PARNI VALJAK MELJE REDOM: Partizan preskočio i Čukarički, Popović HEROJ! Saša Ilić se vratio u Humsku! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana savladali su Čukarički u utakmici 15. kola Superlige rezultatom 2:0.

Crno-beli su poveli u 33. minutu, golom Igora Vujačića. Slobodan udarac izveo je Miloš Jojić, a Vujačić je glavom savladao golmana gostiju Djordja Petrovića.

Partizan je do kraja poluvremena postigao još jedan gol. U trećem minutu nadoknade do odbijene lopte u šesnaestercu je došao Marko Živković, koji je zatim uputio precizan šut.

Na tabeli Super lige Srbije Partizan je i dalje vodeći bez poraza sa 43 boda, dok drugoplasirana Crvena zvezda ima osam bodova manje, i jednu utakmicu manje. Čukarički je treći sa 25 bodova.

Partizan u sledećem kolu dočekuje novosadski Proleter, a Čukarički gostuje Voždovcu.

1 / 18 Foto: Profimedia

KRAJ MEČA

- Saša Ilić doživeo ovacije u Humskoj

DRUGO POLUVREME:

90+ 2. minut - Pokušao je Vujačić glavom, ali neprecizan.

90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta

89. minut - I jedni i drugi jedva čekaju kraj meča.

85. minut - Povredio se Urošević, Stanojević nema prava na izmenu, ali probaće da izdrži do kraja.

82. minut - Deluje da se Čukarički predao i pomirio sa porazom.

77. minut - Lutovac je postigao treći pogodak za Partizan, ali je gol poništen zbog ofsajda. VAR je potvrdio tu odluku

71. minut - Opao je ritam meča, što odgovara Partizanu.

66. minut - Dvostruka izmena i u Partizanu, Lutovac menja Meniga, dok će Nikola Terzić zameniti Nemanju Jovića.

Partizan

62. minut - Saša Ilić pravi dvostruku izmenu, Kajevića menja Ergelaš, a izlazi i Čolović - na terenu je Aleksa Janković.

57. minut- Popović pravi čuda na golu sjajno je odbranio udarca glavom Kovača

55. minut- Velika prilika za Partizan , ali je Pantić uprskao pogrešnim pasom nakon kontre.

Partizan

53. minut - Rakonjac je imao veliku šansu

52. minut - Igra se obostarno otvoreno u Humskoj.

47. minut- Prva šansa u nastavku, pokušali su Menig i Rikardo

46. minut - Utakmica je nastavljena

Partizan

PRVO POLUVREME:

Partizan

45+ 3 - GOOL 2:0,Urošević je zavrnuo loptu u šesnasesterac gostiju, ona se od noge Meniga odbila do Živkovića koji matira nemoćnog Petrovića

45+1 minut - Kovačević dobija žuti karton zbog starta nad Rikardom

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta zbog povrede Zdjelara

42. minut - Čukarički se oporavio od šoka zbog primljenog gola i ponovo preti Partizanu.

37. minut - Partizan je nastavio da napada nakon vođstva, crno-beli žele i drugi pogodak.

Partizan

33. minut - GOOL, 1:0, Vujačić! Centrirao je Jojić sa desne strane, Vujačić bio najviši u skoku, Petrović nemoćan. Partizan vodi.

28. minut - Docić umalo postigao gol iz kornera, sjajan centaršut iskusnog kapitena Čukaričkog. Ovoga puta umesto saigrača gađao je direktno gol Partizana.

25. minut- Umesto povređenog Zdjelara u igri je Pantić.

23. minut - Dve velike šanse za Čukarički u istopm minutu, ali Popović sjajno brani i sprečava vođstvo gostiju. Čolović je šutirao pod prečku, Pantić sjajno brani i boksuje u korner. Potom nova šansa i ponovo Popović spušta rampu.

20. minut - Kontra Partizana, pokušao je Menig gađao dalji ugao, ali Petrović brani.

17. minut - Odličan centaršut sa leve strane gostujuće ekipe, na drugoj stativi je Ndijae skočio i šutirao glavom, ali lopta pogađa stativu.

15. minut - Nova velika šansa za Partizan, Urošević je bio u izglednoj situaciji ali šutira pored gola.

13. minut - Nakon konfuzije u odbrani Čukaričkog velika šansa za Partizan, pokušao je Rikardo, ali Petrović brani.

Partizan

11. minut- Menig izuzetno zapažen na početku meča, opasno prodire po desnoj strani

8. minut- Partizan polako steže obruč oko gola Čukaričkog.

