ĐOKOVIĆ ISPISAO ISTORIJU! NOVAK NAJBOLJI SVIH VREMENA: Osvojio šesti Vimbldon i 20. Grend slem titulu! Beretini pao u četiri seta

otvoreno prvenstvo engleske

Novak Đoković je nabolji teniser svih vremena!

Srbin je u finalu Vimbldona savladao Matea Beretinija sa 3:1, po setovima 6:7, 6:4, 6:4, 6:3 što je šesta titula na najprestižnijem teniskom turniru, a treća uzastopna.

Meč je trajao tri sata i 23 minuta!

Đoković je osvojio 20. titulu na Grend slem turnirima, čime se izjednačio sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom! S obzirom da je u svim drugim bitnim parametrima, poput broja nedelja na prvom mestu ATP liste, daleko ispred rivala, dileme više nema - Srbin je najbolji teniser svih vremena.

Novak je dobro započeo finale, brejknuo je Beretinija za 3:1 i držao prednost do 5:2. Đoković je u narednom gemu stigao do set lopte, međutim Beretini je uspeo da smanji na 5:3, a zatim da brejkne Novaka i vrati se potpuno u set. Prvi set je rešen u taj-brejku. Italijan je dobro servirao i dobio ga sa 7:4.

Đoković je snažno otvorio drugi set. Poveo je sa 4:0 uz dva brejka. Beretini je ponovo na 5:2 uspeo da unese dramu. Uzeo je jedan brejk Novaku, ali se ovog puta nije ponovio prvi set. Đoković je stigao do tri vezane set lopte, prvu je pretvorio u izjednačenje na 1:1.

I u trećem setu prvi brejk pravi Srbin. Đoković je u trećem gemu oduzeo servis rivalu za 2:1 i do kraja seta nije dao svoj servis. Kao i u drugom setu, i u ovom je rezultat glasio 6:4 za Đokovića.

Četvrti set je počeo mirno. Teniseri su u prvih šest gemova držali servis, a onda je usledio brejk Đokovića u sedmom gemu! Bilo je to dovoljno da sačuva prednost, a zatim u devetom gemu još jednom oduzme servis Beretiniju za konačan trijumf!

Novak Đoković, Vimbldon

ČETVRTI SET

6:3 - GOTOVO JEEEE! NOVAK JE NAJBOLJI TENISER SVIH VREMENA!

5:3 - Još samo jedan gem! Jedan gem deli Novaka od istorije!

4:3 - BREJK! Beretini duplom servis greškom daje Novaku gem!

3:3 - Kakav gem! Novak se nalazio na ivici provalije pošto je Beretini poveo sa 0:30, a onda je usledio sjajan poen koji je digao publiku na noge! Đoković je vezao četiri poena i izjednačio u setu. Ponovo je publika iritirala Srbina, na 0:30 usledile su ovacije Beretiniju, ali Italijanu ni to očigledno ne pomaže.

2:3 - Beretini ponovo vodi, iskoristio je drugu gem loptu. Italijan je napravio 51. viner, naspram 26 Đokovića.

2:2 - Gem bez većih tenzija po Novaka. Ulazimo u četvrti sat finala.

1:2 - Za sada miran set, Beretini osvaja svoj gem servis.

1:1 - Novak je imao malo problema na svoj servis, ali je uspeo uspešno da ga privede kraju!

0:1 - Beretini otvara set servisom i bez većih muka ga i uzima.

TREĆI SET

6:4 - Novak je na korak od istorije! Iskoristio je drugu set loptu za potpuni preokret i vođstvo 2:1.

5:4 - Neverovatno je koliko sreće ima Beretini, u nekoliko navrata je pogađao liniju i uspeo da sa dva nova vinera smanji rezultat.

5:3 - Odličan gem za Novaka, poveo je sa 40:15, Beretini je pripretio, ali Novak sa vinerom, 23. u meču, stiže korak bliže osvajanju trećeg seta.

4:3 - Beretini bez izgubljenog poena osvaja gem. Najbitnije je da Novak drži svoj servis jer ima brejk prednosti. Italijan je upisao 13. as servis, kao i 41. viner.

4:2 - Opasan gem za Novaka! Srećom, Đoković je osvojio novi gem. Đoković je ušao u raspravu sa publikom, uspeli su navijači da ga iznerviraju, a onda je Novak spasao dve vezane brejk lopte i sa dodatna dva poena osvojio gem!

3:2 - Beretini prekida nalet Đokovića, smanjuje rezultat, ali Novak ima brejk prednosti.

3:1 - Đoković je potvrdio brejk! Mučio se Novak, stigao do dve vezane gem lopte, a onda je Beretini pogodio dva puta samu liniju i stigao do izjednačenja. Ipak, Novak je bio jači i sa dva poena stigao do gema.

2:1 - BREJK! Đoković je prvu brejk šansu u trećem setu iskoristio za brejk!

1:1 - Novak se punom merom revanširao Italijanu.Bez izgubljenog poena je stigao do izjednačenja.

0:1 - Impresivan prvi gem za Beretinija. Italijan je servirao i bez izgubljenog poena došao do prednosti, a upisao je čak tri as servisa.

