Mudrinski spasio Zvezdu u nadoknadi vremena

Iz keca u dvojku

Crveno-beli preokrenuli rezultat i slavili u derbi meču 14. kola Jelen Super lige Srbije

UŽICE - Fudbaleri Slobode Point i Crvene zvezde odigrali su zanimljiv derbi meč 14. kola Jelen Super lige Srbije a gosti su slavili rezultatom 2:1 (0:1). Sloboda je povela golom Daria Purića u 26. minutu, a pobedu Crvenoj zvezdi doneo je Ognjen Mudrinski golovima u 85. i 90+3 minutu.

Domaćin je poveo kada je Purić posle gužve u šesnaestercu i centaršuta Slavka Marića glavom savladao golmana Zvezde Bobana Bajkovića.

Domaća ekipa je u 83. minutu ostala sa igračem manje pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Slavko Marić, a crveno-beli su već dva minuta posle toga došli do izjednačenja.

Posle centaršuta sa desne strane, golman domaće ekipe Dejan Ranković loše je intervenisao, a lopta je došla do Luke Milunovića koji je šutirao, a Mudrinski je samo skrenuo u gol. Pobedu Zvezdi Mudrinski je doneo posle nove greške golmana Rankovića, koji je loše procenio centaršut Kadua, a ispred njega je Natanijel Asamoa glavom ubacio loptu u peterac, gde je napadač crveno-belih dobro reagovao i poslao je u prazan gol.

Po završetku meča viđene su nemile scene, domaći igrači jurili su da se obračunaju sa glavnim sudijom meča Majom Vujovićem.

Za beogradski klub nastupio je i Kadu, koji se vratio na teren posle višemesečne pauze zbog povrede. On je u 85. minutu zamenio Milunovića.

Utakmici u Užicu prisustvovalo je oko 10 hiljada gledalaca. Zvezda se pobedom približila lideru na tabeli Partizanu na dva boda, ali crno-beli imaju utakmicu manje pošto će večeras od 19.00 dočekati Smederevo.

Sloboda se nalazi na osmom mestu sa 20 bodova.

SLOBODA - CRVENA ZVEZDA 1:2 (1:0)

Strelci: Purić 26. - Mudrinski 85., 90+3.Stadion: Pod Beglukom Sudija: Majo Vujović, pomoćnici: Srđan Kaurin, Zoran MićanovićSLOBODA: Ranković - Vasilić, Gojković, Ćulibrk, Marić - Lovrić, Knežević, Purić, Beljić, Tijago - Ranđelović.CRVENA ZVEZDA: Bajković - Vešović, Spajić, Jovanović, Mladenović - Mijailović, Milivojević, Lazović, Milijaš, Milunović - Mudrinski.