga drži u nadi da može do prva četiri mesta i plasmana u plej-of.

Panter je postigao 20 poena, Zagorac 16, Madar 12. U domaćem timu po 21 poen su postigli Orelik i Gagić.

Ključ utakmice je bila druga četvrtina u kojoj je domaći tim napravio seriju 20:0. Partizan je prvi koš postigao posle osam minuta igre u pomenutoj četvrtini.

Partizan u narednom kolu dočekuje Bulonj Metropolitan. Pre toga crno-beli u okviru ABA lige gostuju Budućnosti u Podgorici.

4. ČETVRTINA

40. minut - Gagić je precizan - 78:93.

39. minut - Vukčević sa linije penala dodatno smanjuje rezultat - 74:91. Glas je posle osvojene lopte poentirao - 76:91. Vukčević posle još jedne osvojene lopte poentira zakucavanjem - 78:91.

38. minut - Madar je posle ofanzivnog skoka pogodio za dva - 70:91. Madar iz ukradene lopte ponovo poentira - 72:91.

36. minut - Gedraitis pogađa za dva - 66:91. Trifunović iz rolinga smanjuje rezultat - 68:91.

35. minut - Madar vezuje dve trojke - 66:89.

34. minut - Trojka Madara - 61:87. Trifunović smanjuje posle kontre - 63:87. Orelik sa linije penala precizan - 63:89.

33. minut - Žemaitis je precizan sa linije penala - 58:87.

32. minut - Berniš je pogodio trojku - 57:83. Kalaidzakis zakucava posle osvojene lopte - 57:85.

31. minut - Madar je precizan - 57:80. Koprivica je polovičan sa linije penala - 58:80.

3. ČETVRTINA

30. minut - Koprivica posle ofanzivnog skoka rešava napad - 53:80. Zagorac pogađa u poslednjem sekundu - 55:80.

29. minut - Zagorac je precizan sa penala - 51:78. Gagić pod prekršajem pogađa - 51:80.

28. minut - Gagić je polovičan sa linije penala - 49:74. Gagić dodaje dva poena - 49:76. Orelik sa penala diže prednost - 49:78.

27. minut - Žemaitis iz kontre pogađa - 49:73. Najveća prednost Lijetkabelisa.

26. minut - Lesor pogađa pod faulom - 49:68. Lipkevičijus pogađa desetu trojku za domaći tim - 49:71.

25. minut - Lipkevičijus pogađa sa penala - 44:65. Panter pogađa za dva, njegovih 20 poena - 46:65. Nova trojka Litvanaca, Kalaidzakis je precizan - 46:68.

Domaćini su izveli 23 slobodna bacanja, Partizan 11. Lijetkabelis je pogodio devet trojki iz 16 pokušaja, Partizan pet iz 13.

24. minut - Kalaidzakis polovičan sa linije penala - 42:60. Lipkevičijus trojkom produžava seriju svoje ekipe - 42:63. Ledej smanjuje - 44:63.

23. minut - Žemaitis pogađa trojku - 42:58. Gagić je polovičan sa linije penala - 42:59.

22. minut - Trojka Pantera - 40:55. Ledej pogađa za dva poena - 42:55.

21. minut - Lijetkabelis sa linije penala preko Gagića postiže prve poene u trećoj četvrtini - 37:55.

2. ČETVRTINA

20. minut - Panter uz zvuk sirene pogađa trojku - 37:53. Njegovih 15 poena, Zagorac ima 12.

Partizan je izgubio čak 12 lopti.

20. minut - Žemaitis koristi rupu u odbrani Partizana 32:53. Lesor pogađa dva bacanja - 34:53.

19. minut - Zagorac sa linije penala postiže poene - 28:48. Crno-beli imaju čak 11 izgubljenih lopti. Domaćin šutira 6:10 za 3 i 14/14 za 1. Konačno laki poeni za Partizan, Avramović krade loptu i polaže - 30:48. Gagić pod faulom poentira - 30:51.Panter je siguran sa linije bacanja - 32:51.

18. minut - Koprivica zakucavanjem konačno prekida seriju domaćina - 26:44. Gidraitis pogađa sa penala - 26:46. Nova najveća prednost domaće ekipe - Lipkevičijus sa linije slobodnih bacanja za 26:48.

17. minut - Novi poeni za litvanski tim, sada je to već serija 20:0 - 24:44. Maldunas je strelac.

16. minut - Kalaidzakis postiže nove poene - 24:40. Partizan bez poena pet ipo minuta. Crno-beli prave neverovatne greške u drugoj četvrtini, nekoliko praktično neiznuđenih grešaka Gagić uvećava prednost na 24:42. Serija Lijetkabelisa 18:0.

