VOŽDOVAC NALJUTIO ZVEZDU: Domaćin poveo, pa se RASPAO, crveno-beli nastavili pobedničku seriju! VIDEO

Superliga Srbije

Lider šampionata, ekipa Crvene zvezde, u okviru 27. kola fudbalske Super lige Srbije savldala je na Dušanovcu ekipu Voždovca rezultatom 4:1

KRAJ MEČA

Zvezda je pobedila posle preokreta, pošto je Voždovac vodio od četvrtog minuta golom Dragana Stoisavljevića.

Crveno-beli su prednost stekli do poluvremena, a strelci su bili El Fardu Ben u 30. i Mirko Ivanić u 37. minutu.

Potom su golove dali i Željko Gavrić u 67. i Aleksa Vukanović u 76. minutu.

Zvezda je prva na tabeli sa 77 bodova, 12 više od drugoplasiranog Partizana, koji će kasnije danas igrati svoju utakmicu 27. kola.

Voždovac ima 33 boda i zauzima 11. mesto na tabeli fudbalskog prvenstva Srbije

1 / 5 Foto: Starsportphoto

DRUGO POLUVREME:

89. minut- Zvezda se opustila u finišu što Voždovac pokušava da iskoristi i ublaži poraz

85. minut- Sjajna šansa za Voždovac, Stanisavljević pogađa prečku

81. minut - Umesto Gavrića u igri je Falćineli koji se oporavio od koronavirusa

78. minut - Gavrić pogađa stativu, nakon sjajnog udarca

76. minut. GOOL 1:4, Vukanović , posle velike gužve i kornera, Vukanović je sa nekoliko metara sproveo loptu u mrežu Krunića.

Zvezda

75. minut- Sjajan šut Vukanovića i još bolja intervencija Krunića

Odmah posle gola dvostruka izmena u Zvezdi umesto Kataija i Pankova u igri su su Srnić i Degenek

68. minut - GOOL, 1:3, Gavrić, sjajna akcija Zvezda u tri poteza Ivanić je dubinskom loptom uposlio Gajića , koji vraća do Gavrića koji rezantnim udarcem pogađa dalji ugao gola Voždovca

65. minut- Opao je ritam meča,

60 minut. - Kanga je sjajno uposlio Vukanovića loptom u prostor, ali se ovaj nije snašao pred golom Voždovca

Zvezda

58. minut - Druga izmena i u Zvezdi, umesto Petrovića u igri je Nikolić.

55. minut - Druga izmena u Voždovcu, umesto Cvetićanina u igri je Arsić

53. minut - Dobar pokušaj Milosavljevića sa distance, lopta odlazi u korner.

49. minut - Katai je proigrao Gavrića posle prodora koji je promašio celu loptu

46. minut- Počelo je drugo poluvreme, dve izmene Vukanović umesto Bena u Zvezdi i Lasickas umesto Ivezića kod domaćina.

1 / 6 Foto: Starsportphoto

PRVO POLUVREME:

45. minut - Sjajna akcija Rodića i Kataija, šut Kataija i fantastična intervencija Krunića!

43. minut- Neverovatan promašaj Bena, nakon centaršuta Gajića prima loptu neometan na pet metara i šalje visoko preko prečke.

41. minut - Žuti karton za Kataija

40. minut - Nova prilika za Zvezdu pokušao je Ben sa penaltika, zamalo je bio neprecizan,

37. minut - GOOL 1:2, Ivanić,Gajić je sjajno centrirai sa desne strane, pravo na glavu Ivanića, koji je pogodio drugi ugao golmana Krunića.

35. minut- Nakon izjednačujućeg gola Zvezda još više pojačala pritisak.

30. minut - GOOL 1:1, Ben, Katai je posle oštar centaršut, Ben je bio na pravom mestu i postigao gol glavom sa pet metara. Zanimljivo je da je ovo Benu 61. gol u dresu Zvezde, čime je postao najbolji strelac u istoriji kluba, ako računamo samo strance.

24. minut - Nakon odličnog centaršuta Kange nisu se snašli Pankov i Milunović u petercu domaćina

20. minut- Nakon kornera i odbitka, lopta je došla do Gajića, koji hvata volej, prava bomba ka golu domaćina, ali Krunić spektakularnio brani.

17. minut - Pokušao je Kanga iz izgledne situacije ali slabo je zahvatio loptu.

14. minut- Dobar pokušaj Kataija sa ivice šesnaesterca , ali brani Krunić

8. minut- Gol je šokirao Zvezdu, koja pokušava nametne svoj ritam utakmice

4. minut - GOOL 1:0, Stoisavljević, školska akcija Voždovca, nakon centrašuta Milojevića, sjajan gol glavom postiže Stoisavljević

1. minut - Utakmica je počela

Sastavi:

VOŽDOVAC : Krunić – Ivezić, Purtić, Bogdanović, Hajdin– Ajdinović – Milosavljević, Cvetićanin, Dukić, Stojisavljević, Milojević.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Rodić – Petrović – Gavrić, Ivanić, Kanga, Katai – Ben.

Sastavi

Šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković ističe da je jedino bitno da ekipa osvoji nova tri boda, bez obzira na to da li će igra biti lepa ili ružna:

’’Momci će odraditi jedan trening na veštačkoj travi, ništa specijalno taj jedan trening ne može da promeni, cilj nam je da osete podlogu i brzinu lopte, posle toga ćemo videti da li će to izgledati lepo ili ružno. Opet su samo tri boda u igru, ako to bude i lepo i ružno nama je isti cilj, kao i u svim utakmicama do sada i da razmišljamo dalje. Ako je Voždovac u Kupu Srbije računao da ne može da prođe to je njihova kalkulacija, verovatno su im bodovi u prvenstvu bitniji, tako da ja očekujem da će oni dati sve od sebe kao i svaka ekipa, a na nama je da damo odgovor. Neću moći da računam sigurno na Sanoga i Bakajoka, Dijego se vratio u grupu, počeo da trenira, sigurno da njemu treba još malo vremena, ipak je bio van stroja dosta zbog korone. Nama je zdravlje igrača na prvom mestu, kada se on bude osetio spremno da odgovori svim zahtevima biće u timu.’’

Šef stručnog štaba ’’zmajeva’’ Jovan Damjanović ističe da veruje u svoj tim, ali da je neophodno da igrači budu strpljiviji i koncentrisaniji, kako bi ostvarili povoljan rezultat:

’’Očekuje nas težak zadatak, posebno u ovakvom trenutku u kakvom se nalazimo. Crvena zvezda je ozbiljna u svim fazama igre, imaju individualni kvalitet kojem nije lako parirati. Dosta osciliramo u igri, fudbal koji želimo da igramo je dosta zahtevan. Imali smo nekoliko dobrih izdanja i u nastavku sezone, ali mnogo promena u svakoj utakmici nas čini nestabilnim. Verujem da ovi momci mogu više, ali moramo biti strpljivi i podići svest na najviši nivo, da bismo pre svega postali konstantniji u samoj igri.’’

Meč između Voždovca i Crvene zvezde igra se sa početkom u 16:05 časova.