(VIDEO) NAJVEĆI GRČKI DERBI: PAO sa igračem manje šokirao Olimpijakos u Pireju

ODALJILI LJUTOG RIVALA OD TITULE

Fudbaleri Olimpijakosa i Panatinaikosa igrali su nerešeno 1:1 (0:0) u utakmici 24. kola grčkog prvenstva.

Iako duel crveno-belih i zelenih važi za najveći derbi u zemlji Helena, danas je uloga apsolutnog favorita pripadala Olimpijakosu protiv posrnulog Panatinaikosa.

Ipak, gosti su na "Karaiskakiju" šokirali domaćina i njegove igrače otkinuvši im dva boda u 87. minutu.

Olimpijakos je poveo golom Fortunisa iz penala u 62. minutu, neposredno pošto je isključen igrač Panatinaikosa Oikonomu.

Međutim, iako sa igračem manje, PAO je do izjednačenja i boda došao pogotkom Munijea, takođe sa bele tačke, u 87. minutu.

Srpski fudbaler Uroš Đurđević igrao je za Olimpijakos u poslednjih 15-ak minuta.

Posle današnjih kikseva Olimpijakosa i PAOK-a, AEK je najbliži tituli, jer vodi na tabeli sa 54 boda, dva više od solunskih crno-belih i čak sedam od pirejskih crveno-belih.

PAOK i Olimpijakos imaju po meč manje i to onaj međusobni neodigrani, jer su navijači solunskog kluba rolnom toalet papira u glavu pogodili trenera Pirejaca Oskara Garsiju. Očekuje se da će Olimpijakosu biti dodeljena pobeda službenim rezultatom.