14. minut - Neverovatni Orelik, nova trojka - 24:38. Domaćin ima seriju 14:0 za pet minuta.

13. minut - Još jedna trojka sjajnog Orelika - 24:35, najveća prednost Lijetkabelisa.

12. minut - Gidreaitis postiže novu trojku - 24:30. Litvanci šutiraju 4/6 za tri poena. Gidreaitis postiže nova dva poena, serija domaćina 8:0 - 24:32.

11. minut - Orelik postiže trojku, njegov 11. poen - 24:27.

Partizan, Lijetkabelis

1. ČETVRTINA

10. minut - Daleka trojka Pantera za 21:24. Panter posle sjajnog dodavanja Lesora pogađa pod faulom, precizan je za izjednačenje - 24:24. Panter i Zagorac su postigli po 10 poena u timu Partizana.

9. minut - Nesporazum u odbrani Partizana, Gagić to kažnjava - 18:24.

8. minut - Lipkevičijus je probio odbranu Partizana i poentirao - 16:22. Panter je sa linije slobodnih bacanja siguran - 18:22.

7. minut - Razigrani Zagorac, prvi dvocifreni igrač na meču - 14:18. Kalaicakis je precizan oba puta - 14:20. Panter iz prodora lepo poentira - 16:20. Njegovi prvi poeni.

6. minut - Beržins povećava prednost - 10:16. Orelik sa linije penala povećava prednost Litvanaca - 10:18. Njegovih osam poena. Zagorav poentira za svoj osmi poen - 12:18.

5. minut - Žemaitis posle ofanzivnog skoka povećava prednost Lijetkabelisa - 8:14. Serija domaće ekipe 9:0. Lesor posle tajm-auta Obradovića prekida nalet domaćina - 10:14.

4. minut - Orelik posle ofanzivnog skoka pogađa trojku - 8:12.

3. minut - Lipkevičijus sa linije penala smanjuje rezultat - 8:7. Gagić sa linije penala donosi domaćem timu prvo vođstvo - 8:9.

2. minut - Orelik trojkom donosi izjednačenje svom timu - 5:5. Rade Zagorac pogađa još jednu trojku - 8:5.

1. minut - Koprivica je prvi strelac u ovoj utakmici - 2:0. Zagorac u tranziciji pogađa trojku - 5:0. Gagić, bivši košarkaš Partizana, postiže prve poene za domaći tim - 5:2.

Neobična petorka Partizana, Madar, Glas, Zagorac, Vukčević i Koprivica počinju ovu utakmicu.

Košarkaši Partizana od 18 časova u Panavežisu igraju utakmicu 14. kola grupe A Evropkupa protiv Lijetkabelisa.

Crno-beli u utakmicu ulaze sa druge pozicije i učinkom 9-4, dok je litvanski tim, koji trenira bivši trener Partizana Nenad Čanak, šesti sa učinkom 6-6.

U prvoj utakmici protiv istog rivala, Partizan je 17. novembra u Beogradu ostvario pobedu rezultatom 84:77. Pred novi meč, trener Partizana, Željko Obradović kaže:

"Imamo iskustvo igranja na ovaj način, 48 sati posle odigrane utakmice i to nije nešto čega se rado sećamo. Igrali smo izvanrednu utakmicu protiv Hamburga, a onda dva dana nakon toga protiv Mege veoma slabo. Falilo je energije i to je ono o čemu ćemo razgovarati sa igračima večeras na treningu. Da razmislimo ko su oni koji bi trebali da počnu meč i da daju energiju da se odigra ponovo jedna dobra utakmica. Ekipa Lijetkabelisa je igrala veoma dobro protiv nas u Beogradu. Oni su tim koji ima izvanredne šutere za tri poena, veoma pametno igraju u napadu, koriste taj kvalitet da su šuterska ekipa. Sem Gagića kada igra na petici, svi ostali visoki igrači šutiraju za tri poena. Taj segment igre treba da odlučimo, kako ćemo braniti njihovu ’pik end pop’ igru. To je nešto što je veoma važno", poručio je Obradović.

Bek Partizana, Kevin Panter je pred polazak na put izjavio:

"Pred nama je važna utakmica i nemamo vremena za umor, već moramo da se pobrinemo da ostvarimo važnu pobedu. U poređenju sa utakmicom protiv Lietkabelisa u novembru, nemamo drugačiji tim, ali definitivno igramo drugačije, tako da će to biti drugačija utakmica gde ćemo biti mnogo agresivniji, kakvi smo bili i u poslednjih nekoliko utakmica. Ključ za pobedu biće timska igra, pridržavanje plana utakmice, fokus tokom svih 40 minuta i čvrsta igra", istakao je Panter.