MARAKANA NE PAMTI OVAKAV DEBAKL: Blamaža Zvezde protiv Bajerna! Levandovski terorisao crveno-bele i ispisao istoriju

NAJTEŽI PORAZ IKADA NA SVOM STADIONU

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Bajerna 0:6 (0:1) na stadionu "Rajko Mitić" u utakmici petog kola Grupe B Lige šampiona.

Zvezda je doživela najteži poraz u istoriji na "Marakani"!

Istoriju je ispisao i Robert Levandovski, jer je postigao četiri gola za 15 minuta, što u Ligi šampiona nikome pre nije uspelo.

Međutim, uprkos svemu, crveno-beli i dalje imaju realne šanse da se domognu proleća u Evropi. Za "prekomandu" u Ligu Evrope potrebno im je da u poslednjem kolu 11. decembra ne izgube od Olimpijakosa u Pireju.

U drugom meču Grupe B Totenhem je posle preokreta savladao Olimpijakos 4:2.

Bajern ima maksimalnih 15 bodova i overio je prvo mesto, dok je Totenhem (deset bodova) osigurao plasman među 16 najboljih u Ligi šampiona. Zvezda ima tri boda, a Olimpijakos jedan.

Bavarci su od prvog minuta meča na "Marakani" stavili domaćinu do znanja da su došli da što pre reše pitanje pobednika. Kontrolisali su igru, pritiskali crveno-bele, stvarali šanse...

Zvezda se nekako držala.

Mreža inače odličnog Milana Borjana zatresla se dva puta u prvom poluvremenu, u 14. mintutu ga je savladao Leon Gorecka i u 41. Levandovski, ali je gol Poljaka opravdano poništen zbog prethodnog igranja rukom asistenta Korentina Tolisoa.

A onda je došlo drugo poluvreme. Bajern je pokazao svu svoju moć, a Zvezdina igra se raspala u paramparčad.

Usledio je teror Levandovskog.

Počelo je penalom za koji se Poljak sam izborio, kada je Miloš Degenek igrao rukom. Levandovski je bio precizan sa bele tačke u 53. minutu za 0:2, a do 68. minuta postigao je još tri gola - 0:5.

Levandovski je stigao do 70. pogotka u evropskim takmičenjima, a ko zna kada bi se zaustavio da ga trener Hans-Diter Flik nije izveo iz igre u 77. minutu.

Do kraja se u strelace upisao i Toliso (89. minut) za konačnih 0:6.

Bajern je kao mašina!

Otkako je dotadašnji pomoćnik Hansi Flik preuzeo dužnost od Nika Kovača, njegov tim je odigrao četiri meča i zabeležio isto toliko pobeda uz gol-razliku 16:0, a pritom je protivnicima dozvolio ukupno dva šuta u okvir gola, od kojih jedan Zvezdi.

Bajern je ipak daleko viša liga od crveno-belih, ali je ipak bruka za bivšeg evropskog i svetskog šampiona da primi šest golova na svom stadionu. Pritom, da Borjan nije imao nekoliko fantastičnih intervencija, trijumf gostiju bi bio i ubedljiviji...

1 / 6 Foto: Nemanja Nikolić

KRAJ - 0:6!

89. minut - 0:6 - TOLISO! Francuz pogađa sa ivice peterca.

84. minut - KAKVA ODBRANA BORJANA! Toliso je išao sam na golmana Zvezde, koji je maestralno reagovao i prosledio loptu do prečke.

78. minut - "Zvezda je šampion", grmi sa Severa.

77. minut - Miler umesto Levandovskog.

76. minut - Ivanić umesto Petrovića.

69. minut - Milojević pojačava odbranu, Pankov umesto Garsije.

68. minut - Kimih je zamenio Martineza.

68. minut - 0:5 - LEVANDOVSKI! Četvrti gol Poljaka za samo 15 minuta! Odigrao je "dupli" dupli pas sa Perišićem, ostao sam pred Borjanom i izvršio rutinsku egzekuciju.

