LINČOVALI IH I OSTAVILI DVOJICU DA UMRU: Novi detalji istrage o ubistvu GIDRE!
Foto: Privatna Arhiva

Određen pritvor do 30 dana osumnjičenima za pomaganje

LINČOVALI IH I OSTAVILI DVOJICU DA UMRU: Novi detalji istrage o ubistvu GIDRE!

Crna Hronika -

NOVI SAD - Sud odredio pritvor petorici osumnjičenih za neprijavljivanje krivičnog dela i učestvovanje u tuči u kojoj su ubijena dva mladića.

Vladimiru Kezmiću (33), policajcu iz Novog Sada, koji je uhapšen u subotu zbog sumnje da je kao radnik obezbeđenja "Moje kafanice" u sredu učestvovao u tuči u kojoj su ubijeni pilot Dario Roklicer (29) i jedan od vođa navijača Vojvodine Dragan Jovanović Gidra (26), juče je priveden na saslušanje u novosadsko Više javno tužilaštvo, a nakon saslušanja sudija za prethodni postupak na predlog tužilaštva mu je odredio pritvor do 30 dana.

Pored njega, pritvor do 30 dana je određen i ostaloj četvorici - dvojici radnika obezbeđenja Petru Radoviću (34) i Miletu Nikoliću (41), kao i drugarima nastradalog pilota Andrea Čizmiću (32) iz Beograda i Borislavu Čoloviću (26) iz Sremske Mitrovice zbog učestvovanja u tuči i ne prijavljivanja krivičnog dela.

Kako nezvanično saznajemo u sudu su se svi branili ćutanjem, a pritvor im je određen zbog mogućeg uticaja na svedoke. Inače, kako smo nezvanično saznali, policajac Kezmić je bio priveden i prvog dana kada se desilo dvosturko ubistvo. Međutim, on je tada rekao da je bio u lokalu, ali da je navodno otišao ranije, jer je morao da vozi u Urgentni centar povređenog radnika obezbeđenja Miroslava Knežića, zvanog Kimi (32), koji je uhapšen istog dana kada se desilo ubistvo a koji se sumnjiči da je Stevana Josića, jedinog osumnjičenog za teško ubistvo, vozio i krio u svom stanu.

Na saslušanju zanemeo

Međutim, u subotu kada je uhapšen, policajac je pred svohjim kolegama zanemeo. Nije hteo da iznosi odbranu, već se branio ćutanjem, što je isto ponovio i juče u sudu, saznajemo nezvanično. Nejasno je zbog čega niko od osoblja lokala, menadžer, vlasnik i gosti koji su bili te večeri u kafani nisu uhapšeni i što protiv njih nije podneta krivična prijava zbog prikrivanja krivičnog dela. Prema našim saznanjima iz vrha MUP-a, novosadska policija je tražila da pohapsi i ostale, ali Tužilaštvo je odbacilo njihov predlog, sakupljajući još podatke.

- Nemoguće je da tuča izbije u lokalu, da dođe do ubistva u lokalu, da se nastavi napolju i da oni koji su bili prisutni ne pozovu policiju ili hitnu pomoć, već da hladnokrvno odu i zatvore lokal, kao da je sve normalno, i da ostave dva mrtva čoveka ispred svog objekta - kaže izvor za Kurir.

Bio u obavezi da obavlja dužnost

Izvor iz policije dodaje da je policajac Kezmić, bez obzira što nije bio na dužnosti, bio u obavezi da obavlja svoj posao, a ne da i on učestvuje u tuči i da to još i prikrije. Takođe, izvor smatra da on nije od one grupe policajaca koji su radili dodatni posao da bi izdržavao porodicu, iako je i to strogo zabranjeno, već da spada u onu drugu grupu koja je problematična, i u kojoj su oni koji su preko dana u uniformi koji su, dok su noću s druge strane zakona.

Problematične tetovaže

- Tetovaže koje su po izgledu i sadržaju uvredljive, a posebno nepristojne za javnost ili radno okruženje, koje su grube i nasilne nisu dozvoljene policijskim službenicima. Tetovaže bi trebalo prijaviti nadređenom rukovodiocu i od njega zatražiti dozvolu za eventualno tetoviranje, koje ne bi smelo biti na vidljivim delovima tela: glava, vrat, donji deo nadlaktice, podlaktica, šake, vidljivi delovi nogu - kaže jedan od kolega Kežmića.

Ko je deaktivirao Fejsbuk profil?

Ono što je interesantno i začuđujuće je da fejsbuk stranica Vladimira Kezmića bila aktivna sve negde do 14 časova, nakon čega je ugašena. Postavlja se pitanje, s obzirom da je on u to vreme bio u sudu, da li mu je, i ko omogućio da uđe na svoju fejsbuk stranicu i ugasi je, ili da pozove nekoga i da mu instrukcije da mu deaktivira profil?

S.Stojanović

Prijavite se za kurir 5 priča
Naš dnevni izbor najvažnijih vesti

* Obavezna polja
track