5. minut - Prva šansa za Partizan, Menig je bio u izglednoj situaciji.

3. minut - Obostrano otvoren početak, Čukarički nije došao da se brani

1. minut - Utakmica je počela

Partizan

PARTIZAN: Popović - Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Jojić - Jović, Natho, Menig - Rikardo

ČUKARIČKI: Petrović - Stevanović, Kovačević, Šapić, Roganović - Docić, Kovač - Ndijae, Kajević, Čolović - Rakonjac.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević govorio je na konferenciji medije uoči meča sa Čukaričkim.

Stanojević ne krije da ga jer obradovao poraz Zvezde, ali ne veruje ni da Partizan može non stop da pobeđuje.

"Prirodno je da nam znači kada Zvezda ne pobedi, kao što i njima ne znači kada mi ne pobedimo. Njihov kiks nam daje još jedan impuls da idemo još jače. Ali, ne može da se dobije svaka utakmica. Nemoguće je. Mi nećemo pobediti sve do kraja, to je nemoguće. Samo što uvek kažem igračima da možemo da izgubimo, ali samo na određene načine. Može da se izgubi i izgubiće se da li zbog terena, vremena, umora, protivnika, ali naša energija mora da bude na maksimumu, da uđemo u meč tako da svi to vide, osete. Mi se ne opuštamo, ja sam uvek obazriv, poštujemo svakog protivnika. Ali, tek je 15. kolo prvenstva", izjavio je Aleksandar Stanojević.

Aleksandar Stanojević

Stanojević potencira koliko je njemu i igračima bitna podrška navijača.

“Imamo izuzetnu podršku, srećan sam kada su nas navijači bodrili, recimo, protiv Flore i kada nam nije išlo kako smo želeli. Ali, mislim da bi trebalo 'grobari' da prepoznaju ovaj trenutak, da dođu u većem broju, jer smatram da smo to zaslužili po odnosu, načinu igre. Ima malo razočaranja što nismo u većem broju svi zajedno. Nismo ni pola prvenstva prošli, imamo tešku borbu pred nama, pa nam je potrebna veća i jača podrška. Mi nismo ušli u Ligu Konferencije, nego su nas navijači uneli podrškom protiv Sočija i Santa Klare. To nam i sada treba", poručio je Stanojević.

Saša Ilić

Sa druge strane je legenda Partizana Saša Ilić, koji sedi na klupi Čukaričkog.

Za njega će ovo biti posebno emotivan meč.

- Skoro ceo svoj život proveo sam u Partizanu – započeo je priču o sutrašnjem gostovanju u Humskoj Saša Ilić, koji je bio pod znakom pitanja za ovaj susret, ali je test na prisustvo virusa kovid-19 srećom bio negativan.

- Jednostavno, nikad nisam ni razmišljao da je moguće da će se ovakva situacija dogoditi. Stvarno je specifično, ali sada sam trener Čukaričkog, na meni je da emocije, kojih će svakako biti, zadržim za sebe – naglasio je Ilić.

Šef struke Brđana pohvalno je pričao o ekipi Partizana, kao i o šefu struke crno-belih Aleksandru Stanojeviću.

- Partizan je fantastičan ove sezone, igra odličan fudbal, takmičarski, uz sjajno vođenje sa klupe kolege Stanojevića. Napadaju crno-beli titulu, sa pravom s obzirom na kvalitet tima. Imaju širok „roster“ igrača, mnoštvo pojedinaca sa ogromnim individualnim kvalitetom, uvek spremnih da jednim potezom odluče pobednika.

Govorio je potom Ilić o svom timu, uz naglasak da se Čukarički neće predavati i da će u Humsku ići da se nadigrava.

- Mnogo toga treba da se poklopi da bismo u Humskoj ostvarili povoljan rezultat. Ali, uvek je moguć loš dan protivnika, ako uz to mi budemo na maksimumu, sve je moguće. Najbitnije je da igrači Čukaričkog pokažu karakter, da ne bude straha. Ovo je zaista utakmica u kojoj nemamo šta da izgubimo, a možemo mnogo toga da dobijemo. Siguran sam da moji momci imaju mnogo samopouzdanja, iako je ekipa evidentno uzdrmana posle poraza od Loznice i eliminacije iz Kupa Srbije. Ovo je ipak lepa prilika za naše mlade momke da se prikažu u najboljem mogućem svetlu, zaključio je Ilić