64. minut - 0:4 - LEVANDOVSKI! Het-trik Poljaka za 11 minuta! Pavar je centrirao, a Levandovski usamljen u neposrednoj blizini gola glavom poslao loptu u mrežu.

61. minut - Menja i Flik, Perišić umesto Kutinja.

61. minut - Prva izmena kod Zvezde, Vulić umesto Kanjasa.

60. minut - 0:3 - LEVANDOVSKI! Marin je pogrešio, lopta je došla do Kutinja, koji je centrirao, Toliso glavom spustio loptu do Levandovskog, koji je usamljen sa samo nekoliko metara poslao loptu u mrežu. Crveno-beli su reklamirali ofsajd poziciju Poljaka, ali nije je bilo, jer je Milunović zakasnio da izađe.

57. minut - Konačno Zvezda u napadu! Vukanović je ušao u kazneni prostor po desnoj strani i šutirao, ali pored gola.

53. minut - 0:2 - LEVANDOVSKI IZ PENALA!

52. minut - PENAL ZA BAJERN! Degeneka je lopta pogodila u ruku prilikom uklizavanja Levendovskom, pa je Kujpers pokazao na belu tačku.

51. minut - Gorecka je bio u povoljnoj poziciji, ali je slabo šutirao, pa je Borjan ukrotio loptu.

48. minut - Prema uvodnim minutima drugog poluvremena deluje da su crveno-beli odlučniji.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, nije bilo izmena.

1 / 5 Foto: Nemanja Nikolić

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1

45. minut - Šut Dejvisa za malo preko gola.

41. minut - PONIŠTEN GOL LEVANDOVSKOM! Majstorija Poljaka, pogodio je rašlje Borjanovog gola, ali je Kujpers na asistenciju iz VAR sobe poništio gol, jer je asistent Toliso igrao rukom.

31. minut - Prvi korner za Zvezdu.

27. minut - Levandovski je pao u kaznenom prostoru, nema ni govora o penalu.

24. minut - Gosti su već izveli osam kornera.

21. minut - Gobeljić je dobio udarac u glavu. Stavljena mu je čalma, pa je nastavio utakmicu.

20. minut - Kutinjo je lukavo šutirao iz "skraćenog kornera", Zvezdin golman ponovo na mestu.

16. minut - Volej Gorecke, još jedna sjajna odbrana Borjana.

14. minut - 0:1 - GORECKA! Bajern je golom krunisao ofanzivu. Kutinjo je centrirao sa desnog krila, Gorecka je između dvojice Zvezdinih defanzivaca glavom poslao loptu u mrežu.

13. minut - Bajern je u totalnoj ofanzivi...

12. minut - Levandovski sa distance, pa Koman sa levog krila snažno pucaju, ali Borjan je za sada sjajan.

7. minut - VELIKA ŠANSA ZA BAJERN! Išao je Levandovski sam ka Borjanu, ali ga je Milunović stigao i omeo pri šutu, pa je lopta završila pored gola.

7. minut - Žuti karton je dobio Milunović zbog udaranja u glavu Levandovskog u skoku.

6. minut - Levandovski je šutirao, Borjan je siguran.

3. minut - Prvi korner na utakmici izveli su gosti, nije bilo naivno po Zvezdu, ali su crveno-beli na kraju izbacili loptu iz kaznenog prostora.

1. minut - Kujpers je dao znak da utakmica počne.

SPEKTAKULARNA KOREOGRAFIJA "DELIJA"!

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević dao je prednost Vukanoviću ispred Van la Pare, a načinio je i hrabar potez uvrstivši u tim mladog vezistu Petrovića. Milojević nije mogao da računa na povređene Pavkova i Jovančića.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić - Petrović, Kanjas - Garsija, Marin, Vukanović - Boaći.

BAJERN: Nojer - Pavar, Martinez, Boateng, Dejvis - Toliso, Alkantara, Koman, Gorecka, Kutinjo - Levandovski.