Vimbldon, navijači, Novak Đoković

DRUGI SET

6:4 - Idemoooooooo! Novak je imao tri set lopte, ali mu je prva bila dovoljna da završi posao i meč vrati na početak!

5:4 - Tri vezane brejk lopte propustio je Novak, pa posle pet vezanih poena Beretinija mora da servira za izjednačenje u setovima

5:3 - Beretini je iskoristio drugu vezanu brejk loptu i vratio jedan brejk zaostatka

5:2 - Dobar tenis i zabava na tribinama u Londonu

5:1 - Bio je blagi pritisak na 40:30, ali je Đoković stigao na korak od izjednačenja

4:1 - Pet gemova trebalo je Beretiniju da skine nulu sa semafora, a Novaku da napravi neiznuđenu grešku

4:0 - Minut i osam sekundi trebalo je Đokoviću da potvrdi i drugi brejk

3:0 - Novak se naljutio! Polse gubitka prvog seta, dva puta je uzeo servis Italijanu i krenuo po izjednačenje

2:0 - Lako potvrđen brejk

1:0 - Brejk! Novak nije mogao da poželi bolji početak seta

Vimbldon, Novak Đoković, navijači, zastava

PRVI SET

6:7 - Beretini je poveo 3:0, a zatim je Novak pogodio težak udarac i servisom smanjio na 3:2. Kada je Italijan poslao forhen u mrežu, na promenu strana otišlo se bez prednosti 3:3.

Italijan je potom, još jednom dobio dva uzastopna poena, ali zatim poslao loptu u aut za 5:4.

Dobro igrom na mreži Beretini je poveo sa 6:4 i servirao. Asom je potom završio set.

6:6 - Beretini je u igri na razliku izborio doadatni gem

6:5 - Lako je Đoković dobio gem i prebacio pritisak na protivnika

5:5 - Beretini se potpuno vratio, sledi drama

5:4 - Đoković nije uspeo u servis gemu da dođe do prilike da ga završi. Sa druge strane, Beretini je pronašao udarce i iskoristio drugu brejk loptu

5:3 - Beretini je na startu gema poslao smeč u mrežu, izgubio je nadigravanje na mreži, pravio je greške, pa se igralo na razliku. Đoković je izlaskom na mrežu došao do set lopte, koju je Beretini spasao servisom,

Ovo je najduži gem u meču u kom je odigrano 22 poena i bilo je osam izjednačenja.

5:2 - Novak se razigrao, brzo osvaja poene kada servira, tera Beretinija na mnogo trčanjai traži inicijativu u poenu

4:2 - Beretini je uspeo da prekine seriju Đokovića, a ima problem sa povredom, na nozi mu je od početka meča zavoj

4:1 - Brejk je potvrđen bez izgubljenog poena, Novak je sve vreme imao incijativu

3:1 - idemoooooooo! Evo brejka, utisak je da početna nervoza polako popušta

2:1 - Na 0:30 Beretini je promašio zicer, kojim je Novak otpočro srriju od četiri vezana poena. Brine podatak da Đoković već ima tri duple greške

1:1 - Na 30:30 Beretini je sa dva servisa stekao prednosti koje su mu donele priliku za lagane poene

1:0 - Meč je počeo duplom greškom prvog tenisera sveta. Kasnije je drugom, Beretiniu dao prvu priliku za brejk. Nervozan je Đoković, ali je konačno ubacio prvi servis i lako došao do igre na razliku.

Dobro je, posle dve duple greške i spasene brejk lopte Đoković je dobio gem

Novak servira prvi

Beretini je izabrao da prima servis na početku meča, koji će suditi Hrvatica Marijana Čičak

Igrači su izašli na teren

Đoković - Beretini

Navijači na sve strane

Nije puno samo u gledalištu i oko kompleka i na Henmanovom brdu je mnogo navijača

Vimbldon

Đoković bi se pobedom u finalu izjednačio po broju osvojenih grend slem trofeja sa Rafaelom Nadalom i Rodžerom Federerom.

Uz to, srpski teniser bi po šesti put podigao trofej na Vimbldonu.

Današnje finale biće Đokovićevo 30. grend slem finale u karijeri (19 pobeda 10 poraza)

Na drugoj strani, trenutno deveti teniser sveta igraće prvo grend slem finale.

Đoković protiv Beretinija vodi sa 2:0 u pobedama, a poslednji put igrali su nedavno u četvrtfinalu Rolan Garosa, kada je Novak pobedio sa 3:1 u stetovima - 6:3, 6:2 6:7,7:5.

Novak je u prvom kolu pobedio Džeka Drejpera sa 3:1, u drugom kolu nije prepustio set Kevinu Andersonu, a istim rezultatom je savladao Denisa Kudlu.

U osmini finala je sa 3:0 pobedio Čileanca Kristijana Garina, a u četvrtfinalu je bio bolji od Martona Fučoviča (3:0).

U polufinalu, Đoković je sa 3:0 pobedio Denisa Šapovalova i plasirao se u svoje 30. grend slem finale.