PUCAO ĆORCIMA: Štepanek pretio Novaku, a uzeo samo set

Vimbldon

1 / 5

Najbolji srpski i drugi teniser sveta Novak Đoković, plasirao se u treće kolo Gran slema na Vimbldonu, pošto je u četiri seta 6:4, 6:3, 6:7, 7:6 savladao Čeha Radeka Štepaneka u meču koji je trajao tri sata i 17 minuta.

Đoković je u prva dva seta, ali je tek po jednom uspeo da napravi brejk dok rivalu nije dozvolio da mu uzme servis, iako je zato bilo prilike.

Treći set koji je izgubio Srbin je ispustio zbog lošeg završetka taj brejka trećeg dela igre u kom je vodio sa 5:2, ali je na kraju poražen 5:7.

Četvrti deo igre bio je identičan trećem sa tom razlikom što je zbog početnog servisa Novak posle 11 gemova bio u prilici da brejkom dođe do trećeg kola. U tome nije uspeo, te se još jednom igrao 13 gem. U njemu Novak nije dozvolio iznenađenje, kao u trećem setu, već je prednost od 5:2, nakon izjednačenja na 5:5 pretvorio u konačan trijumf 7:5

Đoković u nastavku turnira igra sa boljim iz meča između Francuza Žila Simona i Holađanina Robina Hasea.

Tok meča

7:6 - Gotovo je, posle mnogo muka, Srbin je u trećem kolu

6:6 - Čeh je imao više koncentracije, čeka nas 13 gem

6:5 - Novak je spasao brejk, ujedno i set loptu, a potom uz dosta muke i lepih poena došao na korak do pobede

Četvrti set

6:7 - Novak je gubio 0:2, apotom ušao u seriju od pet poena i preokrenuo na 5:2. Čeh je sa 4 poena došao do set lopte koju je iskoristio za 7:5 :

6:6 - Novak siguran, igra se taj-brejk

5:6 -Štepanek dobija igru na razliku

5:5 - Srbin je lako izdržao pritisak

4:5 - Štepanek se izvukao iako se igralo na razliku

4:4 - Nije bilo pretnji brejkom

3:4 - Imao je Novak brejk lopte, ali nije ih realizovao

3:3 - Novak se drugi put na meču suočava sa brejk loptom, ali je dva puta uspeo da spase servis gem

5:2 - Potvrđen brejk uz malo muke

4:2 Evo brejka. Novak je bio dovoljno strpljiv i agresivan, sada je otvoren put ka osvajanju drugog seta

3:2 - Novi lagan servis gem

2:2 - Đoković je uzeo samo dva poena

2:1 - Novak i dalje ne da servis rivalu

1:1 - Štepanek pokazuje danije previše uzdrman gubitkom seta

1:0 - Srbin je lako dobio prvi gem u nastavku

Drugi set

6:4 - Novak je imao dve set lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi, nakon čega je dobio novu šansu i pretvorio je u vođstvo

5:4 - Bilo je opasno, Štepanek je imao dve brejk lopte, ali je Novak najpre dobro servirao, a potom i odigrao agresivan poen, da bi u igri na razliku uspeo da se spasi i dođe na korak od prvog seta

4:4 - Sve se bolji tenis igra, poeni su atraktivni, ali nema i daljer bilo kakve prednosti za jednog od igrača

4:3 - Igralo se na razliku, ali je Đoković u ključnim momentima bio siguran i nije rivalu dao priliku za brejk

3:3 - Igralo se na razliku, ali bez opasnosti po Čeha

3:2 - I dalje bebe brejk lopti

2:2 - Čeh za sada drži servis

2:1 - Prvi put se igralo na razliku

1:1 - Štepanek nema mnog probelama sa svojim servis gemom

1:0 - Novak lako do gema bez izgubljenog poena

Novak je u prvom kolu pokazao odličnu igru i u prvom zvaničnom meču od kada je počela sezona na travi, savladao Kazahstanca Andreja Golubjeva sa ubedljivih 3:0 u setovima. Štepanek je na startu turnira igrao protiv Urugvajca Pabla Kuevasa i pobedio ga bez izgubljenog seta.

Ovo će biti njegov 12. susret sa Novakom Đokovićem, koga je uspeo da pobedi samo jednom.