OVE STVARI ODMAH BACITE, JER SU OPASNE ZA DECU U VODI Instruktorka plivanja upozorila roditelje: "Niste svesni koliko su OPASNE"
Foto: TikTok/scarnati.swim

DALA SAVET

OVE STVARI ODMAH BACITE, JER SU OPASNE ZA DECU U VODI Instruktorka plivanja upozorila roditelje: "Niste svesni koliko su OPASNE"

Žena -

Instruktorka plivanja Niki Skarnati objavila je na TikToku video u kojem je nabrojala stvari koje roditeljima ne preporučuje da koriste za decu u vodi jer mogu da budu opasne.

Prve na listi našle su se pelene za vodu, uz objašnjenje: "Kaka će izaći i završiti u bazenu".

Sledeća na listi je stvar koju zaista koriste gotovo svi – mišići za plivanje za decu. "Grade lažno samopouzdanje i time povećavaju rizik od davljenja", pojasnila je svoj stav instruktorka.

Instruktorka plivanja roditeljima savetuje i da nikako ne kupuju deci takozvana sirena peraja, koja su spojena jer ističe da upravo to što drži mališanima spojene noge povećava rizik od davljenja. "Bacite ih", poručila je Niki.

Iako većina mališana obožava da nosi naočare za ronjenje, ona to ne savetuje – doduše, ne zato što je opasno, već smatra da se kod dece na ovaj način "povećava strah od kvašenja lica".

@scarnati.swim As a self rescue swim instructor, dont use these for unskilled swimmers. Also, puddle jumpers are not approved as a learn to swim aid. Get in the water and play with your kids! And get them into high quality swim lessoms. #scarnatiswim #springhillisr #selfrescueswim #swiminstructorlife ♬ original sound - Nikki Scarnati

Na jednoj od fotografija u videu, ona prikazuje i šlauf za plivanje, za koji ističe da je opasan jer dete drži u vertikalnom položaju i ističe da je to "položaj davljenja".

Ipak, mnogi su komentarisali da obožavaju da rone s naočarima, ali i da mnogim mališanima smeta hlor, tako da ne podržavaju njen stav u vezi sa ovom stavkom na listi.

"Naočare su u redu ako vaše dete može efikasno da pliva samo. Ja radim sa decom od šest meseci do šest godina", odgovorila je Niki u jednom komentaru.

U vezi sa mišićima za plivanje, za koje su mnogi u komentarima tvrdili da su im kao deci pomogli da imaju više samopouzdanja u vodi, instruktorka je poručila: "Problem je što deca uđu u vodu misleći da će plutati, a ako nemaju mišiće, ne plutaju".

Kada su u pitanju pelene za vodu, instruktorka je u komentarima pojasnila da je mnogo bolje koristiti višekratne pelene za kupanje umesto jednokratnih jer "bolje prianjaju oko nogu i struka".

(Kurir.rs/ Yumama/ L. S)

Bonus video:

Prijavite se za kurir 5 priča
Naš dnevni izbor najvažnijih vesti

* Obavezna polja
track