BAJERN PONIZIO BARSELONU NA STARTU LIGE ŠAMPIONA: Bavarci se prošetali Nou kampom, Juventus moćan, Čelsi mršavo u odbrani titule

1. kolo

Ovogodišnja sezona Lige šampiona startovala je utakmicama u grupama E, F, G i H.

U derbiju večeri Bajern, predvođen Robertom Levandovskim, je pregazio Barselonu na Nou kampu i istakao kandidaturu za trofej.

Branilac titule Čelsi jedva je savladao Zenit, a iznenađenje dana je priredio Jang bojs koji je u 95. minutu postigao gol za pobedu nad Mančester junajtedom.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras u gostima ekipu Barselone sa 3:0, u utakmici prvog kola Grupe E Lige šampiona.

Bajern je od početka meča imao potpunu kontrolu nad utakmicom, a do vodjstva je stigao u preko Tomasa Milera u 33. minutu. Bio je to sedmi gol Milera u šestom meču protiv Barselone.

Ubedljivu pobedu nemačkog tima potvrdio je Robert Levandovski golovima u 56. i 85. minutu.

U drugom meču Grupe E, fudbaleri kijevskog Dinama i Benfike odigrali su nerešeno bez golova.

Dinamo je u 93. minutu zatresao mrežu Benfike, ali je gol Mikole Šaparenka poništen zbog ofsajda.

Bajern će u narednom kolu dočekati Dinamo Kijev, dok će Barselona gostovati Benfiki.

Fudbaleri Viljareala i Atalante odigrali su večeras nerešeno 2:2, u prvom kolu Grupe F Lige šampiona.Strelci za Viljareal bili su Manu Trigueros u 39. i Arnaut Danžuma u 73. minutu.

Golove za Atalantu postigli su Remo Frojler u šestom i Robin Gosens u 83. minutu.

Viljareal je od 84. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Fransis Koklen.

U narednom kolu, Viljareal će gostovati Mančester junajtedu, dok će Atalanta dočekati Jang Bojs.

Ranije danas u istoj grupi Jang Bojs je pobedio Mančester junajted sa 2:1.

U Grupi G, Lil i Volfsburg odigrali su meč bez pogodaka.

Volfsburg je od 63. minuta, nakon drugog žutog kartona koji je dobio Džon Bruks, igrao sa igračem manje.

Lil će u narednom kolu gostovati Salcburgu, dok će Volfsburg dočekati Sevilju.

Fudbaleri Čelsija pobedom su počeli odbranu titule u Ligi šampiona, pošto su večeras na svom terenu bili bolji od ruskog Zenita sa 1:0, u prvom kolu Grupe H.

Gol odluke postigao je Romelu Lukaku u 69. minutu.

U istoj grupi, fudbaleri Juventusa pobedili su u gostima ekipu Malmea sa 3:0.

Juventus je pitanje pobednika na ovom meču rešio već u prvom poluvremenu kada je postigao sva tri gola.

Aleks Sandro je bio strelac prvog gola u 23. minutu, da bi u 45. i 46. mrežu domaćeg tima zatresli Paulo Dibala sa penala i Alvaro Morata.

Fudbaleri Čelsija će u drugom kolu gostovati Juventusu, dok će Zenit ugostiti Malme.

TOK MEČEVA

2. POLUVREME

90+3. minut - Dinamo iz Kijeva poništena dva gola protiv Benfike u zaustavnom vremenu.

85. minut - Bajern gazi Barselonu na Nou Kampu, Levandovski je postigao svoj drugi gol. Levandovski na 18 uzastopnih utakmica postiže gol.

83. minut - Ne predaje se Atalanta. Italijani su izjednačili na gostovanju Viljarealu, strelac je Gosens.

73. minut - Preokret Viljareala, golom Grenevelda vode protiv Atalante sa 2:1.

69. minut - Čelsi probio bedem Zenita! Lukaku pogodio mrežu Rusa.

56. minut - Robert Levandovski je duplirao vođstvo Bajerna u Barseloni! Levandovski je bio najbrži u reakciji pošto se lopta odbila od stative posle šuta Musijale.

48. minut - David je postigao gol za Lil protiv Volfsburga, ali je on poništen.

Juventus

1. POLUVREME

45+1. minut - Morata je dokusurio Malme u prvom poluvremenu. Juventus ima tri gola prednosti.

45. minut - Juventus je duplirao vođstvo u Malmeu. Strelac iz penala je Dibala.

39. minut - Viljareal preko Trigerosa stiže do izjednačenja protiv Atalante.

33. minut - Gol u derbiju večeri. Miler je doneo Bajernu prednost u Barseloni! Njegov sedmi gol u karijeri protiv španskog tima. Miler je imao dosta sreće, pošto je lopta zakačila Erika Garsiju i promenila pravac.

23. minut - Aleks Sandro donosi Juventusu prednost u Malmeu.

6. minut - Atalanta vodi u Viljarealu. Strelac je Frojler.

Nova sezona u fudbalskoj Ligi šampiona u kojoj će se 32 kluba boriti za plasman u finale koje će se igrati u Sankt Peterburgu, startovala je danas.

Novi početak Lige šampiona obeležiće i novi počeci Lionela Mesija i Kristijana Ronalda.

Mesi je ovog leta stigao u Pari Sen Žermen i svoju prvu utakmicu za novi klub mogao bi da odigra u sredu kada će francuski klub gostovati Brižu, u prvom kolu Grupe A.