ASISTENCIJA TADIĆA: Ajaks pregazio AEK, remi Šahtjora i Hofenhajma uz goleadu (VIDEO)

ludnica u ligi šampiona

Fudbaleri Ajaksa savladali su AEK 3:0 (1:0), dok su Šahtjor i Hofenhajm odigrali nerešeno 2:2 (1:2) u prvim mečevima drugog dana prvog kola Lige šampiona.

Srpski vezista Dušan Tadić je asistirao i on je u poslednjih 11 utakmica učestvovao sa sedam asistencija i pet golova.

"Kopljanici" su u prvom poluvremenu pokušavali da probiju disciplinovanu odbranu grčkog tima i iskoristili su pad koncentracije već posle pedesetak sekundi u drugom delu.

Taljafiko je dobio loptu od Neresa i na tacni, izašao iza leđa odbrane grčke ekipe i Ajaks je poveo u 46. minutu sa 1:0.

AEK je pokušavao da sporadično pripreti kontranapadima, ali to nije prolazilo. Holandski tim duplira prednost u 77. minutu kada Dušan Tadić dobro okreće svog čuvara i utrčava na desni bok odakle šalje centaršut na drugu stativu za Donija fan de Beka i 2:0.

Konačan rezultat je postavio Taljafiko spektakularnim pogotkom u 89. minutu kada je iskosa šutnuo savršenu parabolu i pogodio malu mrežu gola protivnika.

Hofenhajm u drugoj utakmici igranoj od 18.55 nije uspeo da sačuva prednost. Dva puta je vodila nemačka ekipa i dva puta ispuštala prednost.

Prvo se Grilič dobro ubacio po sredini u šestom minutu za 1:0 da bi Ismaili dvadeset minuta kasnije izjednačio na 1:1 sjajnom solo-akcijom.

Hofenhajm ponovo vodi od 38. minuta kada je Nortvajt skočio sjajno posle kornera, ali na 2:2 poravnava Majkon fantastičnim dalekometnim hicem u 81. minutu.

DRUGO POLUVREME:

90+5. minut - Sahtjor - Hofenhajm 2:2

90+3. minut - Ajaks je savladao AEK sa 3:0

90+2. minut - Velika šansa za Šahtjor! Nisu fudbaleri ukrajinskog tima uspeli da smeste loptu u mrežu, zapravo odbrana Hofenjama je izbacila sa gol linije

91. minut - GOOOL 3:0 - Taljafiko je želeo da centrira, ali je prevario golmana AEK-a i postigao gol

81. minut - GOOOOOOL 2:2 - Bomba Majkona sa više od 20 metara

77. minut - GOOOOOOL 2:0 Van de Bek je pogodio posle asistencije Tadića

68. minut - Ajaks je postigao gol, ali je zbog nedopuštene pozicije poništen.

62. minut - Iz igre izlazi Huntelar zbog povrede.

58. minut - Odlična prilika za Taljafika, ali golman AEK-a je odlično spasao svoj gol.

46. minut - GOOOOL - Taljifiko donosi prednost svom Ajaksu protiv AEK-a na domaćem terenu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na utakmicama.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Završena su poluvremena na utakmicama.

38. minut - GOOOOL - Nordvajt donosi novu prednost Nemcima. Danac je loptu zakucao glavom pravo u mrežu domaćina i vratio vođstvo Hofenhajmu u Harkovu.

27. minut - GOOOOOL - Ismaili izjednačuje rezultat! Sjajna bravura Ismailija koji je lako obišao štopera Hofenhajma, namestio se na desnu nogu i spoljnom pogodio nebranjeni deo gola gostiju.

18. minut - Ajaks opkolio gol Grka, Šahtjor propustio nekoliko manjih šansi protiv Hofenhajma.

6. minut - GOOOOL - Griliš dovodi u vođstvo svoj Hofenhajm na gostovanju Šahtjoru.

1. minut - Počele su utakmice.

SASTAVI:

AJAKS (4-3-3): Onana - Mazraui, De Jong, Blind, Taljafiko - Zijeh, Šene, Eiting - Neres, Huntelar, Tadić.

AEK (4-2-3-1): Barkas - Čosić, Lambropulos, Oikanamu, Hult - Galanopulos, Simoeš - Bakakis, Klonaridis, Mantalos - Ponse.

ŠAHTJOR (4-2-3-1): Pjatov - Butko, Koholava, Rakicki, Ismaili - Stepanenko, Alan - Marlos, Tajson, Bolbat - Moraeš.

HOFENHAJM (3-3-1-3): Baumar - Nortvajt, Vot, Poš - Kaderabek, Grilič, Šulc - Bitenkur - Salaj, Žoelinton, Kramarić.

Sinoć su odigrani prvi mečevi ovogodišnje Lige šampiona, a Crvena zvezda je došla do prvih bodova u ovom takmičenju pošto je odigrala bez golova na Marakani sa Napolijem.

Večeras se igraju preostali mečevi prvog kola ovog takmičenja, a od 18:55 očekuju nas dva duela Ajaks-AEK i Šahtjor-Hofenhajm.