Trojka Štembergera odvela Igokeu ka Evroligi

ABA liga

Košarkaši Igokee i Crvene zvezde Telekom u Laktašima igraju derbi meč. ne samo 18. kola već možda i ove sezone regionalne ABA lige

Košarkaši Igokee pobedili su Crvenu zvezdu Telekom 80:77 (19:19, 27:21, 18:18, 16:19) u derbi meču ne samo 18. kola već i ove sezone regionalne ABA lige.

Igokea koja je u oba meča bila bolja od Beograđana sad praktično ima četiri pobede više od najbližeg pratioca na tabeli ABA lige, Crvene zvezde, koja posle 18 mečeva ima 12 pobeda i šest poraza.

Brkić je sa 15 poena bio najefikasniji kod pobednika, Jorović je postigao 13, a Hemonds i Komatina po 12. Kod crveno-belih je najefikasniji bio Savović sa 16 poena, jedan manje postigao je Nelson, a Katić i Rakočević po 10.

Tekstualni prenos

Radivojević nije pogodio, Igokea pobeđuje 80:77 i ide ka Evroligi.

Dvadeset sekundi pre kraja Zvezda je u napadu Rakočević je promašio a Štemberger pogodio trojku. Tri sekunde je do kraja.

Štemberger promašuje a Savović pravi faul u napadu. Do kraja je 45 sekundi.

Katić i Savović posle odbojke za izjednačenje - 77:77

Hemonds i Komatina greše, napad za Zvezdu.

Minut i 45 sekundi pre kraja Nelson ima dva penala i pogađa - 77:75 za domaće

Hemonds ne pogađa dva penala, ali greška Katića.

Savović zakucava uz peti faul Jorovića, do kraja manje od tri minuta -77:73.

Hemonds Igokea vodi 77:70.

Dozetova važna dvojka, ali na drugoj strani Rakočević je precizan.

Polovičan Jorović sa penala, a na liniju bacanja sada će Luka Mitrović, koji pogađa samo jednom - 72:68

Dva penala za Savovića, koji pogađa - 71:67 za Igokeu.

Luka Mitrović je pogodio dvojku, a Brkić trojku - 71:65

Nelson 2+1, Igokea vodi 68:63

Hemonds koristi to što Subotić ima četiri faula i pogađa.

Dva penala Jorovića za 66:58, što smanjuje Rakočević.

Dva minuta se igra bez poena. Zvezda je iskorisdtila bonus.

Zvezdu neće šut za tri 4/18. Jorović tera Lazića da napravi peti prekršaj.

Četvrta četvrtina

Brkić vraća prednost a potom Adamović pogađa drugu vezanu trojku Igokee za 64:58 na kraju treće četvrtine.

Trojka Cvetkovića - 58:58

Radivojević ubacuje dva penala na drugoj strani. Zvezda je do sada izvela 25 bacanja, pogodila petnaest, a Igokea je iz 19 pokušaja jedanaest puta pogodila.

Joksimović će izvesti dva slobodna bacanja, posle faula Lazića. Bivši košarkaš Hemofarma i reprezentativac Slovenije je oba puta precizan - 58:53.

Opet jedan poen sa penala, Igokea posle poena Brkića vodi 56:53 i ima napad.

Štemberger promašuje četvrto slobodno bacanje domaćina zaredom, ali je potom precizan - 55:53.

Osmi poen Katića u trećem kvartalu. Savović je promašio jedno slobodno bacanje a Zvezda priliku za izjednačenje - 54:53.

Rakočević za 52:50, ali na drugoj strani koš Šulovića uz faul Katića. Centar Igokee je promašio penal, ali domaćin vodi - 54:50.

Katić neda Igokei da se "odlepi" pogađa dvojku, a Zvezda posle greške domaćina kreće u napad.

Komatina nastavlja da teroriše Zvezdinu odbranu, dok Skot u napadu "siluje" šut, pa ga Vukoičić vraća na klupu i na teren šalje možda i najboljeg odbrambenog košarkaša Branka Lazića.

Edvards je konačno pogodio za tim iz Laktaša.

Agresivnost Zvezdine odbrane mnogo je boljau nastavku, Igokea, nema više priliku za toliko otvorenih šuteva i prodora.

Skot je pogodio oba bacanja, Zvezda je na -4 - 44:48.

