ZVEZDA OVAKAV KOŠMAR NIKAD NIJE DOŽIVELA: Primila tri gola od Rendžersa, tri pogotka joj poništena, Katai promašio penal!VIDEO

LIGA EVROPE

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Glazgov Rendžersu u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope rezultatom 3:0

.Prvi gol na utakmici već u trećem minutu postigao je igrač Zvezde Aleksandar Katai, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Rendžers je poveo u 11. minutu golom Džejmsa Tavernijea iz jedanaesterca. Sudija je dosudio penal nakon što je putem VAR tehnologije proveravan start Slavoljuba Srnića na Rajanu Kentu.

Dva minuta kasnije ponovo je mrežu zatresao Katai, ali je ponovo posle VAR tehnologije dosudjeno da je napadač bio u ofsajdu pa je pogodak poništen.

Škotski tim stekao je dva gola prednosti u 15. minutu golom Alfreda Morelosa posle loše intervencije odbrane crveno-belih.

U 23. minutu dosudjen je jedanaesterac za Zvezdu posle prekršaja Rajana Džeka na Mirku Ivaniću. Udarac sa 11 metara izveo je Katai, a golman Rendžersa Alan Mekgregor je dobro odbranio.

Crvena Zvezda

Do kraja poluvremena Zvezda je zapretila kada je šutirao Ohi Omoidžuanfo, ali je domaći golman dobro odbranio.

U 51. minutu treći gol za Rendžers postigao je Leon Balogun, kada je glavom poslao loptu u mrežu posle kornera. ; Zvezda je zapretila u 63. minutu, posle centaršuta Milana Rodića pokušao je El Fardu Ben, a odbrana domaćih je dobro intervenisala. Novu dobru šansu beogradski tim imao je 10 minuta kasnije, kada je Gelor Kanga pogodio prečku.

U 85. minutu ponovo je zbog ofsajda poništen gol Zvezde, kada je strelac bio Ben.

Do kraja utakmice igralo se pred golom crveno-belih, ali se rezultat nije promenilo pa škotski tim sa tri gola prednosti ide na revanš.

Revanš utakmica igra se za sedam dana u Beogradu na stadionu "Rajko Mitić".

1 / 20 Foto: Profimedia

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90 + 3 - Utakmica je završena, Rendžers nosi veliku prednost za Beograd

90 +1 - Borjan zaustavlja opasan šut Sakale.

90. minut - Utakmica je produžena tri minuta

85. minut - Zvezdi je poništen i treći gol . Ivanić je šutirao, MekGregor oddbranio i odbio loptu, natrčao Ben, zatresao mrežu,ali je bio u minimalnom ofsajdu. Opet VAR, i treći gol je poništen Zvezdi.

83. minut - Nova izmena,mladi Nemanja Motika ulazi umesto Kataija

80. minut - Neverovatno šta promašuju igrači Zvezde, teško je i opisati.Gajić jeprobio pokušavali su redom Katai, Ivanić, Pavkov, Ben, ali lopta neće u gol

- Delija upalio baklju u Glazgovu.

00:30

Bakljada Delija u Glazgovu

78. minut - Ne odustaje Zvezda, crveno- beli žele makar počasni gol.

73. minut - Fantastičan šut Kange, ali nažalost lopta pogađa prečku

71. minut- Umesto Pićinija u igri je Gajić, Stanković menja desnog beka.

70. minut - Dragović izbacuje loptu sa gol linije. Rendžers fantastičan iz kornera, Godson je šutirao

65. minuta- Napada Zvezda i dalje, domaćin vreba iz brzih kontranapada.

62. minut - Ben promašuje fantastičnu priliku nakon centaršuta Rodića, opet MekGregor reaguje i izbacuje loptu u korner

60. minut. - Stanković reaguje dvostrukom izmenom. Umesto Ohija u igri je Pavkov, umesto Srnića u igri je Ben.

