(VIDEO) NOLE SE VRATIO U RITAM Đoković savladao Raonića i ekspresno se plasirao u polufinale Londona

Završni masters

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale završnog mastersa u Londonu već posle dva kola. Đoković je u drugom meču u grupi "Ivan Lendl" savladao Miloša Raonića sa 2:0, po setovima 7:6, 7:6 i bez obzira na rezultate u poslednjem kolu igraće za finale.

1 / 3 Foto: Reuters

Đoković je osmi put igrao protiv Kanađanina crnogorskog porekla i slavio osmi put.

Masters u Londonu, koji je poslednje četiri godine srpski teniser osvajao, igra se za nagradni fond od 7,5 miliona.

Đoković bi u trećem kolu trebao da igra protiv Gaela Monfisa, ali je Francuz najavio da bi mogao da se povuče sa turnira. U tom slučaju bi ga menjao David Gofan iz Belgije.

Prvi set je protekao bez brejka, pa je 13. gem odlučivao o pobedniku. Raonić je prvi napravio mini brejk, ali je Đoković ubrzo vratio poen. Pri rezultatu 7:6 za srpskog tenisera Raonić je odservirao duplu grešku i time stavio tačku na prvi set.

Već na startu drugog seta Đoković je napravio brejk. Činilo se da će lakše rešiti ovaj deo meča u svoju korist, ali je Raonić u četvrtom izjednačio na 2:2 ribrejkom.

Đoković je ponovo u petom gemu napravio brejk za 3:2, ali nije izdržao do kraja. Raonić je pri rezultatu 4:2 za Đokovića ponovo napravio ribrejk, a zatim i prvi put poveo sa 5:4.

Teniseri su ušli u taj-brejk. Ponovo je Raonić prvi napravio mini brejk i poveo sa 2:0, ali se Novak vratio za 2:2. Imao je Kanađanin mini brejk na 4:3, međutim Đoković već u narednom poenu vraća mini brejk.

As servisom Đoković je stigao do 6:5, a već u narednom, na servis Raonića, stigao do pobede.

2. SET

7:6 - Raonić je prvi napravio mini brejk za 2:0, ali se Đoković vratio na 2:2. Đoković je napravio drugu duplu servis grešku u meču za vođstvo Raonića 4:3, ali je već u narednom poenu Đoković vratio mini brejk. As servisom Đoković je stigao do meč lopte, a prvu pretvorio u pobedu.

6:6 - Sjajnom dijagonalom Đoković je rešio veoma težak gem u kome se suočio sa brejk i set loptom za Raonića!

5:6 - Raonić je obezbedio taj-brejk.

5:5 - Sjajan servis gem za Novaka koji je pogodio prve servise i stigao do izjednačenja.

4:5 - Raonić vodi prvi put! Bez greške je odservirao Kanađanin.

4:4 - Novi ribrejk Raonića! Novak je napravio nekoliko grešaka, što je bilo dovoljno da Kanađanin osvoji gem. Srpski teniser je napravio tri greške iz forhenda.

Novak Đoković, London, Foto: Reuters

4:3 - Đoković je bio blizu situacije da stekne brejk loptu, međutim Raonić je odservirao najbolje kada je bilo najpotrebnije i smanjio rezultat.

4:2 - Đoković je potvrdio brejk!

3:2 - BREJK Đokovića! Drugi u ovom setu. Đoković je stekao dve vezane brejk šanse, a već u prvoj napao Raonića i poentirao.

2:2 - Ribrejk Raonića!

Novak Đoković, London, Foto: AP

2:1 - Smanjio je Raonić u gemu u kome je osvojio sve poene.2:0 - Đoković se suočio sa jednom brejk loptom, ali se izvukao i potvrdio brejk.

1:0 - BREJK Đokovića! Već na startu drugog seta Đoković je oduzeo servis Kanađaninu crnogorskog porekla!

1. SET

7:6 - Raonić je prvi napravio mini brejk, ali je Đoković zatim oduzeo dva servisa Raoniću. Đoković je servirao pri rezultatu 4:3, osvojio prvi poen, ali je u drugom Raonić ponovo napravio mini brejk.Đoković je pri rezultatu 5:5 napravio sjajan lob udarac i to protiv veoma visokog Raonića. Međutim, Đoković je servirao za set, ali je Raonić sjajno napao i izjednačio na 6:6.Duplom servis greškom Raonić je poklonio prvi set Đokoviću za 8:6 u taj-brejku.

6:6 - Stigao je Đoković do 30:30, ali nije uspeo da osvoji naredna dva poena, pa Raonić uvodi prvi set u taj-brejk.

6:5 - Đoković je obezbedio taj-brejk u prvom setu.5:5 - Raonić je neumoljiv na svoj servis.

Novak Đoković, Foto: Reuters

5:4 - Novi gem za Đokovića, sa samo jednim izgubljenim poenom.

4:4 - As servisom Raonić dobija osmi gem prvog seta.

4:3 - Đoković čuva svoj servis.

3:3 - Još jedan lagan servis gem za Raonića.

3:2 - Prvi servis gem koji je Đoković dobio bez većih uzbuđenja.

2:2 - Raonić lakše dobija svoje servise na početku ovog meča.

2:1 - Đoković je spasao još dve brejk lopte, i to vezane. Nije iskoristio prvu, ali jeste drugu priliku za gem.

1:1 - Snažnim servisima Raonić je izjednačio u gemovima.

1:0 - Đoković se suočio sa prvom brejk loptom već u uvodnom gemu ovog meča. Ipak, as servisom je izjednačio, a zatim sa još dva poena stekao vođstvo.

Duel prvog kola protiv Dominika Tima ostao je u senci napada britanskog novinara na Đokovića po završetku meča. Sjajan odgovor stigao je iz Srbije