BLOG UŽIVO:

20:57 - Tu su i navijači Bajerna

20:53 - Pun Sever dočekuje Bavarce

20:51 - Svita poznatih na "Marakani"

20:34 - Kokeza i Pantelić stižu, Terzić odlazi...

20:29 - Degenek pozdravlja goste

20:25 - Vruć doček za fudbalere Bajerna

19:54 - Reke "Delija"

19:51 - Gužva na Autokomandi

19:42 - Bajern se zahuktao!

Bajern u poslednje tri utakmice ima gol-razliku 10:0. Pobedio je Olimpijakos 2:0, a onda Borusiju Dortmund i Fortunu Dizeldorf po 4:0. Pritom, Bajernovi rivali su na ta tri meča uputili samo jedan udarac u okvir gola!

19:39 - Tu je i Aca Lukas

19:34 - Stigao je! Karl Hajnc Rumenige!

19:31 - Delije hrle ka "Marakani"

19:01 - Milojević: Ovo nije pozorište... "Ovo nije pozorište da sami igrate predstavu. Imate protivnika i igrate koliko vam on dozvoli. Uvek može bolje, kakvi god da su rezultati. Ovo su stvarno velike ekipe, a mi objektivno nismo na tom nivou koliko god to želeli. Potrudićemo se da sve to ispravimo, očekujem od igrača da sutra to sve bude mnogo bolje", kazao je Milojević.

18:22 - Degenek: Nema predaje, čak i ako Bajern povede

18:00 - Marin priznao da mu je Albanac spasao karijeru

17:51 - Omladinci Zvezde ponovo osvojili bod protiv Bajerna

17:43 - Da li vrednost izražena u parama presuđuje pobednika?

17:23 - Augentaler se prisetio autogola na "Marakani"

16:55 - Crveno-beli definitivno bez Pavkova

16:44 - Zvezdini omladinci igraju sa vršnjacima iz Bajerna

16:31 - Sudi čuveni Kujpers

16:24 - Nemci okupirali centar Beograda

U isto vreme (21.00) u Londonu se u okviru Grupe B sastaju Totenhem i Olimpijakos.

Bajern je već obezbedio plasman u osminu finala elitnog takmičenja, a malo mu nedostaje i da overi prvo mesto. Bavarci imaju 12 bodova, slede ih "pevci" sa sedam, Zvezda sa tri i Olimpijakos sa jednim.

Srpski prvak bi trijumfom nad Bajernom, uz pobedu ili remi Totenhema sa Olimpijakosom, osigurao proleće u Evropi.

Međutim, tim trenera Vladana Milojevića imaće težak posao protiv giganta iz Minhena, koji je na "Alijanc areni" dobio njihov prvi ovosezonski susret rezultatom 3:0.

Crveno-beli i njihovi navijači, uoči gostovanja Bajerna, rado listaju knjigu sećanja i vraćaju je na 24. april 1991, kada je Zvezda na "Marakani" remizirala sa istim rivalom 2:2 i plasirala se u finale tadašnjeg Kupa šampiona, koji je kasnije u Bariju i osvojila savladavši Marsej boljim izvođenjem penala.

Savićević, Pančev, Mihajlović, Jugović, Prosinečki i drugovi su tada eliminisali Bajern autogolom Augentalera u poslednjim trenucima beogradskog revanša, pošto su prethodno u Minhenu pobedili 2:1.

Slavlje crveno-belih na "Marakani" propraćeno je rečima čuvenog komentatora Milojka Pantića: "Nebo se otvorilo"!

Zvezda i Bajern odigrali su ukupno šest utakmica.

Pre pomenutog polufinala Kupa šampiona igrali su u trećem kolu Kupa UEFA 1979, kada je Bajern kao domaćin pobedio 2:0, pa ga poraz u Beogradu 3:2 nije zaboleo.

Bavarci su jedini put na "Marakani" slavili u Ligi kupa UEFA 2007. Zvezda je dva puta vodila, ali je Bajern uspeo da pobedi golom tada mladog Tonija Krosa u 94. minutu - 3:2.