Katić pogađa prve poene za Zvezdu u trećem kvartalu. Sjajna atmosfera u Laktašima.

Po dve izgubljene lopte ana obe strane na startu drugog poluvremena. Gajović sa penala postiže prve poene u nastavku, Igokea ima plus osam - 48:40.

Treća četvrtina

Katić posle dobrog građenja postiže dva poena i sada će na liniju slobodnih bacanja. Promašio je i Igokea na poluvremenu ima +6 - 46:40

Savović je pogodio uz faul, a sa linije slobodnih bacanja smanjio je zaostatak Zvezde na 46:38.

Hemonds za novu trojku Igokee

Samo jedan poen Skota sa penala, a na liniju će sada i Nelson.Pogodio je jedno, Zvezda je do sada promašila šest penala.

Zvezda je u zoni. ali Brkić preko ruke pogađa šestu trojku za tim iz Laktaša, koji ima a za sada rekordnih plus 10 - 43:33.

Seriju trojki na obe strane precizno nastavljaju Brkić i Hemonds. Igokea vodi 40:33.

Nelson krade loptu i šestim vezanim poenom približava Zvezdu na minus jedan. Trojkom odgovara Jorović, kom se potom na isti način revanšira Lazić.

Rakočević asistira Nelsonu, ovaj lako pogađa - 31:28.

Nelson daje jedno bacanje, a potom posle dobre odbrane Lazića, Nelson pogađa u kontri - 31:26.

Joksimović i Komatina lako rešavaju presing Zvezde.

Rakočević pogađa uz faul, a potom realizuje i bacanje.

Komatina maksimalno koristi dodavanja Joksimovića i "puni" koš Crvene zvezde 29:20.

Komatina koristi "mis meč" na Radivojeviću Igokrea ima plus pet 25:20.

Oštar faul na Braunu, koji koristi jedno slobodno bacanje.

Šuteri Igokee, za sada dobro odgovoraju na brzu igru Crvene zvezde. Joksimović i Brkić, prave mini seriju Igokee za 23:19

Druga četvrtina

Braun nastavlja rezultatsku "klackalicu", a Hemonds je sa penala postavio za prvu četvrtinu konačnih 19:19.

Trojka Savovića i prodor Radivojevića Zvezda je na kratko povela jer je Joksimović trojkom vratio prednost na stranu Igokee.

Majk Skot je pogodio trojku za Zvezdu, a na drugoj strani Komatina pogađa dvojku.

Dozet i Jorović kažnjavaju sve greške Zvezdine odbrane, Igokea vodi 13:9.

Iz drugog slobodnog bacanja Rakočević postiže prvi poen i odlazi na klupu. Radivojević ga menja. Jorović prodire od koša do koša i pogađa, ali mu uzvraća Braun.

Šulović opet polovično sa linije slobodnih bacanja, polovinom prve četvrtine Igokea vodi 9:6.

Dozet iz drugog napada pogaza za domaće, a na isti način uzvraća mu i Nelson.

Šulović je pogodio jedno bacanje, a potom na drugoj strani posle ofanzivnog skoka Savović realizuje oba penala. Igokea vodi 6:4.

Jorović je veoma raspoložen i na početku već ima pet poena. Nervozno se igra.

Trojka Jorovića i dvojka Subotića na samom početku meča u punoj dvorani u kojoj je velika grupa navijača Crvene zvezde

Prva četvrtina

Igokea je u dosadašnjih 18 mečeva samo tri puta poražena. Ukoliko četa trenera Dragana Bajića večeras pobedi, gotovo sigurno će na kraju ligaškog dela nadmetanja biti prvoplasirana, što znači da će se posle sitnih korekcija u dvorani u Laktašima od oktobra igrati Evroliga.

Ukopliko pak, Crvena zvezda bude bolja, ona će prići Igokei na samo jednu pobedu manje, sa tim što bi u međusobnom susretu Beograđani bili uspešniji i istakli kandidaturu za osvajanje prvog mesta na kraju ligaškog dela takmičenja.

Kada već govorimo o Evroligi da podsetimo dsa će iz ABA lige u to takmičenje ići pobednik ligaškog dela nadmetanja, osvajač titule (ukoliko to bude isti tim ići će drugoplasirana ekipa iz ligaškog dela), dok će osvajač trećeg mesta u kvalifikacije za najelitnije nadmetanje na kontinentu.