KATASTROFA ZVEZDE U LONDONU: Crveno-beli poniženi! Totenhem na srpskom šampionu iskalio bes (KURIR TV)

TEŽAK PORAZ

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su ubedljiv poraz od Totenhema u Londonu 5:0 (3:0) u utakmici trećeg kola Grupe B Lige šampiona.

Od specijalnog izveštača Kurira iz Londona - Gorana Anđelkovića

"Pevci" su sa četiri boda prestigli crveno-bele na tabeli i zauzeli drugo mesto. Srpski prvak je sada treći sa tri boda.

U drugom meču Grupe B Bajern je kao gost u Pireju trijumfovao protiv Olimpijakosa 3:2 i učvrstio se na vrhu sa maksimalnih devet bodova, dok je ekipa iz Pireja ostala na samo jednom.

Po dva gola za Totenhem u ubedljivoj pobedi nad Zvezdom postigli su Hari Kejn i Hung-min Son, a jedan Erik Lamela.

Crveno-beli su se nadali da mogu da iznenade vicešampiona Evrope, koji je bio u krizi, ali su na kraju platili ceh za sve minule neuspehe ekipe trenera Maurisija Poketina.

Imala je Zvezda periode dobre igre, kada je čak nekoliko puta i zapretila domaćinu, ali bi svaki put usledilo bolno "prizemljenje" u vidu lopte u mreži Milana Borjana.

S druge strane, pobeda Totenhema je mogla da bude i ubedljivija, ali su Borjan i dekoncentracija domaćih napadača u završnici "zaustavili" rezultat na 5:0.

Uoči večerašnjeg duela sa crveno-belima, "pevci" su bili u crnoj seriji - tri utakmice bez pobede, odnosno samo su jednom slavili na prethodnih sedam mečeva. Rane iz prošlog kola Lige šampiona kada ih je Bajern demolirao usred Londona (2:7) još su ih pekle.

Zato je domaćin od starta demonstrirao silu, pa je posle 16 minuta već vodio 2:0, pogocima Kejna (deveti) i Sona.

Zvezda se probudila posle drugog primljenog gola, uspostavila ravnotežu, ali je uoči odlaska na odmor, u 44. minutu, reprezentativac Južne Koreje je još jednom zatresao Borjanovu mrežu.

U nastavku je ritam igre opao, ali su "pevci" iskoristili još dve šanse, preko Lamele u 57. i Kejna u 72. minutu.

Uprkos tome što je UEFA zabranila Zvezdi organizovano vođenje navijača u London, crveno-beli su imali podršku oko 300 "Delija".

U poluvremenu meča Totenhem je odao poštu prošle godine preminulom Goranu Bunjevčeviću, svom nekadašnjem igraču i kapitenu Crvene zvezde.

Zvezda i Totenhem sastaće se ponovo u četvrtom kolu, 6. novembra na "Marakani".

KRAJ - 5:0!

83. minut - Prvi žuti karton na utakmici! Dobio ga je Milunović zbog udaranja Lo Selsa po licu.

82. minut - Poslednja izmena kod Zvezde, Vukanović umesto Van la Pare.

80. minut - Bez obzira na rezultat, navijači Zvezde, njih oko 300, i dalje iz sveg glasa bodre crveno-bele.

79. minut - Dele Ali je ustupio mesto Lo Selsu.

73. minut - Fojt je zamenio Vertongena.

72. minut - 5:0 - KEJN! Kapiten Totenhema kroz noge Gobeljiću u malu mrežu za svoj drugi gol večeras.

70. minut - Marin je bio baš blizu gola! Njegov udarac završio je za malo pored.

68. minut - Kakav aplauz za Sona! Napustio je igru i ustupio mesto Dajeru, a onda je dobio ovacije.

67. minut - Velika prilika za domaćina. Son je "pogodio" Kejna "u trepavicu", a kapiten nije dobro reagovao glavom.

66. minut - Garija se posle duplog pasa sa Marinom našao u šansi, i dok je Sančez uklizavao, Argentinac je šutirao, ali je golman Gazaniga bio na pravom mestu.

62. minut - Dvostruka izmena kod Zvezde - Petrović i Pavkov zamenili su Kanjasa i Tomanea.

59. minut - Borjan spasava Zvezdu! Lamela se našao "oči u oči" sa njim, a golman crveno-belih je sjajno intervenisao.

57. minut - 4:0 - LAMELA! Ostao je sam na desetak metara od gola, primio centaršut Orijea, namestio se i pucao u mrežu.

56. minut - Kao i nekoliko puta u prvom poluvremenu, i sada je Gobeljić zapretio, ali je njegov udarac Gazaniga ukrotio.

55. minut - Ponovo šansa za Totenhem. Son je "izbacio" Lamelu samog pred Borjanom, ali je šutirao pored gola.

53. minut - Još jedna prilika za domaćina. Son je bio u dobroj poziciji, ali nije šutirao, već je želeo da proigra Kejna, ali je Milunović intervenisao.

50. minut - Šansa za Totenhem, Kejn je centrirao, Lamela je između dvojice Zvezdinih defanzivaca šutirao preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, izmena nije bilo.

ANDERTON U ČAST GORANA BUNJEVČEVIĆA!

U poluvremenu utakmice na terenu se pojavio Daren Anderton, nekadašnji reprezentativac Engleske i saigrač Gorana Bunjevčevića iz Totenhema.

