ZVEZDA NA BUKARIJEV POGON SLAVILA NA KARAĐORĐU: Crveno-beli pobedili Vojvodinu i napravili odličnu uvertiru pred put u Bern

SUPERLIGA

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su nad Vojvodinom sa 2:1 u okviru 16. kola Superlige Srbije.

Utakmica na "Karađorđu" potpuno je opravdala epitet fudbalskog derbija, uzbudljivo je bilo od prvog minuta pa sve do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Već u 3. minutu mreža se zatresla - Zvezda je golom Bukarija eskpresno stekla prednost, ali je već u 12. na smeaforu stajalo 1:1. Radomir Milosavljević se najbolje snašao u gužvi pred golom Glazera i doneo izjednačenje u Novom Sadu.

Nastavio je domaćin da pritiska šampiona Srbije, on uzvraćao istom merom, a onda je Bukari u 27. minutu iskoristio kisk Giorbelidzea i doveo svoj tim u novo vođstvo.

Drugo poluvreme donelo je šanse na obe strane, ali ne i golove.

Tako su izabranici Baraka Bahara, uz dva pogotka Osmana Bukarija napravili sjajnu uvertiru pred meč sa Jang Bojsom u Bernu koji je na programu u utorak od 21.00 sat.

1 / 9 Foto: Starsport©

2. POLUVREME

90+4. minut - Kraj meča! VOJVODINA - CRVENA ZVEZDA 1:2

90. minut - Igraće se još četiri minuta

88. minut - CRVENI KARTON ZA KLUPU VOJVODINE! Jedan od trenera u stručnom štabu novosadskog kluba udaljen je sa klupe - burno je reagovao na odluku sudije Milana Mitića koji je disciplinsku meru izrekao posle sugestije četvrtog sudije

85. minut - Izmena kod Zvezde: Bukari ide na klupu, na terenu je Spajić

76. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Lučić je sjajno prevario odbranu Voše, šutirao u donji levi ugao, ali se golman Carević odličio postavio i loptu poslao van terena

69. minut - Izmena kod Zvezde: Kanga izlazi, na terenu je Lučić

54. minut - Lekari su opet na terenu! Điga je na zemlji, posle gužve pred golom Vojvodine - u skoku je došlo do sudara glavama

62. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Kanga šutira snažno sa oko 20-tak metara, ali pravo u gomana Carevića

60. minut - Žuti karton za Milosavljevića posle grubog duela sa Mijailovićem

58. minut - Dvostruka izmena kod Zvezde: Endiaj izlazi - u igri je Mijatović, Stamenić je izašao - ušao je Mijailović

52. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Pokušava Ivanić sa više od 20 metara, ali lopta završava tik pored leve stative

50. minut - Prekid! Dragović je na zemlji, žuti karton za Ranka Popovića koji je u duelu sa kapitenom Zvezde grubo odregovao i ramenom ga snažno zakačio

48. minut - Posle greške Kange, lopta je u nogama fudbalera Vojvodine koji jurišaju ka golu Glazera koji ih je spremno dočekao - odbranio je snažan šut

45. minut - Počelo je drugo poluvreme!

FK Crvena zvezda

1. POLUVREME

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena

45. minut - Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu

44. minut - Pokušavaju gosti, šutiraju sa velike udaljenosti, ali su sve njihove lopte izblokirane

38. minut - Pokušao je Ivanić sa leve strane, ali je njegov šut završio pravo u rukama golmana Carevića

27. minut - GOL! Bukari za novu prednost Zvezde! Kiks Giorbelidzea koristi sjajni ofanzivac.

19. minut - Domaćin osokoljen pogotkom nastavlja da napada

12. minut - GOL! Izjednačenje! Ali gledao se VAR koji je potvrdio pogodak! Radomira Milosavljevića se najbolje snašao u gužvi pred golom Glazera...

11. minut - PREČKA! Hang je imao zicer, na samo par metara od gola pogodio je prečku!

9. minut - Pritiskaju fudbaleri Vojvodine gostujući tim posle eskpresnog vođstva - igra se preselila na drugu poovinu terena i odbrana Zvezde ima pune ruke posla

3. minut - GOL! BUKARI! Gosti dolaze u rano vođstvo!

16.05 - Sudija Milan Ilić označio je početak meča!

Poznati sastavi za današnju utakmicu:

Vojvodina: Carević – Lazarević, Jeličić, Crnomarković, Giorbelidze – Salgueiro, Milosavljević – Radulović, Zukić, Malbašić – Vukanović

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Điga, Dragović, Nikolić – Stamenić – Bukari, Kanga, Hvan, Ivanić – Endijaje

UOČI MEČA

Fudbaleri Crvene zvezde u prvom meču nakon reprezentativne pauze gostuju Vojvodini u Novom Sadu, a taj meč mogao bi da bude izuzetno značajan za nastavak sezone. Aktuelni šampion nema prava na kiks u domaćem prvenstvu, pošto već zaostaje šest bodova za najvećim rivalom.

"Poznajemo Vojvodinu veoma dobro. Reč je o ekipi koja je u formi i koja je u tom naletu savladala TSC u prethodnom kolu, a mi dolazimo u Novi Sad gde teren nije u sjajnom stanju, ali moramo da se prilagodimo i pobedimo utakmicu. Ne postoji druga opcija za nas", rekao je Barak Bahar.

Barak Bahar

Sa druge strane, trener domaćeg tima Ranko Popović optimističan je pred duel sa šampionom Srbije.

"Jedna lepa prilika za sve nas da se vidi ono što smo radili do sada i da vidimo nadogradnju svega što smo pokazali i da napravimo korak dalje. O Crvenoj zvezdi ne treba trošiti reči, to je tim koji igra u Ligi šampiona, imaju po barem dva igrača na svakoj poziciji i koji god sastav da izađe, to je ekipa koja se bori za titulu. Bilo bi lepo da mi imamo odgovor na sve to. Ako uzmemo u obzir kako su momci trenirali tokom ove dve nedelje, uz sve probleme kao što su bili uslovi za rad, ekipa mi je ostavila vrlo malo prostora za neku primedbu. Ko što uvek kažem, više volim da delima pokažemo na terenu, pa neka bude tako", poručio je Popović.