MEĐU OSAM: Marković i Bogdanović odveli slabu Srbiju u četvrtfinale

Evrobasket

Naša selekcija teškom mukom dobila Belgiju 76:69

Košarkaša reprezentacija Srbije savladala je teškom mukom Belgiju (76:69) u prvom kolu četvrtfinalne grupe „E“ i osigurala plasman među osam najboljih selekcija Evrobasketa u Sloveniji.

Loše su izabranici selektora Dušana Ivkovića počeli meč u sablasno praznoj dvorani „Stožice. Belgija je povela 8:0, a osim šuta Srbija je imala mnogo problema sa igrom u odbrani što pokazuje i podatak da su nam protivnici prvih 10 poena dali iz reketa.

U drugom delu prve četvrtine, igra je ubrzana spoljna linija predvođena Stefanom Markovićem (deset poena) je počela da pogađa i rezultat je posle autokoša Belgijanaca dva minuta pre kraja četvrtine preokrenut (17:15).

Do kraja prve deonici Ervel je postigao prvi koš, a potom je posle ulaza Markovića, Srbija opet povela 19:18.

Druga deonica nije donela gotovo nikakvu promenu u igri Srbije. Odbrana beše loša, slabo pokretljiva, što su Belgijanci čiji je napad veoma disciiplinovan uspešno kažnjavali. Na poluvremenu Srbija je vodila 40:36.

Po povratku iz svlačionice košarkaši Srbije su nastavili da igraju po sistemu toplo – hladno, pa su sve do poslednjem minuta treće četvrtine i trojke Micića bili u zaostatku. Ipak treći deo igre, završen je vođstvom 54:51.

Na startu četvrte četvrtine Nikola Kalinić, koji je početkom drugog poluvremena poremetio Begana je pogodio trojku i odlepio Srbiju na 57:51.

Bogdanović je polovinom poslednje četvrtine pogodio bitnu trojjku, ali je na drugoj strani po ko zna koji put dozvoljeno protivniku da pogod tri poena i ostane u igri. Četiri minuta pre kraja 63:59.Dva minuta pre kraja Belgijanci su prišli na 65:63, ali je Stefan Marković pogodio prvo trojku, a potom i dva penala za 70:63.

Belgijanci su brzo postigli četiri poena, ali je njihove nade trojkom raspršio Bogdan Bogdanović.

Naredni meč reprezentacija Srbije igra u petak protiv Ukrajine. Meč se igra od 17.45.

Tekstualni prenos

Kraj 76:69

Trojka Bogdanovića

Poslednji minut 70:67

Dva i po minuta pre kraja Stefan Marković je na 65:63 pogodio treću trojku, a potom i dva penala 70:63

Micić je pogodio trojku, Srbija ponovo vodi 52:51

Mukubu vraća Belgijancima prednost 49:48, a posle koša Begana zaostatak raste 48:51. U igri Srbije nema brzine, agresivnosti...

Began na polovini četvrtine pogađa trojku 48:48

Nikola Kalinić je agresivnom odbranom uspeo da poremeti Begana, kolji je do sada bio najefikasniji igrač Belgije, ali i dalje slabo zatvaramo reket u koji nam protivnici utrčavaju iza leđa.

Ervel vraća vođstvo Belgiji 18:17

Bjelica je promašio dva penala, ali su Belgijanci postigli autokoš (piše se kapiztenu Krstiću). Srbija vodi 17:15

Nova trojka Markovića 15:15

Brža igra i odmah je smanjena razlika 15:12 za Belgiju

Stefan Marković je pogodio trojku 12:8, ali je na drugioj strani oprecizan Mukubu 15:8

Nemamo preciznost u napadu, a odbrana nam je slaba

Bogdanović 10:5

Tri poena Bjelice u četvrtom minutu 10:3

Prodor i ubacivanje pod tablu, za četiri lagana poena rivala 8:0

Sa dva koša iz reketa Belgijanci su poveli 4:0, te je Ivković posle samo dva minuz+ta prekinuo igru tajm autom.

U dvorani "Stožice" premalo gledalaca

Prva četvrtina

Srbija je u drugu fazu prenela četiri boda, dok su Belgijanci, kao treći tim a grupe u nastavak takmičenja ušli bez bodova. Dve selekcije su odigrale prijateljski susret neposredno pred start Evrobasketa, a naša selekcija je meč na turniru u Turskom dobila 79:52, iako je na polu vremenu zaostajala (34:28).