Anderton je dobio jak aplauz, a onda se obratio prisutnima.

O Bunji je govorio u superlativima, dok je na semaforu išao film o preminulom bivšem fudbaleru Zvezde i Totenhema.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

44. minut - 3:0 - SON! Zvezda je napadala, a domaćin dao još jedan gol. Marin je izgubio loptu, Ndombele "izvukao" kontru i Sona spojio s golom. Drugi gol reprezentativca Južne Koreje.

36. minut - Šansa za Zvezdu! Gobeljić je imao dosta prostora, šutirao je, ali je njegov šut izblokiran, lopta mu se vratila, ponovo je pokušao i ovaj put pogodio Marina, od koga se lopta odbila u gol-aut.

31. minut - Novi opasan napad Zvezde! Nije jasno da li je Gobeljić hteo da šutira ili centrira, ali je namučio Gazanigu, koji je loptu izbacio u korner.

27. minut - Crveno-beli kao da su se oslobodili pritiska, sada je Van la Para imao priliku, posle centaršuta sa desne strane, Holanđanin je nadskočio čuvara i šutirao glavom, ali je golman Gazaniga bio siguran.

26. minut - Fudbaleri Totenhema su šest puta šutirali, svih šest puta u okvir gola.

24. minut - Još jedan dobar napad domaćina završen je udarcem Dejvisa i odbranom Borjana.

22. minut - Dobar šut Ndombelea, Borjan odlično brani-

20. minut - Pokušaj Milunovića glavom iz daljine nije predstavljao opasnost po gol domaćina.

16. minut - 2:0 - SON! Lamela je sa leve strane centrirao na "drugu stativu" odakle je usamljeni Son zatresao mrežu.

15. minut - Prvi opasan napad Zvezde, međutim, Gobeljić je centrirao "iz prve" i nije pogodio nijednog od trojice saigrača u kaznenom prostoru.

11. minut - Ponovo preti Kejn, siguran je Borjan.

9. minut - 1:0 - KEJN! Lamela je izveo korner, Kejn je pobegao Degeneku i sa ivice peterca glavom poslao loptu u mrežu.

9. minut - Domaćin je od starta uspostavio inicijativu, a evo i prvog kornera za "pevce".

5. minut - Sada i Son pravi probleme Zvezdi, ali njegov šut nije bio dobar, pa Borjan nije imao težak posao.

3. minut - Kejn je uleteo u kazneni prostor, prevario Degeneka, ali se okliznuo neposredno pre šuta. Bila je to prva opasnost po Zvezdu.

1. minut - Sudija Gvida je dao znak da utakmica počne.

TOTENHEM: Gazaniga - Orije, Sančez, Vertongen, Dejvis - Ndombele, Sisoko - Son, Ali, Lamela - Kejn.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Kanjas, Vulić - Garsija, Marin, Van la Para - Tomane.

19:58 - Milojević: Ne opterećujemo se pričama o krizi protivnika

"Svaki klub prolazi kroz razne periode. Mnogo je bačen akcenat na tu njihovu navodnu krizu. To su sjajni igrači predvođeni fenomenalnim trenerom koji, po meni, spada u red najboljih trenera na svetu. Gledaćemo na njih kao da igraju u najboljoj formi. Ne opterećujemo se pričama o krizi, iako imaju problema. Oni su i dalje jedan od najboljih timova u Evropi i Premijer ligi“, poručio je Vladan Milojević.

19:42 - Totenhem u kanalu

19:37 - Nek u Londonu opet bude muk

19:26 - Omaž Goranu Bunjevčeviću

19:19 - Bez Delija u Londonu

Zvezda u Engleskoj neće imati podršku Delija, u skladu s kaznom UEFA.

"Šteta što ćemo biti lišeni podrške naših navijača, ali znamo da su oni uz nas i kad nisu tu. Zato ćemo dati sve od sebe da ih obradujemo kraj TV ekrana i tako u sjajnoj atmosferi dočekamo narednog rivala na Marakani", rekao je kapiten Marko Marin.

19:15 - Zvezdini omladinci izgubili 2:9 od vršnjaka iz Totenhema!

Prvak Srbije u duel ulazi kao drugoplasirani na tabeli sa tri boda, tri manje od lidera Bajerna, a dva više od Totenhema i Olimpijakosa.

Zvezda će u Londonu pokušati da prvi put, otkako je prošle sezone debitovala u elitnom takmičenju, osvoji bod ili tri na gostovanju.

Tim trenera Vladana Milojevića osokoljen je trijumfom u prošlom kolu, protiv Olimpijakosa na "Marakani" (3:1) i nastojaće da iskoristi krizu u kojoj se nalaze "pevci".

Totenhem je bez pobede je u poslednje tri utakmice u svim takmičenjima, odnosno zabeležio je samo jedan trijumf u prethodnih sedam mečeva. U međuvremenu je doživeo blamaže kakve se ne pamte. Tako je iz Liga kupa eliminisan od četvrtoligaša Kolčestera, a u prošlom kolu Lige šampiona doživeo je rekordni poraz na domaćem bunjištu - Bajern ga je demolirao 7:2!

Crvena zvezda i Totenhem su se već sretali u Evropi. Bilo je to u sezoni 1972/73 u osmini finala Kupa UEFA. "Pevci", tada branioci trofeja u tom takmičenju, u prvom meču u Londonu su stekli veliku prednost 2:0, pa ih minimalan poraz u beogradskom revanšu nije zaboleo.