KATALONCI UTIŠALI PIONIR: Barsa razoružala Partizan!

Novi neuspeh crno-belih u Beogradu

Partizan je neuspehom protiv Barselone doživeo peti poraz u Evroligi
1 / 5 Foto: Tanjug

BEOGRAD - Košarkaši Partizana poraženi su u Beogradu od ekipe Barselone rezultatom 82:64 (11:17, 27:15, 26:12, 18:20) u meču 6. kola Grupe A Evrolige.Partizan je posle ovog neuspeha ostao na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednom pobedom i čak pet poraza. Barselona ima skor od 4 pobeda i dva poraza.Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Bogdan Bogdanović sa 24 poena, dok je Terens Kinsi dodao 11. U pobedničkom timu istakao se Alehandro Abrines sa 19 poena, dok je Jakob Pulen ubacio 13.Partizan se protiv Barselone držao prvih 15 minuta, ali su Katalonci u finišu prvog poluvremena preokrenuli rezultat i dobili prvih 20 minuta s 38:32. Barselona je u trećoj četvrtini napravila seriju od 14:4 i stekla 16 poena prednosti, 52:36. Usledila je nova serija gostiju za 20 poena prednosti, 62:42. Partizan je u poslednju četvrtinu ušao sa zaostatkom od 20 poena, 64:44, ali je Barselona sigurnom igrom držala ubedljivu prednost i zasluženo je stigla do pobede.CSKA je ranije danas pobedio Nanter s 72:60, dok će u petak igrati Fenerbahče i Budiveljnik.Crno-beli će u narednom kolu, 28. novembra, gostovati ekipi Nantera.

Pobede Panatinaikosa i Laboral KućeKošarkaši Panatinaikosa i Laboral Kuće zabeležili su večeras pobede u Grupi D Evrolige. Panatinaikos je kao domaćin savladao Lijetuvos Ritas sa 80:72, dok je ekipa Laboral Kuče u gostima u Tel Avivu dobila Makabi sa 70:65. U Grupi D nalazi se i Crvena zvezda koja će se sutra u 17.00 sastati sa Lokomotivom Kuban u Krasnodaru. Na tabeli vodi Makabi sa skorom 4/2, Lokomotiva ima četiri pobede i poraz, a slede Panatinaikos i Laboral sa 3/3. Zvezda ima dva trijumfa i tri poraza, dok je na poslednjem mestu Ritas sa skorom 1/5. Važnu pobedu u Grupi C zabeležila je Zjelona Gora, koja je u Minhenu savladala Bajern sa 78:71, dok je Galatasaraj u Istanbulu dobio Sijenu sa 54:52.