Crvena zvezda, Glazgov rendžers, ofsajd, Alfredo Morelos

55. minut - Crvena zvezda je pala nakon trećeg gola, Rendžers je osetio momenat i želi četvrti gol.

51. minut - GOL, 3:0, Balogun. Nakon kornera Balogun je sjajno skočio i matirao nemoćnog Borjana!

49. minut - Sjajan tempo meča, Zvezda napada, Rendžers opasan iz kontre

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme:

45 + 2 - Još jednom Ohi promašuje zicer, sjajni MekGregor sve brani. Međutim i da je pogodio opet bi se gledao VAR

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za 5 minuta

42. minut - Velika šansa za Zvezdu, Rodić je uposlio Ohija, koji sa peterca šutira pravo u MekGregora

40. minut - Sjajna prilika za Rendžers, nakon kontre šutira Kamara zamalo preko gola

Glazgov rendžers, Crvena zvezda

35. minut - Kanga je očajno izveo korner, Stanković se uhvatio za glavu.

30. minut - Zvezda napada i dalje, pokušava da postigne gol što pre.

24. minut - Penal za Zvezdu, Džek je oborio Ivanića i nije bilo dileme. Međutim udarac Kataija sa bele tačke brani golman Mekgregor sjajnom intervencijom. Crveno- belima ništa ne ide na ruku, sve se urotilo protiv njih.

00:23

Katai promašio penal

19. minut - Sve pršti, Zvezda napada i pored dva primljena gola.

15. minut - GOL, 2:0, Morelos. Nakon centaršuta sa desne strane i odbitka lopta dolazi do Morelosa koji ne greši.

13. minut - Neverovatno Zvezdi je poništen još jedan gol, Katai je opet bio ui minimalnom u ofsajdu, procena je iz VAR sobe.

Glazgov rendžers, Crvena zvezda, var, penal

11. minut - GOL 1:0, Rendžers je poveo golom Tavernijea sa penala. Srnić je nehotice zakačio Kenta, nakon VAR intervencije, penal za Rendžers.

00:23

Rendžers poveo protiv Zvezde golom iz penala

5. minut - Dobar start Zvezde nisu se uplašili atmosfere na Ajbroksu

3. minut- Kanga je sjajno uposlio Ohija, koji dodaje do Kataija, a ovaj sjajnim udarcem trese mrežu Rendžersa. Međutim prilikom dodavanja Kange, Katai je bio u mimimalnom ofsajdu. VAR je potvrdio odluku pomoćnog sudije.

1. minut - Utakmica je počela

1 / 1 Foto: Kurir sport

- Uoči utakmice igrači su kleknuli u znak borbe protiv rasizma

1 / 2 Foto: Profimedia

Crvena zvezda prvi put posle više od tri decenije igra osminu finala nekog evropskog takmičenja. Ogroman uspeh za klub i satisfakcija da se uradi još više, nakon prvog mesta u grupnoj fazi Lige Evrope.

Sastavi:

GLAZGOV RENDŽERS (4-2-3-1) : Mekgregor, Tavernije, Goldson, Balogun, Basi, Džek, Lundstram, Aribo, Kamara, Kent, Morelos.

CRVENA ZVEZDA(4-3-2-1): Borjan - Pićini, Eraković, Dragović, Rodić - Srnić, Sanogo - Katai, Kanga, Ivanić - Ohi.

BLOG UŽIVO:

- Sjajna atmosfera u Glazgovu, stadion je rasprodat. Svih 50. hiljada ljudi prisustvuje utakmici.

- Stadion Ajbroks park 90. minuta pred utakmicu

- Oglasio se i sada već čuveni Englez Met Vajt, veliki fan Zvezde.

" Prošlo je dosta vremena, ali Zvezdina evropska gostovanja su se vratila" AJDEE", napisao je simpatičan Englez

- Navijača Zvezde ima širom sveta. Stigli su i u Glazgov i razvili srpsku zastavu, uz moćnu poruku " Samo sa tobom ja uvek biću Zvezdo Crvena"